Skocz do zawartości
damianko

Wymiana pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat przy pompie aby ją zluzować to prawie wszystkie śruby trzeba popuścić, najważniejszą tą długą odkręciłeś zatem jeszcze te po obu stronach pompy, jedna jest głęboko za łapą osłaniającą termostat.

 

No i na tym właśnie się skończyło, odkręciłem wszystkie śruby, które były w pobliżu :D

Pojechałem po pasek od wspom. i pompy wody. Daje chu**wi ten zdjęty stary, żeby na wymiar dobrał i...........dał mi za mały :D

No, ale podołałem. Paski założone, wszystko działa, łądowanie 13,9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te 400 zł + wymontować magiel + sobie samemu wymienić i wsio powinno banglać (znaczy wspomaganie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z pompą wspomagania. Wymienione zostało łożysko bo już miało luz. Zakładam pompę do samochodu a tu wspomagania niema. Gdy zajrzałem do zbiorniczka gdy samochód był odpalony to nie wracał nadmiar płynu tylko płyn się pienił. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z pompą wspomagania. Wymienione zostało łożysko bo już miało luz. Zakładam pompę do samochodu a tu wspomagania niema. Gdy zajrzałem do zbiorniczka gdy samochód był odpalony to nie wracał nadmiar płynu tylko płyn się pienił. Proszę o pomoc
odpowietrz układ kręcąc w lewe i prawo do oporu kilka razy i jeśli dalej będzie się pienił to masz nieszczelność gdzieś lub zbyt mało płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko najpierw przednie kółka w górę bo załatwisz świeżo zrobioną pompę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy można na układ obiegu płynu wspomagania dać jakiś filtr ? np od oleju i czy lepiej dać na powrocie czy na ssaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy można na układ obiegu płynu wspomagania dać jakiś filtr ? np od oleju i czy lepiej dać na powrocie czy na ssaniu ?

 

a że tak zapytam brzydko: Po kiego ch*ja?

I pytanie nr. 2. Jak wyobrażasz sobie w takim wypadku działanie takiego układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko gdyz moja pompa zaczyna wyć jak sie nagrzeje czy kupic nowa pompe(300-400 zł) czy może regenerowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pompa wyje mimo wymienionego płynu na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokręcić kierownicą, odkręcić korek zbiorniczka wyrównawczego, obejrzeć płyn. Jeśli zrobił się różowy to gdzieś do układu dostaje się powietrze i musimy znaleźć nieszczelność. Jeśli płyn jest ok to pompa jest już zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony a pompe wymieniałem(używka) dwa miesiące temu bo poprzednia jeszcze gozej wyła, i był spokoj ale kilka dni temu znowu to samo,posprawdzam jeszcze wszystko czy jest szczelne

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno naciągasz pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję regenerować posiadaną pompę. Mam pompę z allegro za 250PLN. Kręci ale w porównaniu do starej, nawet wyjącej jest wyraźna różnica - jest gorzej. Jeśli padła druga pompa w przeciągu 2 miesięcy to coś jest nie tak, albo jak ktoś pisał pasek zbyt mocno naciągnięty i leci łożysko, ew. nie wypłukany układ po poprzednim padzie dał o sobie znać. Jeśli w poprzedniej pompie poleciały łopatki (+ bieżnia) to najprawdopodobniej jest masę opiłków w układzie. Nie wypłukanie tego skutkuję zatarciem nowej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem stara pompe i wyglada nienajgorzej troszke przytarta,łożysko ma niewielki luz problem z uszczelniaczem bo wyglada na to że troche puszczał i bedzie problem z kupnem bo niema na nim żadnego numeru,przeszlifuje,kupie łożysko i poskładam wymienie olej i zobacze jak to bedzie chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu z takimi bajerami i ci na wymiar dobiorą. Przynajmniej ja nie miałem problemu z dokupieniem tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że tak zapytam brzydko: Po kiego ch*ja?

I pytanie nr. 2. Jak wyobrażasz sobie w takim wypadku działanie takiego układu?

ad1 a po co w silniku filtr? żeby wyłapywać ewentualne brudy żeby nie krążyły

ad2 wyobrażam sobie to w taki sposób że albo na powrocie albo na wejściu ( przy zbiorniczku) dać filtr , myślę że od oleju bo brudu nie przepuści a olej jak wiadomo jest gęstrzy więc taki filterek by nie stawiał większego oporu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pompie jest już filtr-tylko siatkowy, ale w zupełności wystarcza aby wyłapał opiłki i innego typu brudy--co jakiś czas (np. przy wymianie płynu) warto do niego zajrzeć.

Nasze auta mają już grubo ponad dziesięć lat i nowy płyn jest jak najbardziej wskazany, a nie tylko dolewka i "heya" do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jaki płyn polecacie do ukladu wspomagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lałem taki na którym napisane vw audi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności