Skocz do zawartości
Gość szaron84

Passat 2.0 TDI 136 KM BWG - silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego LETTKI zrób logi i wrzuć do działu diagnostyka bo tak to można sobie wróżyć że może dwumas czy może łącznik elastyczny rury wydechowej itp.

komputer nic nie wykazuje to co wykazał wcześniej to zostało wymienione(pompowtryskiwacz). A może znasz jakiegoś speca który zna się na rzeczy a nie jak aso wymieniają co im komputer pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie zna specjalistów VW?

mogę dojechać gdziekolwiek w połudnowej polsce

dzięki za jakiekolwiek informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź do pytania adamko251 o oleju

Ja leje do silnika 2.0 TDI 136KM Castrol SLX Professional powerflow longlife 3 5W30 wymieniam ten olej co 30 tyś. km między wymianami nie dolewam ani kropelki oleju tak jak silnik był napełniony przy wymianie taki poziom pozostaje. Ten olej jest zalecany do samochodów z filtrem cząstek stałych z technologią clean performance oraz leją jego oczywiście w serwisach do tych samochodów. Moje autko od nowości jeździło na nim. Uważajcie aby kupić Castrola z dalszą całkowitą nazwą jaką podałem ponieważ są też same SLX proffesional 5W30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam 3 pytania odnosnie tego silnika:

 

1. czy w passatach b5fl z 2004 roku byly montowane jakies inne silniki 2.0tdi czy tylko ten BGW?

2. czy kazdy z nich ma DPF?

3. to jest edc16 czy edc15?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. czy w passatach b5fl z 2004 roku byly montowane jakies inne silniki 2.0tdi czy tylko ten BGW?

Tylko BGW.

2. czy kazdy z nich ma DPF?

Każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. to jest edc16 czy edc15?

 

EDC 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.9 może sie schować jezeli chodzi o moc

Dlaczego uważasz, że 1,9 może się schować zwłaszcza jeśli chodzi o moc? AWX ma 131KM czyli raptem o 5 mniej. W rzeczywistości pewnie różnica się zaciera bo mój po badaniu na hamowni miał 139KM (i to z przebiegiem 200tyś).

Przy okazji robienia chipa u Rogala widziałem jego Passata B5 (początkowo 288KM z 2,0 TDI ale już sprzedany i przywrócony do rozsądnych mocy). Nowy właściciel tego samochodu mówił, że ten silnik i jego osprzęt to porażka i wszystko zostało do niego włożone z AWXa. To chyba o czymś świadczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 115000 przejechane padła mi turbina pąpa oleju i wałek postanowiłem wymienić silnik rok 2007 .Proszę o porade czy silniki 2.0 są leprze z roku 2007 od 2005 czy takie same LIPA

 

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

 

Witam mam pytanko który z silników 2.0 TDI 140 km jest leprzy 2005 czy 2007 czy to jednakowa lipa Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy ten slinik 2.0 TDI 136 km ma 8 czy 16 zaworów ??? Z góry thx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma 8 zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki a w B6 2.0 TDI 140 jest 16 zaworów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 140to konne mają 16 zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b5 2l są takie same silniki jak w 1.9 rozwiercone bodajże o 0.5mm pod DPFa ...generalnie wiekszośc części pasuje do obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi od jakiego 1.9 pasuja te czesci do 2.0 136km z 2004roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od motorka o oznaczeniu AWX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia jestem posiadaczem passka z tym silnikiem przejechane 195 tyś jedno co mnie zmartwiło to spalanie i delikatne drżenie na wolnych obrotach , spalanie może dlatego że wcześniej jeździłem Golfem IV (AJM)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motorynka a ja jeszcze poszukalem i pasuja od BHW a jutro jeszcze sprawdze w serwisie potrzebuje wlasnie do 2.0 136 km walek rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko BGW.

Nie tylko na rynek USA był montowany BHW

silnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moze troche oderwane od tematu ale mam pytanko czy ktoś ma porównanie jazdy passat'em 1.9tdi 130km i 2.0tdi 136km ? Bo mam tego drugiego , a przejechałem sie 1.9tdi i wrazenie jakby sie jednak lepiej zbierał .

To wrazenie potwierdza znajomy który jest mechanikiem i jeździł jednym i drugim ( akurat nie moim )

 

Tylko błagam nie piszcie że mam zakatowane auto itp bo tak nie jest :P auto mialem sprawdzane i jest wszystko jak najbardziej OK .

 

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

 

 

 

JACEK 75

Chyba piszesz o normach co do oleju do silnika 2.0tdi w passacie B6 gdzie jest DPF suchy . A w 2.0tdi B5 to całkiem inny DPF wiec norma 505 01

Edytowane przez vvv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności