Skocz do zawartości
Gość truskawa

Jakie sprzęgło polecacie, jakie wybrać; firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc, czy takie sprzęgło podejdzie do b4 afn?

http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-1-9-tdi-90-110km-passat-a4-a6-i2538264360.html

czy musi być takie

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-vw-passat-b4-1-9-tdi-81kw-110km-i2514891959.html

tylko że takiego jak to drugie nie mogę znaleźć bez dwumasy która jest mi nie potrzeba bo z nią wszystko jest ok.

może ktoś podać numer oryginału jaki powinien iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam za 90 % sprzęgieł valeo ma w pudelku luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w vr6 od jakiś 3 lat siedzi zestaw valeo i jest wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko czyli śmiało można wziąć valeo, tylko że już szukam od wczoraj i jak są do afn to do b5 a tam jest 29zębów a do b4 to tylko do 90km. Są tylko zestawy z kołem którego nie potrzebuje i w tym jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jedno z tych sprzęgieł: http://www.technical.pl/oferta/sprz%C4%99g%C5%82a-przemys%C5%82owe-sprz%C4%99g%C5%82a-maszynowe/sprzegla-jednokierunkowe-i-wyprzedzeniowe/sprzegla-wyprzedzeniowe-jednokierunkowe-ze-sprzeglem-palcowym.html. Solidny produkt od solidnego sprzedawcy. Warto zapłacić za jakość, tak jak w tym przypadku. Kupuję do swoich maszyn od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam jedno z tych sprzęgieł: http://www.technical.pl/oferta/sprz%C4%99g%C5%82a-przemys%C5%82owe-sprz%C4%99g%C5%82a-maszynowe/sprzegla-jednokierunkowe-i-wyprzedzeniowe/sprzegla-wyprzedzeniowe-jednokierunkowe-ze-sprzeglem-palcowym.html. Solidny produkt od solidnego sprzedawcy. Warto zapłacić za jakość, tak jak w tym przypadku. Kupuję do swoich maszyn od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.

 

Czy za to nie grozi ban?

Stary kotlet, nie na temat i do tego reklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak juz odgrzany to dorzuce trzy grosze od siebie.

Wymienialem sprzeglo na LUKa, zrobilem 60 tys po miescie (taxi, krotkie odcinki, duzo stania na swiatlach, duzo korkow, ciagle ruszanie) i zaczelo slizgac, wiec chyba rewelacji nie ma.

Teraz wsadzilem najtansze. Zraportuje za jakis czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę ilość robocizny założyłem do 2e sachs za jakies 470 zł. 20 tyśkm i jest ok oczywiście kompletne docisk tarcza łożysko uszczelniacz wałka w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem sprzeglo na LUKa, zrobilem 60 tys po miescie (taxi, krotkie odcinki, duzo stania na swiatlach, duzo korkow, ciagle ruszanie) i zaczelo slizgac, wiec chyba rewelacji nie ma.

LUK to bardzo dobra firma, w większości pakują na pierwszy montaż więc to raczej nie jest wina sprzęgła. Prędzej obstawiałbym styl użytkowania tego sprzęgła. Ewentualnie może pojawił się jakiś wyciek z tyłu silnika i leci na tarcze sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 tyś km to bardzo mało, reklamuj, zobacz co powiedzą.

 

Sachs teraz strasznie w kulki poleciał bo sprzęgła do samochodów produkowanych od 1986 roku poszły strasznie do góry(w pewnym sensie stały się klasykami) i zakup nam z 54 e jednej referencji na 89e poszedł.

Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy ten LUK aż taki dobry. Jeśli chodzi o sprzęgła to zgoda, śmigam od lat na LUKach i jest ok ale co do wysprzęglików to bym się kłócił bo aż 4 pod rząd mi się wysypały! Jeden tuż po zamontowaniu i późniejszym odpowietrzeniu rozsypał się i wylał płyn (nie w Passacie). Wariacji dostawałem. W końcu padło na Sachsa i nastała era spokoju. Do dziś omijam wysprzęgliki luka a sprzęgła jakie najczęściej montowałem w róznych autach to Sachs, LUK, Valeo. Zero problemów ale jednak mam kolejność wyboru: Sachs, Valeo, LUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Sprzęgło prawdopodobnie znowu padło. Tym razem po 40 tysiącach.

Jeżdzę na taryfię po Krakowie, więc na non stopie korki i krótkie kursy.

Zaczęło się od tego,że pedał jakby wpadł w podłogę, nie za bardzo chce wracać w górę. Czy to może być wysprzęglik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec sprzęgła to wysoki pedał.

Zacznij od sprawdzenia pompki pod pedałem i siłownika w skrzyni.....czy jest płyn i odpowietrzanie, jak nie pomoże to zlokalizuj wyciek (pompka lub wysprzęglik) i wymień. Do pompki bankowo jest zestaw naprawczy, nie wiem jak z wysprzęglikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało się. Sprzęgło prawdopodobnie znowu padło. Tym razem po 40 tysiącach.

Jeżdzę na taryfię po Krakowie, więc na non stopie korki i krótkie kursy.

Zaczęło się od tego,że pedał jakby wpadł w podłogę, nie za bardzo chce wracać w górę. Czy to może być wysprzęglik?

 

U mnie było tak:zmieniłem sprzęgło,padł wysprzęglik,zmieniłem wysprzęglik padła pompka pod pedałem sprzęgła..Jeżeli chodzi o pompkę pod pedałem to odradzam zakup zestawów naprawczych,ja kupiłem nową harta za 80zł i jestem zadowolony.Jeżeli chodzi o sprzęgło to osobiście celowałem w małe koszta i kupiłem Valeo,szczerze to nie narzekam i jest ok.Proponuję zmienić i wysprzęglik i pompkę,spokojnie zamkniesz się w 150zł,wysprzęglik używka VW (tylko i wyłącznie aluminium) nie plastik,na taki też trafiłem.Po wymianie odpowietrzasz i próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 lat LUK bez awarji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę zakłądałem valeo bodaj i docisk luk super za załozenie z robocizną niecałe 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękła łapa sprzęgła (dźwignia wyciskowa), która porusza łożyskiem wyciskowym. W rezultacie dostał po dupie docisk. Mało tego, wysprzęglik trochę leje, ale ponoć jego stan nie kwalifikuje się do wymiany ( co o tym sądzicie?). Do tego wszystkiego mam luzy w skrzyni - mechanik mówi, że to mechanizm różnicowy., więc chyba wymienię skrzynię.

 

Pytanie, czy mogę założyć inna skrzynię zamiast CGX? Mogę założyć z diesla? Zalezy mi na lepszym przyspieszeniu, predkosc maksymalna jest bez znaczenia ( umnie wynosi i tak 140 km/h :)

Edytowane przez roster82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pękła łapa sprzęgła (dźwignia wyciskowa), która porusza łożyskiem wyciskowym. W rezultacie dostał po dupie docisk. Mało tego, wysprzęglik trochę leje, ale ponoć jego stan nie kwalifikuje się do wymiany ( co o tym sądzicie?). Do tego wszystkiego mam luzy w skrzyni - mechanik mówi, że to mechanizm różnicowy., więc chyba wymienię skrzynię.

 

Pewnie nie zmieniaj,wyleci Ci płyn,zatrzymasz się na drzewie to zaczniesz robić tak jak powinieneś.Jeżeli leje to kwalifikuje się do wymiany.Mechanikowi powiedz żeby takie rady wsadził sobie w du..... ,zresztą po wymianie docisku i sprzęgła i tak padnie Ci wysprzęglik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum i mam pytanko posiadam passata b4 1.9 tdi afn padło mi koło dwumasowe .moje pytanie zakim zestawem mogę zastapic dwumase tzn jednomas z jakiego silnika oraz tarcza z dociskiem?

czy jednomas z silnika 1z oraz docisk z tarczą z vr6 spasuje? bo nie do konca jestem pewien czy dobrze doczytałem. czy to tylko do silników wzdłużnych????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy na forum i mam pytanko posiadam passata b4 1.9 tdi afn padło mi koło dwumasowe .moje pytanie zakim zestawem mogę zastapic dwumase tzn jednomas z jakiego silnika oraz tarcza z dociskiem?

czy jednomas z silnika 1z oraz docisk z tarczą z vr6 spasuje? bo nie do konca jestem pewien czy dobrze doczytałem. czy to tylko do silników wzdłużnych????

 

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/51400-zmiana-kola-dwumasowgo-na-kolo-jednomasowe-19-tdi-afn-1z/

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/111766-Kto-wymienia%C5%82-dwumas-na-jednomas-s%C5%82ysza%C5%82em-ze-skrzynie-padaja/page2

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności