Skocz do zawartości
Gość szaron84

Passat 2.0 TDI 136 KM BWG - silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. KOledzy mam problem. Rano zapaliłem samochód i wyskoczył mi komunikat: "GAs scaric officina" i pali się lampka katalizatora. POmyslałem ze to DPF i jechałem ok 15 min 80km/h na 3 biegu i nic nie dało. Auto nie straciło mocy. Proszę o szybką odpowiedz.

vag prawde Ci powie, ogolnie to masz jakis dziwny jezyk w kompie ustawiony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba odkręcić żeby wymienić w silniku BWG świece żarowe chodzi dokładnie o Tourana 2004 2.0TDI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) trzeba zdjąć plastikową pokrywę na górze silnika (ta co na napis TDI) i pod spodem po twojej prawej stronie silnika będą szły przewody do świec. Ściągasz przewody i wykręcasz świece... Przypuszczam, że nie obejdzie się bez jakiegoś specjalistycznego klucza :) bo zwykłym może być ciężko do nich dojść... Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje mnie sprawa problemów z silnikami 2.0 TDi oznaczenie BGW , przeczytałem sporo na temat 2,0 tdi ale chyba większość tyczy sie16 zaworowych , chodzi dokładnie jakie problemy występują w tym silniku czyli przykładowo :

- pompa olejowa ( mają te silniki wałki wyrównujące czy nie czy jest zastosowane stare rozwiązanie z 1,9 tdi

- glowica (tu chyba problemy były z 16 zaworowymi ale nie jestem na 100 % pewien )

- turbina (ponoć słaba - chce zapodać program do niego i nie wiem czy warto )

- DPF ( jeszcze jest i pewnie nadal będzie pomimo że mokry ale też niema z nim problemu )

chyba że ktoś ma jakieś jeszcze doświadczenia i przygody ???

pozdrawiam i dzięki wielkie za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- pompa olejowa ( mają te silniki wałki wyrównujące czy nie czy jest zastosowane stare rozwiązanie z 1,9 tdi

Silnik BGW jest podobnie zbudowany jak 1,9 AWX i AVF

- glowica (tu chyba problemy były z 16 zaworowymi ale nie jestem na 100 % pewien )

Zdazaly sie tez problemy w jednostce 8 zaworowej

- turbina (ponoć słaba - chce zapodać program do niego i nie wiem czy warto )

Turbo jest identyczne jak w AWX i AVF

- DPF ( jeszcze jest i pewnie nadal będzie pomimo że mokry ale też niema z nim problemu )

To jest chyba najwiekszy badziew w tym silniku, przy przebiegu prawie 200tys. zostal usuniety, ale jak niemasz z nim problemow to narazie OK.

Jak zacznie Ci sie coraz czesciej wypalac i zaowazysz ze przybywa Ci oleju w silniku to znaczy ze sie skonczyl.

Z mojego doswiadczenia auto bez DPFa ma lepszego kopa i mniejsze zapotrzebowanie na ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no to sie nazywa wyczerpująca odpowiedz .

Uspokoiłeś mnie z tą pompą bo naczytałem się o tych problemach to człowieka strach obleciał i bałem się dalej zapuszczać ,a nawet był plan go sprzedać z tego powodu .

Jeżeli reszta jest taka jak w AWXie to spokojnie go zostawię i pakuje program.

Dzięki wielkie

Najbardziej nie się podoba jak klienci omijają te silniki bo myslą że to ten sam co w B6 .

A co do filtra DPF to jak często powinien się wypalać ,jaki kosz usunięcia i czy np zrobić to za jednym zamachem z programem lepiej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja mam program na 165km 384Nm robiony u Rogala w MR motors jezdzi sie duzo lepiej.

A co do DPF-a to srednio tak co 1200-1400km u mnie sie wypala i wydaje mi sie ze tak powinno byc. Koszt usuniecia razem z programem to 2000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz jakiś wykresik i rozumiem że bez DPFa tyle wyszło ??

v max się coś zwiększyło czy raczej to samo ??U mnie wypala się co jakieś 500 -800 km ale jeżdżę raczej krótkie odcinki może dlatego , jakieś jeszcze spostrzeżenia co do tych silników??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wypala się co jakieś 500 -800 km ale jeżdżę raczej krótkie odcinki może dlatego

U mnie bylo tak samo, puki sie nie zesral, pod koniec wypalanie odbywalo sie co 100 km,no chyba ze jechalem po autostradzie to co 200 km, jak nic takiego sie u Ciebie niedzieje i nieprzybywa oleju to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was z prędkością max poprawiło się coś po programie i dokładnie jakies wyniki macie bo jak do tej pory to u mnie 190 km/h i koniec (zawsze na tym samym odcinku sprawdzam dla porównania GOLF szedł 205 km/h i tego mi brakuje ) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wynik z DPF-em , v-max 220 troszke sie poprawilo bo bylo 205.

Spostrzeżenia - lac dobry olej 504.00-507.00 i tankowac dobre paliwo ja tankuje shell v-power

passat bgw (jacek.bloch@op.pl).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny wynik ciekawe czemu u mnie tak słabo z v max może wyjaśni się po programie ,olej wlałem MOTUL pod DPFa , jeszcze jedno jak u Was z przebiegami ?

bo u mnie podobno 209 tys km

Edytowane przez unseen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ładny wynik ciekawe czemu u mnie tak słabo z v max może wyjaśni się po programie ,olej wlałem MOTUL pod DPFa , jeszcze jedno jak u Was z przebiegami ?

bo u mnie podobno 209 tys km

Przebieg ok. 250 000tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czemu u mnie tak słabo z v max
u mnie podobno 209 tys km

Jedz do kogos zdiagnozowac DPFa, bo jak robisz krotkie odcinki to moze niejest juz w najlepszej formie i blokuje silnik, u mnie wlasnie takie byly objawy na poczatku, tez lecial okolo 190 km/h, a pod koniec jak juz pisalem wczesniej glownymi objawami bylo czeste wypalanie filtra i przybywanie oleju.

Jak pojedziesz robic program to dowiedz sie jak tam z filtrem moze oni Ci go sprawdza,

wiele firm Tuningowych przy usunieciu filtra, program robia za polowe ceny.

Co do przebiegu to moj w dniu usowania DPFa mial na liczniku niecale 197tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No program chce robić u Aligatora z DynoSoftu od czasu do czasu kontroluje na kanale 74 bodajże stan napełnienia DPF i jakoś nigdy niema tragedii .

Szkoda że nie mam gdzieś w pobliżu możliwości zrobienia logów przed zabiegiem tak na wszelki wypadek żeby coś nie wypadło w ostatniej chwili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czasu do czasu kontroluje na kanale 74 bodajże stan napełnienia DPF

To u mnie tez niewygladalo najgorzej do samego konca, ale stan zapelnienia, czy jakos tak mierzony w mg byl duzo przekroczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taką akcje jakiś rok temu ze padł mi czujnik jakis ( chyba od zapchania kata czy dpf'a ) nie pamietam . I efekt był taki że wypalał non stop dpf'a , kat był aż czerwony, zaczeło sie kopcić z osłon wokoł kata . Myslałem ze auto sie zapaliło :P stracha miałem niezłego. Pojechałem z tym do gościa od Vw , bo myslałem ze juz mam do wymiany kata lub coś wiecej , okazało sie ze czujnik dawał błędną info do kompa i wypalało non stop .

Czujnik za 100pln moze ci spalić auto :/

 

Koles stwierdził ze jeszcze troche i było by po dpf'ie czy po kacie , a tak jest ze wypalił go do 7% , wiec niby był prawie czysty .

 

Jak to jest z tym napełnianiem itd , niby zaczyna wypalać itd przy min45% napełnieniu czy zapchaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie v-max mója jedzie max 200 km/h i ma przy tym 3800 oborotów mniej wiecej, tez sie dziwi e czemu tylko tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam man jeszcze jedno pytanko ,ma może ktoś z Was schemat z ETKi wydechu lub foty jak wygląda od spodu dokładnie co jest po kolei poczynając od turbiny) bo muszę zabrać się za wydłubanie DPFa przed programem ??

Edytowane przez unseen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności