Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też pisze abyś pomierzył skoro masz te koła. Taki pomiar będzie  bardziej wiarygodny niż nasze gdybanie

 

image.png.62865240ff8e62f7a625fe7fe9d5d549.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ori felgi z seata exeo 18 szer 8cali z oponami 225/40 i et 42 będą pasować do paska??? musze dac jakies dystanse żeby ladnie się prezentowalo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Słuchajcie potrzebuję pomocy w sprawie doboru felg. Nie chciałem tworzyć nowego tematu i zaśmiecać forum więc piszę tu gdyż wydaje się być najbardziej odpowiedni.

Mam paska B5 Variant przed liftem i jestem w trakcie poszukiwania jakichś fajnych alusów. Chciałbym trochę poprawić wygląd stąd najpierw felgi. Z tego co czytam większość z was ma paski na glebie i do tego 18" nie powiem fajnie by było :D ale z racji że jest to auto rodzinne którym wożę niemowlaka total gleba i 18" odpada ;). Ponad to puki co mam tylko 90KM a nie wiadomo czy dam rade iść w górę więc auto też musi jakoś się odpychać a przy 18" raczej byłaby to tragedia. Przez chwilę rozpatrywałem 17" jednakże na tą chwilę to też za duży rozmiar żeby komfortowo jeździć po naszych drogach a szczególnie w Olsztynie >:( no i 17" to chyba też przy dużo jak na 90KM dlatego też wybór rozmiaru padł na niestety tylko 16" ( chyba że znalazła by się jakaś bardzo ciekawa 17" i ktoś by mnie przekonał że da rade :P)

Moje pytanie jakie ET i szerokość felgi powinienem dać żeby maksymalnie bezpiecznie poszerzyć auto żeby koła możliwie jak najbardziej równały się z blachami a jeszcze koła nie obcierały o nadkola?

Jeśli dobrze kombinuje to szerokość felgi powinna być 7,5" - 8"  a ET powinno oscylować w granicach 28 - 30?

Ponad to czy może ktoś pokazać jakiś ciekawy wzór Alu który dobrze komponował by się z białym Variantem?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spodobał mi się jeden wzór felg. Chodzi mi o felgi firmy Rondell dokładnie takie

547319730_4_644x461_alufelgi-5-112-16-rondell-motoryzacja.jpg.b47c70c2c1aa2f1d698587c60298b52f.jpg

Oczywiście w 16". Felgi mają 7 cali szerokości i ET 35. Czy podejdą do mojego paska B5. Drugie pytanie to czy te felgi nie będą za ciężkie jak na 90KM?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdą na luzie, bez obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Marcinie a co do ich zbyt dużej masy jak na 90KM coś możesz powiedzieć ? Czy to będzie odczuwalne czy w tym rozmiarze to nie ma znaczenia? Pytam bo swoje dawne koła miałem OZ superturismo więc to bardzo lekkie koła i tam w przypadku 15" stalowych a 16" alu nie było żadnej różnicy a nawet powiedziałbym że może były lżejsze. W tych rondellach jednak materiału jest dużo więcej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ważyły Twoje poprzednie fele ale te tez nie wyglądają na mega ciężkie.  Myślę że do stalówek o takim samym rozmiarze  można je spokojnie porównać.

Nie obawiał bym się zbytnio o to, zadbaj bardziej o to aby opony nie były za szerokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony chciałem dać standardowe czyli 205/55R16

 

W tych Rondellach niestety jest konieczność zastosowania pierścieni centrujących. Zawsze podchodziłem do nich bardzo sceptycznie. Czy ich stosowanie jest w ogóle bezpieczne ? Koła nie biją nie wpadają w drgania?

Edytowane przez Radek1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zminilem wybor felg i ostatecznie udalo mi sie kupic OZtki superturismo :-D

Pytanko do tych ktorzy maja u siebie felgi R16 et35 szerokosc felgi 7.5 cala lub poprostu chetnie pomoga ;-). Planuje wykonac dystanse i interesuje mnie ile maksymalnie moge wysunsc felgi na zewnatrz. oraz jakie sa wymiary piasty pod felge? Oczywiscie moge to zmierzyc samemu bo takie dystanse z centrowaniem robilem juz w poprzednim aucie dlatego wiem ze troche roboty jest ;-) ale moze ktos wykonal juz projekt i mierzyl wszystko piaste itp. Opona to standard 205/55 R16

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak myślicie? Zmieszcze w moim autku felgi 8Jx18H2 ET20??? Z oponą 225/45/18. Obecnie jeżdżę ne takiej feldze ale z ET40 plus dystans z tyłu 20mm i przodu 10mm z zagiętym rantem błotnika. Śmiga aż miło. Miałem jednak jakiś czas temu spotkanie ze studzienką i jedna z felg pękła. Wyprostałem, pospawałem i znów pękła. Znalazłem w necie ten sam model i rozmiar tylko z ET20{szt.dwie}. Jak myślicie zmieszcze to , może do tyłu bez dystansu??? Nie ma opcji zwrotu po zakupie wiec nie przymieże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krzylek81 napisał:

Witam. Jak myślicie? Zmieszcze w moim autku felgi 8Jx18H2 ET20??? Z oponą 225/45/18. Obecnie jeżdżę ne takiej feldze ale z ET40 plus dystans z tyłu 20mm i przodu 10mm z zagiętym rantem błotnika. Śmiga aż miło. Miałem jednak jakiś czas temu spotkanie ze studzienką i jedna z felg pękła. Wyprostałem, pospawałem i znów pękła. Znalazłem w necie ten sam model i rozmiar tylko z ET20{szt.dwie}. Jak myślicie zmieszcze to , może do tyłu bez dystansu??? Nie ma opcji zwrotu po zakupie wiec nie przymieże...

Kolego jak w tej chwili masz 8j et40 + 20mm dystans z tyłu, to nowa felga 8j et20 to bedzie dokladnie ten sam spas.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż

Dnia 17.03.2018 o 11:23, dartroom napisał:

Kolego jak w tej chwili masz 8j et40 + 20mm dystans z tyłu, to nowa felga 8j et20 to bedzie dokladnie ten sam spas.

Kupuje na twoją odpowiedzialność kolego(żarcik)... Dzięki za podpowiedz.

Edytowane przez krzylek81
Wypada podziękowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, krzylek81 napisał:

Dzięki za podpowiedż

Kupuje na twoją odpowiedzialność kolego(żarcik)...

Heh ok, tylko przypilnuj tych parametrow bo to juz na granicy jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam,

Czy ktoś się orientuje jakie są parametry tej felgi? Wiem że opona na nich to 235/40 R18 i prawdopodobnie są z Passata b6. Podejdą one do paska b5 przed liftem? 

Screenshot_20180320-011651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy felgi o takich parametrach wejdą do Passata b5 bez żadnych dystansów i pierścieni centrujacych? Czy śruby które mam w oryginalnych stalówkach 15" będą pasowały?  I jakie oponki najlepiej do nich kupić? Parametry felgi:

Średnica 17"

Rozstaw śrub 5x112

Osadzenie ET45

Szerokość 7,5Jx17h2

Otwór centrujacy 57,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansu może być ciężko. Mam podobne tyle że z odsadzeniem 56 i wrzucone dystanse 20mm na koło w obu osiach. Te co prawda mają ET45 ale bez jakiegoś małego dystansu może się nie obejść na przodzie. Łap linka do kalkulatora, którym zwizualizujesz sobie jak to będzie na piaście wyglądać. LINK

Edit; 17" Powinny być na ET40 zatem prawdopodobnie potrzebny będzie dystans.

Edytowane przez marcin_pesel
Nie cytujemy posta bezpośrednio pod nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego kalkulatora koło schowa się 27mm do środka i wyjdzie na zewnątrz o 11mm w stosunku do felg stalowych 15", felgi i opony już kupiłem więc zostaje mi tylko przymierzyć i modlić się by pasowało i wyglądało. Dzięki za pomoc i fajny ten kalkulator, zapiszę sobie gdzieś link na przyszłość ?. A propos to znalazłem że oryginalne felgi do b5 były montowane właśnie na takich parametrach co kupiłem, więc jest nadzieja, pozdro ?

 

IMG_20180323_020125.jpg

Edytowane przez marcin_pesel
Nie cytujemy posta bezpośrednio pod nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej wrzucisz 5mm dystans, albo większy wedle własnego uznania dla efektów wizualnych B|. Zestaw takich dystansów 5mm ze śrubami chodzi po około 100zł na allegro, więc na wielki wydatek się nie naraziłeś nawet jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności