Skocz do zawartości
Gość szaron84

Passat 2.0 TDI 136 KM BWG - silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak moze troche oderwane od tematu ale mam pytanko czy ktoś ma porównanie jazdy passat'em 1.9tdi 130km i 2.0tdi 136km ? Bo mam tego drugiego , a przejechałem sie 1.9tdi i wrazenie jakby sie jednak lepiej zbierał .

To wrazenie potwierdza znajomy który jest mechanikiem i jeździł jednym i drugim ( akurat nie moim )

 

Tylko błagam nie piszcie że mam zakatowane auto itp bo tak nie jest :P auto mialem sprawdzane i jest wszystko jak najbardziej OK .

 

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

 

 

 

JACEK 75

Chyba piszesz o normach co do oleju do silnika 2.0tdi w passacie B6 gdzie jest DPF suchy . A w 2.0tdi B5 to całkiem inny DPF wiec norma 505 01

I tu sie bardzo mylisz poczytaj troche co to jest DPF i to ci powinno wiele wyjasnic a jezeli nie wierzysz mi to zadzwon do ASO. Norma 505.01 jest do silnikow z PD ale bez DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege wyżej , 505.01 nie jest do BGW:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie kłócić ale moze mi ktos to wyjaśni . Wg mnie norma do BGW 2.0tdi z DPF pownina byc 505 bo co ma olej silnikowy do DPF'a w tym aucie skoro DPF jest mokry i sam silnik raczej nie różni sie od silników 1.9tdi bez DPF'a ,bo ten płyn jest odpowiedzialny za wszystko co sie tam ogólnie dzieje .

Co innego w B6 2.0tdi bo tam nie ma płynu i olej musi miec jakies tam własciwosci które pozwalają przetrwac silnikowi w tym aucie , gdzie jest DPF suchy i olej napedowy moze sie w jakims tam małym stopniu przedostac do oleju silnikowego .

W 2.0tdi w B5 nie ma takiej mozliwosci bo wszystko co sie dzieje w zwiazku z DPF'em , dzieje sie poza silnikiem

 

generalnie chcialem spytac co w moim silniku ma znaczenie olej silnikowy i jego inna norma od 505.01 do DPF'a .

 

JACEK 75

to jaki olej mam lać wg ciebie ? Chciałbym Castrola bo inne firmy jakos nie bardzo , i w sumie nie potrzebuje LongLife'a .

Lałem Castrola 505.01 txt , którego teraz w sumie juz nie ma , zastąpił go chyba Castrol Edge ( nie jestem pewny )

 

Moze coś polecisz

 

A tak poza tym , to chetnie poczytam o DPF'ach . Tylko chyba widzisz róznice DPF suchego od mokrego , i zasad działania a tym samym wpływu oleju silnikowego i jego norm.

 

Pewnie ze norma 507 nie zaszkodzi mojemu silnikowi ale wg mnie jest zbędna

Edytowane przez vvv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja osobiscie polecam olej castrola SLX professjonal powerflow LL III to jest olej serwisowy do tego silnika mozesz tez zalc motula specyfic 504.00-507.00

Sa to oleje z tak zwana formula clean performace tz. z niska zawartoscia siarki co jest wazne przy tym silniku i wszystkich ktore posiadaja dpf a filtr ten ma zadanie wypalic sadze zgromadzona w nim .nie wazna jest metoda wypalania(suchy czy mokry) oba robia to samo.Wazne jest tez paliwo na jakim jezdzisz bo to ono jest glowna pszyczyna zapychania sie filtra,a niewlasciwy olej moze sie przyczynic do czestrzego zapychania

Edytowane przez jacek 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.Jest to mój pierwszy post i mam pare pytań. Własnie zakupiłem Passata 2.0 TDI 136km z 2004 roku. oto pytania:

 

1. Jak sprawdzić czy mam filtr dpf?? wiem że jest montowany fabrycznie ale może właściciel za granicą go wyłączył?

2. Jaki powinienem nalać olej jakbym wyłączyl dpf??

 

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi do tych pytań. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej44

Witam wszystkich, to też jest moja premiera na forum! Mam podobnego paska i ma on filtr cząstek stałych na pewno, bo dolewano (uzupełniano) mi tzw. czynnik. Wlew jest (jak podejrzałem), pod kołem zapasowym. Można to też sprawdzić, po podłączeniu pod komputer. Co do drugiego pytania nie umiem nic powiedzieć, mnie odradzali koledzy fachowcy odłączać w/w filtr. Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Ci odradzali ? za 1000zł firma profesjonalna usuwa mechanicznie i komputerowo DPF. a co za czynnik tam sie wlewa i czy on jest drogi ?

 

Proszę też innym kolegów z forum o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego Ci odradzali ? za 1000zł firma profesjonalna usuwa mechanicznie i komputerowo DPF. a co za czynnik tam sie wlewa i czy on jest drogi ?

 

Proszę też innym kolegów z forum o odpowiedzi

Witam

Czynnik kosztuje 250-270zl za litr a filtr mozna wyłączyć tylko trzeba zrobic to profesjonalnie. Jesli wyłączysz filtr to zalej olej o specyfikacji 505.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek 75 a możesz jakiś polecić dobry olej o specyfikacji 505.01 ? Powiedz mi jak się sprawuje ten silnik. Czy spalanie paliwa zmniejszy się jak wyłącze dpf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek 75 a możesz jakiś polecić dobry olej o specyfikacji 505.01 ? Powiedz mi jak się sprawuje ten silnik. Czy spalanie paliwa zmniejszy się jak wyłącze dpf ?

Ja niedawno usunolem DPFa i co do spalania, to zalezy jak ciezka masz noge, ale mi pali okolo 1 L mniej i auto lepiej przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hudzior powiedz mi i jak chodzi auto jak usunales DPF iile Ci wyniosło usuniecie?

jaki olej do niego teraz lejesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hudzior powiedz mi i jak chodzi auto jak usunales DPF iile Ci wyniosło usuniecie?

jaki olej do niego teraz lejesz??

Moim zdaniem, auto troche ozylo, jest bardziej dynamiczne, jakby mu troche koni przybylo (filtr sie juz skonczyl i poprostu blokowal troche silnik, a co dziwne kontrolka sie nieswiecila),

Co do usuniecia to zalezy gdzie to robisz mnie to wynioslo 1500 zl, a co do oleju, to narazie mam 504,507, ale przy nastepnej wymianie wleje 505,01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno usunolem DPFa i co do spalania, to zalezy jak ciezka masz noge, ale mi pali okolo 1 L mniej i auto lepiej przyspiesza.

no to ladnie spadlo Ci spalanie, cholera, ze moj jest ok:(, Satacenu mam na maxa, no to nie bede narazie usuwal, skoro problemów brak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno usunolem DPFa

 

Na czym dokładnie polega usuniecie DPF'a ? Chodzi mi o to co mechanicznie trzeba usunąć lub zastąpić , i potem co i jak z kompem , czujnikami itd ?

 

Robiłeś to gdzies na śląsku ? bo widze że z moich okolic jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na czym dokładnie polega usuniecie DPF'a ? Chodzi mi o to co mechanicznie trzeba usunąć lub zastąpić , i potem co i jak z kompem , czujnikami itd ?

A wiec mechanicznie zostal wywalony tylko srodek DPFa, czyli zostala pusta puszka, ale pod spodem wszystko wyglada jak orginal, a co do kompa to zostalo tam cos wykasowane w jakis sektorach, co do czujnikow to odlaczony zostal czujnik roznicowy chyba.

Robiłeś to gdzies na śląsku ? bo widze że z moich okolic jestes

Robilem to w Walbrzychu u naszego kolegi z forum, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak narazie zostane przy dpf w moim passacie. Powiedzcie mi jaki olej polecacie i co ile km go wymienia sie? wogole ile litrów musze kupić oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak narazie zostane przy dpf w moim passacie. Powiedzcie mi jaki olej polecacie i co ile km go wymienia sie? wogole ile litrów musze kupić oleju ?

Witam

Ja polecam ci Motul Specyfic 504.00-507.00 jest to pelen syntetyk przeznaczony do silnikow wyposażonych w filtr cząstek stałych a potrzeba ci 4,3L i wymienia sie co 15 tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o oleju CASTROL EDGE 5W30 5L 504.00/507.00 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie o oleju CASTROL EDGE 5W30 5L 504.00/507.00 ???

Witam

Ja osobiscie polecam olej castrola SLX professjonal powerflow LL III to jest olej serwisowy do tego silnika mozesz tez zalc motula specyfic 504.00-507.00

Sa to oleje z tak zwana formula clean performace tz. z niska zawartoscia siarki co jest wazne przy tym silniku i wszystkich ktore posiadaja dpf a filtr ten ma zadanie wypalic sadze zgromadzona w nim .nie wazna jest metoda wypalania(suchy czy mokry) oba robia to samo.Wazne jest tez paliwo na jakim jezdzisz bo to ono jest glowna pszyczyna zapychania sie filtra,a niewlasciwy olej moze sie przyczynic do czestrzego zapychania

Ja na samym poczatku jak kupiłem samochód to zalałem go EDGEM ale jakoś dużo mi go łykał to przy nastepnej wymianie zmieniłem na MOTULA i mam spokój bo nie bierze nic

Pozdrawiam

Edytowane przez jacek 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. KOledzy mam problem. Rano zapaliłem samochód i wyskoczył mi komunikat: "GAs scaric officina" i pali się lampka katalizatora. POmyslałem ze to DPF i jechałem ok 15 min 80km/h na 3 biegu i nic nie dało. Auto nie straciło mocy. Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności