Skocz do zawartości
Gość saymanek

Jaka felga do opon zimowych Goodyear Ultra Grip 7 205/55 r16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saymanek

Witam. Jestem przed wyborem opon i felg stalowych do mojego passka b6. Opony już wiem - padło na Goodyeara Ultra Grip 7, ale co z felgą stalową ? Nie wiem kompletnie jaki rozmiar kupić. Może posiada ktoś jakąś tabelkę jakie wymiary powinna mieć felga stalowa do opon 205/55 r16 na zime ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
jakie wymiary powinna mieć felga stalowa do opon 205/55 r16 na zime ?

7x16cali, 5x112, ET45.

Uzywaj wyszukiwarki w przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saymanek

o co dokładnie chodzi z tym ET? Są felgi o takim rozmiarze ale z różnym odsadzeniem np et 38, 42, 45. Które można zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Goodyerów kup Nokiana WR G2. Po przeczytaniu setek opinii i wielu rozmowach przeprowadzonych na temat opon od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Nokianów. Oponki zamówiłem nowe w rozmiarze 205/55/16. Są rewelacyjne i przede wszystkim ciche. Myślę że gdyby na tych oponkach znajdował się napis Michelin to wygrałyby wszystkie testy. Naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
o co dokładnie chodzi z tym ET? Są felgi o takim rozmiarze ale z różnym odsadzeniem np et 38, 42, 45. Które można zastosować?
Kolego, uzywaj wyszukiwarki, bardzo Ciebie prosze, bo wymiary felg, a w szczegolnosci ET felgi to temat bardzo wiele razy walkowany na naszym forum...

http://img487.imageshack.us/img487/8837/et3do.gif

http://forum.vwgolf.pl/files/et_148.jpg

Po przeczytaniu setek opinii i wielu rozmowach przeprowadzonych na temat opon od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Nokianów (...) Są rewelacyjne i przede wszystkim ciche.

Po pierwsze staraj sie odpowiadac na temat a nie robic OT, poza tym po jednym dniu uzytkowania opony opinia na jej temat jest rzeczywiscie wlasciwa :rotfl: Czlowieku, nie smigales jeszcze na tej oponie w warunkach zimowych, takze zostawie reszte bez komentarza...

Nie robmy OT w temacie.

Edytowane przez Krawcol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem to kolega opon jeszcze nie kupił więc moja odpowiedź jest na temat. A czy jest ona pomocna czy nie, niech zdecyduje sam zainteresowany a nie TY. Uważam również że opona zimowa nie służy wyłącznie do jazdy po śniegu, którego zresztą u nas w Polsce z roku na rok jest coraz mniej. Co do użytkowania opony przez jeden dzień to masz rację że moja opinia jest mało wiarygodna lecz ja zdecydowałem się na jej zakup min. po rozmowach z osobami które użytkują ją od 1 roku. Zresztą ta oponka jest na rynku dopiero o 2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem przed wyborem opon i felg stalowych do mojego passka b6. Opony już wiem - padło na Goodyeara Ultra Grip 7, ale co z felgą stalową ? Nie wiem kompletnie jaki rozmiar kupić. Może posiada ktoś jakąś tabelkę jakie wymiary powinna mieć felga stalowa do opon 205/55 r16 na zime ?

 

Czesc,

 

rozmiarow ci nie podam, ale tez sie zastanawialem nad felgami zimowymi: w ASO powiedizeli ze sa dwa typy wezszy i szerszy. Jesli wiesz, ze nie bedziesz uzywal lancuchow to mozesz wziac szersza. Ja tego nie jestem pewien wiec wzialem wezsza ;).

 

Po latach jezdzenia na Continetalach (ktore tez mialy swoje wady) kupilem nowe GUPy 7+ zalozylem na nowiutkie felgi i... jestem niezadowolony. W czasie wywazania okazalo, ze dwie opony sa niemal idealne, a na dwie pozostale trzeba zalozyc ciezarki odpowiednio 40 i 60 g. Podobno w/g normy dla tego rozmiaru mozna i 80g, ale ja jestem rozczarowany jak na te klase opon, zwlaszcza, ze dwie jakos dalo sie niemal idealnie zrobic. Pojezdze zobacze. Moje gapowe, ale jak wybieralem jakos nie zwrocilem uwagi, ze te Gripy nie maja rowkow do odprowadzania wody. Troche mnie to martwi w perspektywie srodkowpolskich zim, no ale trudno.

 

Teraz bym wybral jak nie Continentale to Klebery albo Fulde.

 

pozdr.

 

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saymanek

czy jak założę felgę do tych opon 6,5 x 16 pv 112/5 ET38 B PRL to bedzie wszystko działało jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
czy jak założę felgę do tych opon 6,5 x 16 pv 112/5 ET38 B PRL to bedzie wszystko działało jak należy?

Najbardziej idealne w tym rozmiarze byloby ET42... Ale przy ET38 tez wszystko bedzie smigac-nic nie bedzie ocierac.

Takze jesli trafila sie Tobie taka okazja, to bierz smialo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saymanek

Okazja jest ale w bardzo podobnej cenie tez znalazlem felgi o ET 50. Teraz tylko nie wiem czy decydować się na wieksze czy mniejsze ET. Z tego co przeczytalem ze chyba większe ET będzie korzystniejsze ... I kolejna rzecz. 6,5 czy 7 ?

Edytowane przez saymanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik@

Zadzwoń do ASO i podaj im numer nadwozia - precyzyjnie określą jakie felgi potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Okazja jest ale w bardzo podobnej cenie tez znalazlem felgi o ET 50. Teraz tylko nie wiem czy decydować się na wieksze czy mniejsze ET. Z tego co przeczytalem ze chyba większe ET będzie korzystniejsze ... I kolejna rzecz. 6,5 czy 7 ?

Ja bym na Twoim miejscu nie bral felg o ET50. To sa felgi juz bardziej do AUDI. Bym sie bal, ze w Passacie o cos moze zahaczyc... Jak dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem bedzie to, co pisalem wczesniej. Szerokosc 7 cali przy ET45 lub 6,5 cala przy ET38 (w tym drugim przypadku autko bedzie bardziej stabilne na zakretach.

Ale fabrycznie powinno byc 7x16 ET45-tak podadza Ci w ASO VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pytał co to jest offset (tzw. ET) obręczy. Postaram się wyjaśnić.

 

ET - tzw. OFFSET obręczy, to odległość, o jaką przesunięta jest powierzchnia mocowania obręczy (do bębna hamulcowego lub piasty) w stosunku do środka szerokości płaszcza obręczy. Offset ma wartość 0 jeżeli powierzchnia mocowania felgi do piasty lub bębna wypada dokładnie między jej obrzeżami (tj. przechodzi przez środek płaszcza obręczy). Offset może mieć wartość ujemną lub dodatnią. Wartość dodatnią ma wówczas, gdy powierzchnia mocowania jest przesunięta "na zewnątrz" pojazdu (czyli koło "chowa" się pod karoserię auta). Analogicznie - wartość ujemna skutkuje wysunięciem kół poza boczny obrys samochodu. Skutki niewłaściwie dobranego offsetu mogą być różne: od zmiany własności trakcyjnych pojazdu (zmiana rozstawu kół może skutkować np. zmianą kierowalności czy zdolności pokonywania zakrętów przez pojazd) do uszkodzenia opon, gdy wystają one poza boczny obrys pojazdu ograniczony listwami zabezpieczającymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do opon 205/55/16 volkswagen stosuje felgę J 6,5 a ET to 42. Na takich felgach z fabryki wyjeżdża Trendline. Ja takie posiadam i nie narzekam. Letnie opony mam 215/55/16 i tam jest felga J 7 i podajże ET45. Zajrzyj tu http://www.opony.com.pl/. Po prawej stronie ekranu jest: dobierz felgę do opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do B6 wejda 15' felgi stalowe? czy minimum to16' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy do B6 wejda 15' felgi stalowe? czy minimum to16' ?

pewnie wejdą,ale po co "poprawiać"inżynierów z wolsburga?poza tym będzie wyglądał jak dorosły w butach ze smyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wejda ze wzledu na wielkosc tarcz i zaciskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy do B6 wejda 15' felgi stalowe? czy minimum to16' ?

Na pewno nie wejdą. Czytałem o tym, ale i tak musiałem sprawdzić. Opierając 15" o zaciski brakuje ok 1-1,5 cm żeby weszło, więc nie ma szans :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik@

Łańcuchy śniegowe można zakładać tylko na następujących zestawach opon i obręczy:

 

205/55 R16 - 6,5 J x 16 ET 42

205/50 R17 - 6 J x 17 ET 45

 

*przepisane z instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mam 215/55 R16 to łańcuchy odpadają ?

 

dodam ze mam obnizonego sportline jeszcze na domiar złego i na narty jezdze duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności