Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup sprzętu komputerowego -jakie parametry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moj sprzęt aktualizowałem technicznie mniej więcej 8 lat temu:/ czyli płyta prcoek itp.

przyszedł czas na modernizacje, jednak przez te lata nie zajmowałem sie w ogule rozwojem komputerów, co poskutkowała totalnym brakiem orientacji co jest co i do czego sie nadaje z obecnie oferowanych podzespołów/komputerów.

Największy problem mam z wyborem procka i płyty oraz z decyzja czy tradycyjnie puszkę pod stół i monitor czy tez komp w stylu ALL in One.

Kompa potrzebuje do zabawy z multimediami czyli fotki w dużych rozdzielczościach i ich obsługą w odpowiednich programach , filmy w Full HD z możliwością wyjścia na tv. wiadomo ze net no i jakieś tam gierki sporadycznie -wychodzi mi komp do wszytiego:mlask

Komp Stacjonarny ma plus w postaci możliwość modernizacji, tradycyjna wygodna klawiatura i mysz (czyli przyzwyczajenia)

Natomiast All in One kusi Multi Touch oraz jeden przedmiot:dobrze lecz boje sie strasznie braku możliwości rozbudowy oraz awaryjności.

no i jeszcze ten system na koniec... ehh Moje XP jest moje obcykane i w ogule super. a te nowe "winy" to huk zawsze wie co z nimi będzie w użytkowaniu codziennym

 

doradźcie cos co bym nie wywalił kasy w bloto

kwota która dysponuje to

na stacjonarny okolo 1700zl +/-200 no bo dojdzie monitor

a na All'a jestem gotów wyłożyć do 3000

 

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek 2 rdzeniowy intela około 3GHz

karta grafiki mobility radeon HD5470 lub lepsza ewentualnie z GF

dysk sata 500GB

złącze HDMI

pamięć DDR 3

to moja propozycja http://allegro.pl/lcd-22-led-e6700-2x3-2ghz-4gb-500gb-gt430-1gb-i1497911341.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam juz 8 letniego kompa w chacie i jedyne co zrobię, to kupię nową skrzynkę z nowymi podzespołami. Zresztą nie mam innego wyjścia, skoro miesiąc temu kupiłem nowiutki monitor led 20 calowy :D

I jak trafnie zauważyłeś - masz większe pole do manewru przy rozbudowie sprzętu bądź wymianie padniętego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupie pytanie mam

procek 2 rdzeniowy intela około 3GHz
czy to oznacza ze ona ma w sumie 2x3GHz?

i co oznacza (2 x 2GB DUAL CHANEL).??

 

i czym sie rozni

Core2Duo od Dual Core

Edytowane przez Taperson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 2x 3 GHz

podwójny kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podwójny kanał

tyle to kumam tylko co to oznacza dla kompa? i dla jego pracy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle to kumam tylko co to oznacza dla kompa? i dla jego pracy??
jest wydajniejsza pamięć niż zwykła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i czym sie rozni

Core2Duo od Dual Core

różni się tym, czym tdi od td :)

 

-wydajnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core to 2x pentium 4 w jednej budzie- czyli generalnie kierunek pustych gigahercow- zegar z kosmosu, wydajnosc niekoniecznie.

 

Core2Duo to procesor o architekturze wykonawczej wzietej z pentium3 - zegar niewielki, wydajnosc duza. Do tego masa ulepszen- generalnie bardzo udana rodzina procesorow.

 

 

 

Zestawy : (ceny dotyczą samej jednostki centralnej bez monitora i obudowy)

1600 zł :

Opis zestawu: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_marzec_2011?page=0,4

 

AMD Phenom II X2 555 to procesor z najnowszej rewizji C3 o świetnych możliwościach podkręcania w wersji Black Edition. Wersja ta posiada odblokowany mnożnik ułatwiający czynność podkręcania. Przy odrobinie szczęścia procesor ten można odblokować na pełnego Phenoma II X4. Konkurent - Intel Core i3 530 nie oferuje takiej możliwości, stąd też opłacalność jest już przesądzona.

 

Gigabyte 770T-UD3L jest płytą główną opartą o socket AM3. Cechuje ją niska cena w stosunku do oferowanych możliwości. Jest to jedna z najtańszych pełnowymiarowych (ATX) i pełnowartościowych płyt głównych na chipsecie AMD 770. Oferuje możliwość odblokowania zablokowanych rdzeni lub cache L3 w procesorach Athlon II X3/4 oraz Phenom X2/X3.

 

Karta graficzna Vertex3D Radeon HD 5770 została wyposażona w niereferencyjne chłodzenie zaprojektowane przez Arctic Cooling. Vertex3D należy do tego samego właściciela, co PowerColor, więc nie ma się o co martwić przy zakupie. Jest to lepszy wybór od swoich cenowych konkurentów: bardziej prądożernego Radeona HD4870 i GeForce'a GTX 260, czy mniej wydajnego GeForce'a GTS 450. Niewielki pobór mocy jest zresztą mocną stroną tej karty - oczywiście przy zachowaniu wysokiej wydajności.

 

Zasilacz Fortron FSP400-60GHN posiada mocną linię 12V, dobrą wentylację oraz stosunkowo niską cenę. Jego wysoką sprawność potwierdza certyfikat 80PLUS. Zestaw ten został wyposażony w dwurdzeniowy procesor, lecz na starcie posiada on pamięć podręczną trzeciego poziomu (L3), przez co w grach jest to lepszy wybór. Docelowo polecamy spróbować odblokować trzeci i czwarty rdzeń - tym sposobem możemy otrzymać nawet pełnego czterordzeniowego Phenoma II X4 955 Black Edition w rewizji C3 - zaoszczędzimy przy tym sporo pieniędzy. Jednostkę wyposażyliśmy w dodatkowe chłodzenie, przez co temperatura i głośność pracy nie są żadnym problemem. Zarówno z odblokowaniem dodatkowych rdzeni, jak i bez możemy kręcić procesor do granic możliwości, w przedziale 3,8-4,0GHz.

Procesor : AMD Phenom II X2 555 Black Edition - 305 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł

Płyta Główna : Gigabyte 770T-D3L - 235 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 149 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD5770 1GB - 439 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 139 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

Razem : 1615 zł

 

I na koniec:

W ofercie znajdują się o wiele tańsze zasilacze o tej samej mocy. Może zaoszczędzić trochę pieniędzy wybierając tańszy zasilacz?

Zdecydowanie NIE. Każdy podany tutaj zestaw ma dobrany odpowiedni zasilacz, który umożliwia jego sprawne działanie. Wybierając zasilacz gorszej firmy ryzykujemy bezpieczeństwo całego komputera i zawartych na nim danych!

 

Sąsiadowi 3x wymieniałem płytę główną, bo nie dał się namówić na lepszy zasilacz. Od tego czasu czwarta plyta zyje juz 4 lata z nowym zasilaczem... A blaszak, ktorego mam w domu sprzetowo nie dotykany byl od 10 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procesor : AMD Phenom II X2 555 Black Edition - 305 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł

Płyta Główna : Gigabyte 770T-D3L - 235 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 149 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD5770 1GB - 439 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 139 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

oferta bardzo ciekawa tylko ta grafika mi jakoś nie leży, nie wiem czemu - moze dlatego ze niema wyjścia HDMI??

i czy ta płyta obsłuży wspomniane wcześniej 2GB DUAL CHANEL??

 

czy karta z wyjściem HDMI podłączona do monitora kablem HDMI da lepszy obraz niż po tradycyjnym DVI, D-Sub??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI = DVI + przesył dźwięku. od strony elektrycznej w żyłach odpowiedzialnych za obraz są takie same sygnały jak w DVI.

Kup przejsciowke DVI->HDMI do tego i podepnij pod TV jak chcesz ;)

 

 

Od dawna plyty glowne umieja dual channel

 

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

 

HDMI = DVI + przesył dźwięku. od strony elektrycznej w żyłach odpowiedzialnych za obraz są takie same sygnały jak w DVI.

Kup przejsciowke DVI->HDMI do tego i podepnij pod TV jak chcesz ;)

 

 

Od dawna plyty glowne umieja dual channel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI też może mieć audi Uosiu :)

 

HDMI daje HDCP szyli szyfrowanie dla zabezpieczonego materiału (np z dekoderów tv cyfrowej czy blu-raya nie podłączy się do urządzenia które nie posiada HDCP - a takowe kiedyś były produkowane - np seria Myrica Fujitsu-Siemensa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna intel jest nieoplacalny. AMD w tej samej cenie ma wyzsza wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę was... nie czytajcie za dużo czasopism komputerowych.

 

Moj sprzet:

 

Procesor (cpu): Intel Q6600 (quad/4 rdzenie) 2.4GHz (przetaktowany na 3.2GHz)

Płyta główna: ASUS P5Q-E

Pamięć: 2x 2GB (dual) - tak naprawdę nie ma co przepłacać, za zestawy dual,bo to nic nie daje w rzeczywistości oprócz przyrostu % w benchmarkach (progr. testujące), w rzeczywistości = może 1-2%.

Karta graf.: Inno3d: 8800GT 512MB

Dyski: 250GB Seagate i 160GB Samsung kupione lata temu..

-nie polecam kupoweania nikomu 500GB seagate - szybko sie posypie. Ja juz to lepiej 640 ew. 1TB

Monitor ASUS 22"

 

Polowa sprzetu to sprzet uzywany.

 

- Dodam cos jeszcze. Nie proponujcie prosesorow 2 rdzeniowych. To juz przeszlosc i sa malowydajne. Mialem Core 2 Duo 2,4 GHz, po przesiadce na quad 2,4 ghz kolosalna roznica w dzailaniu aplikacji.

 

Moj procesor wydajnosciowo to to samo co quad q9300-9400 (cena 700-800zl), moj procesor: 300-350zl.

 

Aby kupic cos mocniejszego od mojego musialbym kupic intela i7 za 1000zl. Intel i5 jest taki sam, lub troszke szybszy,ale to te najdrozsze. Niestety polityka jest taka,zeby kupujacy myslal,ze kupuje super nowosc, i do tego mega wydajną... a jest inaczej.

 

To, co polecam kupic tym, ktorzy nie maja sporo pieniedzy to AMD X2 II 555 AM3, do tegop rozsadna plyta i mamy tani procesor, ktoremu mozna odblokowac darmowe 2 rdzenie. Koszt procka to ok 300zl - 2 rdzeniowy,ale wystarczy odblokowac i mamy 4 :)

 

Dlaczego wole intela? Bo intel jest lepszy do overcklokingu. :)

 

Poza tym kupic mocny,ale markowy zasilacz, obecnie wystarczy 550-600w. Ja mialem 400 w i chodzilo to,co teraz mam,ale zmienilem go bo byl glosby na chiefteca 500w.

 

Do tego karta graficzna. Nigdy ATI,zawsze problemy ze sterownikami. GeForce GTX480 i tyle,chyba ze drogi-to wystarczy GTX 460,tez dobry.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

500GB Seagate BYŁY awaryjne na starym firmware, na dodatek problematyczna była WYŁĄCZNIE seria 11. Obecnie sprzedawane 7200.12 nie mają ŻADNYCH problemów, są bardzo szybkie i ciche bo mają jeden talerz. W mojej poprzedniej maszynie miałem 3 sztuki 7200.11 w raidzie 0 i po 5 tysiącach godzin sprzedałem je, kupiłem trzy 7200.12 i używałem przez kolejne z tego co pamiętam 6 tysięcy godzin.

 

 

Dual Channel i 3 Channel powstało nie bez powodu, różnica w cenie między np 4GB kością a takimi samymi 2x2 jest żadna - około 10pln. Różnica w wydajności jest zauważalna i warta 10pln. Jedyny wyraźny bełkot marketingowy dotyczy DDR3 które to do niedawna było o wiele droższe od DDR2 a różnica ta nie wynikała z wielkiego wzrostu przepustowości.

 

 

2 rdzeniowy np E8400 radzi sobie nadal wystarczająco nawet bez kręcenia, aby poczuć różnicę między 1 - 2 -4 czy 8 jajami trzeba mieć oprogramowanie które z kolejnych rdzeni będzie korzystać. Jak ktoś nie gra może śmiało brać 2 jaja.

 

 

Co do wydajności Q6600 - fajnie że porównujesz go do Q9400 ale nie zapominaj, że i Q9400 można kręcić, wtedy Q6600 puchnie. A jak ktoś chce nową technologię to świetnym i w tej chwili najbardziej opłacalnym prockiem jest i5 2500K (z odblokowanym mnożnikiem). Stockowo 3,3GHz, na dobrym chłodzeniu robi 4,8 a dobra sztuka ma 5GHz w zasięgu. A kosztuje ZALEDWIE 750pln będąc ponad dwukrotnie wydajniejszym niż Q6600. Różnica w cenie jest więc całkowicie zasadna i wynikająca wprost z jego możliwości.

 

 

Nigdy ATI powiadasz... 5 lat temu bym się zgodził, 3 lata temu wszystko się zmieniło i na dzień dzisiejszy to ATI wiedzie prym. Od 3-4 lat nie ma ŻADNYCH problemów ze sterownikami a gdy pojawiły się killery ze stajni czerwonych w postaci HD4850 i HD4870 zrobił się wielki bum na ich karty a deweloperzy zaczęli optymalizować gry właśnie pod chipsety ATI. NVidia w tej chwili ma karty prawie tak dobre jak ATI, na dodatek droższe. Żadnych problemów ze sterownikami karty ATI nie mają a takie opinie jak twoja pozostały w głowach ludzi, którzy bawili się w nie kilka lat temu i wbili sobie do głowy że ATI jest be. Na koniec wspomnę tylko, że obecnie najwydajniejszą kartą jest właśnie karta czerwonych. Nvidia dopiero przymierza się do wprowadzenia GTX 590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie powiem że jestem w temacie zupełnie "zielony" :)

 

Chciałbym zakupić laptopa :)

 

Miałby on służyć przede wszystkim do internetu,przechowywania danych,diagnostyki VAG...

 

Przydała by się nagrywarka DVD,WiFi.

 

Nie mam czasu na gry itp...

 

Znajdę coś "rozsądnego" w kwocie 1200 zł :?:

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdę coś "rozsądnego" w kwocie 1200 zł

Według mnie, jeżeli tylko do tego co napisałeś to raczej tak. Może ewentualnie około + 200zł do budżetu. W marketach jest tego dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Na wstępie powiem że jestem w temacie zupełnie "zielony" :)

 

Chciałbym zakupić laptopa :)

 

Miałby on służyć przede wszystkim do internetu,przechowywania danych,diagnostyki VAG...

 

Przydała by się nagrywarka DVD,WiFi.

 

Nie mam czasu na gry itp...

 

Znajdę coś "rozsądnego" w kwocie 1200 zł :?:

 

Pozdrawiam :vw:

nawet taniej http://allegro.pl/listing.php/search?string=laptop+wifi+dvd&sourceid=Mozilla-search

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke jak zwykle złota rada! :D "laptop wifi dvd" w allegro i srrrru link na forum! nie ma opierdalania się!

 

Witam

 

Na wstępie powiem że jestem w temacie zupełnie "zielony"

 

Chciałbym zakupić laptopa

 

Miałby on służyć przede wszystkim do internetu,przechowywania danych,diagnostyki VAG...

 

Przydała by się nagrywarka DVD,WiFi.

 

Nie mam czasu na gry itp...

 

Znajdę coś "rozsądnego" w kwocie 1200 zł

 

Pozdrawiam

do internetu, przechowywania danych to pociągnie byle barachło

diagnostyki VAG a kabel masz na usb czy rs232 bo jak to drugie to baaaardzo zawęża wybór lapka, natomiast jeżeli usb to każdy będzie dobry :P

 

Znajdę coś "rozsądnego" w kwocie 1200 zł - znajdziesz. Tylko pytanie a ma być nowy? bo jeżeli tak to w grę wchodzą komputery na procesorach Intel dual-core albo niskie serie AMD... z tym że do tego co opisałeś takie procki wystarczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności