Skocz do zawartości
Gość Krzysztof W.

Trudne otwieranie drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrym rozwiązaniem problemów z klamkami (oprócz wymiany białego trzpienia czy klamki na nową i oryginalną :-) jest uzupełnienie przestrzeni pomiędzy dźwigniami uszkodzonymi poprzez tarcie i korozję. Tak jak na zdjęciach zapożyczonych z wątku na https://forums.tdiclub.com/showpost.php?p=4837759&postcount=4427 Faktycznie opaska zaciskowa tzw. trytytka ;-) zdaje egzamin (trzeba włożyć maksymalnie grubą). Klamki po takiej naprawie działają jak nowe. Wcześniej podginałem język zamka, ale to na długo nie starczało.

 

image-L.jpg

image-2.jpg

image-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę założyć tematu więc zapytam tu. Jakiś sposób na klamki? wyłażą wiecznie, próbowałem coś z nimi zrobić, by się lekko otwierały, lecz po pewnym czasie znów to samo, chodzą ciężko (od kierowcy trzeba używać dwóch dłoni, i dociskać do dołu) i wychodzą z drzwi (widać szpary, przez które może lać się woda). Ewentualnie, może jakieś klamki od czegoś innego, coby pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam problem z otwieraniem drzwi w Passacie B5 FL. Chodzi dokładnie o drzwi prawe przednie od strony pasażera.

Klamka działa zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. Ale problemem jest to że drzwi strasznie ciężko chodzą.

Jak usunąć tą usterkę ? Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem.

W lecie było już ciężko, a teraz podczas mrozów jest już w ogóle masakra. Żona mi się skarży że nie może ich otworzyć.20170104_200234.jpg

Gdzie posmarować albo co wymienić aby lepiej działały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dolny zawias, szczególnie te rolki ogranicznika, one korodują i przestają się obracać. Na przemian psikasz penetratorem jakimś i machasz drzwiami. Aż będą bez oporów się obracać. Na koniec jakimś olejem polej albo smarem w sprayu.

 

A, no i nie ten dział:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w passacie B4 95r. z zamkiem drzwi od kierowcy. Po otworzeniu drzwi kluczykiem (centralny zamek) wszystkie zamki otwierają się prawidłowo. Jednak gdy chce otworzyć drzwi od strony kierowcy i ciągnę za klamkę to drzwi otwierają się (szczelina około 1 cm) i coś je blokuje w tej pozycji . Da się je otworzyć tylko od środka. Dodam, że dzieje się tak czasami. Czasem normalnie otwierają się. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem wymieniłem klamke w drzwiach kierowcy i sie otwierały normalnie potem zamknąłem drzwi kluczem i teraz nie otwierają sie ani z zewnątrz ani z wewnątrz a gdy kręcę kluczykiem zamek kreci sie 360° i nie ma tam żadnego oporu. Gdy krece kluczem ten kijek od blokowania drzwi zaczyna sie podnosi a potem od razu spada na dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobnie jak kolega, kluczem zamek nie otwiera centralnym drzwi, klamka od środka otwiera, ale zewnętrzna nie otwiera. Linka założona ciągnie zamek, ale zamek nie puszcza. Drzwi od strony kierowcy. A natomiast po przeciwnej stronie prawy tył problem jest podobny, z jedną różnicą nie zawsze wewnętrzna klamka otwiera, bo zewnętrzną trzeba mocno szarpać aby drzwi puściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności