Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup alufelg i interesuje mnie wygląd aby trochę "wystawały" poza błotnik.
muszę Ciebie uprzedzić, że zgodnie z obowiązującym prawodawstwem koła nie mogą wystawać poza obrys samochodu. Możesz mieć problemy z Miśkami na drodze albo podczas badania technicznego. Przemysł to czy warto ? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę Ciebie uprzedzić, że zgodnie z obowiązującym prawodawstwem koła nie mogą wystawać poza obrys samochodu. Możesz mieć problemy z Miśkami na drodze albo podczas badania technicznego. Przemysł to czy warto ? :hmm

OK, dzięki za info. A jakie kupić żeby bylo na styk, ktoś się orientuje lub ma takowe? Chodzi o 16 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do passata b5 polecam alufelgi 16 cali i rozmiar opon 205/60/16, auto dużo lepiej trzyma się drogi niż na 195/65/15, i jest minimalnie wyższe, przez co prawie na każdy krawężnik można wjechać, przynajmniej w Krakowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt się nie wypowie?

 

chyba trzeba samemu metodą prób i błędów ostatnio ciężko tu o dobrą poradę :)

 

wiesz co u mnie przy 19" mam et 45 felga 8,5 i powiem ci tak z przodu fajnie by było 5mm dać ale wtedy felga wisi na śrubach więc u siebie spokojnie 11mm dystans z przodu podejdzie , ale ja bym brał od razu dystanse eibacha bo takie mam i do 2000km/h nic nie bije , miałem jakieś tańsze i od 160 latała buda :/

 

natomiast z tyłu u mnie spokojnie wejdzie 15mm przy 8,5 i et 45 wiec u ciebie myślę że i 20mm by weszło

 

Ale nie kieruj się opiniami i sam pomierz ciężko wywnioskować u kogoś u każdego auto też ma inną wysokość i wtedy pochylenie koła się zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki falla na Ciebie to zawsze idzie liczyć.

Wiadomo trzeba samemu zobaczyc, ale mniej więcej chcialem się dowiedzieć.

A jakie są najlepsze dystanse z kolnierzem centrujacym 13mm chyba co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam eibachy dystanse jestem bardzo zadowolony eibach robi najcieńsze 11mm z pierścieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w b5 przed lifcie 16" x 7,5J ET 35 i nic nie wystawało nic nie tarło. Opona była 205/55 R16 Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do zakupu alu wymiary to 8Jx18H2 et35 opona jaka obecnie na nich siedzi to 235/40 a pytanie jest takie czy będą pasowały do paska czy może za duże będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam przymierzam się do zakupu alu wymiary to 8Jx18H2 et35 opona jaka obecnie na nich siedzi to 235/40 a pytanie jest takie czy będą pasowały do paska czy może za duże będą

 

opona trochę zaszeroka, ale masz dobre ET35 takze powinna wejsc. Moj kolega ma 18stki z opona 235/40 i mu nic nie obciera,

ale dla bezpieczenstwa 100% to bym wybrał 225/40

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy do Passata b5 w kombi upchne koło 19 szerokie na 8.5 z et 45 i oponą 225/35 ???

 

wejdzie bez problemu. Falla_X ma taki zestaw i nawet jest jeszcze miejsce na jakis dystans

Edytowane przez mariano2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla bezpieczenstwa 100% to bym wybrał 225/40

 

 

myślałem do nich nad oponami 225/35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 18stki felgi bierz 225/40

bo srednica koła bedzie mniejsza i Cie bedzie tacho przekłamywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie felga kolo 225/45 R17 ET 45 jaki dystans dobrac tak , zeby kolo bylo rowno z karoseria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 x 7 JJ to jest szerokosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 x 7 JJ to jest szerokosc ?

7 cali to jest szerokość.

spokonie 20mm naa strone mozesz dać, bedzie dobrze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz równo to nawet 25mm przód, 30mm tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności