Skocz do zawartości
Gość Krzysztof W.

Trudne otwieranie drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof W.

Witam wszystkich Passatowiczów!

Może mi ktoś pomoże: mam problem z otwieraniem prawie wszystkich drzwi w moim Passacie z 1994r. Według opinii pewnego blacharza, wytarły się jakieś pierścienie (z tworzywa) na bolcach w nadwoziu, na które zachodzi zamek po zamknięciu drzwi. Muszę ciągnąć klamkę mocno i naciskać ją w dół, aby otworzyć. Boję się, aby kiedyś się nie urwała. Co tu należy zrobić? Czy rzeczywiście potrzebne są tu jakieś plastikowe pierścionki i gdzie je dostać? Oprócz tego potrzebuję plastikowy element, w który wciska się osłonę przeciwsłoneczną w górnej części szyby przedniej - wyłamał mi się zaczep i osłona trzyma się tylko z jednej strony na obrotowym zawiasie. Czy w ogóle te plastikowe elementy są gdzieś do zdobycia? Na szrocie też nie znalazłem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże kolega JAFO kiedyś opisywał jak to naprawić. Z tego co pamiętam to dawał miedziane pierścienie bo z plastikiem były problemy ale juz nie pamiętam jakie. Szukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko

jeśli wytarły się te trzpienie to nowy w ASO kosztuje 11 zł/szt, zamienniki widziałem nawet po 2 zł. Wymieniłem u siebie bo musiałem mocno trzasnąć drzwiami żeby się zamknęły, teraz jest super, jak w nowym aucie :) zniknął taki nieprzyjemny klekot przy zamykaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można kupić ten plastik ja go kupiłem w intercarsie chyba za 11 złych jak dobrze pamiętam. A co do wymiany to trzeba odkręcić ten bolec by wymienić te plastiki przy zamkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się chyba nie rozkręca

mówię o tym elemencie

p1310007co6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof W.
to się chyba nie rozkręca

mówię o tym elemencie

p1310007co6.jpg

 

Ormowiec! Tak to właśnie wygląda u mnie i podobno te żółte plastikowe elementy są winne (wytarte), że nie mogę otwierać drzwi.. Czy to prawda? Czy muszę wymienić te trzpienie z plastikowym pierścionkiem, czy przyczyna leży w mechanizmie klamki? A może da się coś zastępczego zastosować zamiast tego żółtego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że z zewnątrz i wewnątrz cieżko chodzi

bo jeśli tylko zewnątrz to wytarł się taki dydek w mechaniźmie klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilo
A może da się coś zastępczego zastosować zamiast tego żółtego?

Naturalnie że się da:D Ja w golfie 2 zastosowałem rurki termokurczliwe bo u mnie już goły bolec został, a teraz i cicho się drzwi zamykają i się ładnie otwierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielk82

Witam!!! Ja Kolego miałem podobny problem,trzeba zdemontowac klamki ,sprawdzić czy sie nie wysóneło sie zabezpieczenie w klamce(taki mały sworzeń)jeśli jaest ok, podgąć do góry cyngiel przy zamku, tak żeby nie było luzu.Powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta na szrocie, klucz 15 i dwa skasowane paski B3. Z jednego jeden trzepień i drugiego kolejny - koszt 10 zł i może 5 min roboty. Wszystko chodzi jak nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 2 takie elementy jak na zdjeciach wymienilem 2 dni temu u siebie. 5 zl sztuka w Gdansku na Partyzantów. Na zamykanie fakt, pomoglo, lepiej sie drzwi zamykaja, aczkolwiek troche zabawy z regulacja wysokosci tych rygli mialem. Ale dalej mi sie drzwi kiepsko otwieraja, ale tylko z zewnatrz. Jakby klamka nie lapala. Jak to zrobic?

 

Aha - takie elementy jak na zdjeciach - dokladnie takie sam kupilem po tem 5 zl - ostrzegam - straszna lipa. Miekki metal, klucz mi zaczal scinac narozniki tych nakretek (oczkowy mialem), podkladki platikowe musialem zostawic te oryginalne co mialem, bo te nowe zaraz sie polamaly od przykrecania, tak samo ta metalowa duza podkladka - za miekka, w miare wkrecania sie wyginala, musialem zostawic te co mialem oryginalnie, wiec tylko trzpienie mam nowe.

Edytowane przez Tatanka1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz drzwi to na ich rancie czyli od strony zamka który zachacza o dzyndzel pokazany na powyższych zdjęciach znajdziesz śrubkę, musisz ją odkręcić wtedy przesuniesz klamkę w stronę przodu auta i ja wyjmiesz na klamce od środka jest taki biały plastik i albo się wytarł albo się przesunął. Możesz też podgiąć blaszkę wewnątrz drzwi tą na którą naciska plastik z klamki.Nie ma to większego znaczenia co zrobisz bo problem leży właśnie między tą blaszką w drzwiach a plastikiem klamki. Takie te nasze wózki że latem zamek się nie otwiera a zimą się nie zamyka i drzwi na pasy trzeba łapać. Jak już wyjmiesz klamkę to polecam napsikać tam oleju silikonowego w spraju bo zima idzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno rozwiązanie (które zastosowałem u siebie dziś popołudniu na drzwiach kierowcy): zdejmujesz plastikową nakładkę zamka z boku drzwi, odnajdujesz taką mała śrubkę z boku (jakoś na klucz 5mm chyba), odkręcasz, podciągasz w zakresie regulacji, dokręcasz i jest git, bez żadnego rozbierania zamków, klamek, drzwi i innych motywów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem taki problem z drzwiami przednimi pasażera. Od wewnątrz się otwierały dobrze ale za klamkę trzeba było szarpnąć. Wystarczyło dokręcić śrubę mocującą klamkę z boku drzwi (lewy gwint).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawllo123

bo i może być przyczyna iż wyrodku jest taki bolec od środka klamki a na nim jest taki bolec plastikowy ze go sie reguluje bo jak klamkę pociągasz to ten bolec idzie w dól i dziwi się otwierają więc musi go pan pan klamkę wyjąć i ten plastikowy bolec odkecic i ponownie wsadzić klamkę i będzie wszystko ok i delikatnie będą drzwi się otwierać tez miałem taki przypadek musiałem szarpać te drzwi aż klamkę mało co nie urywałem wyjąłem zamek podkręciłem i było elegancko zrobiłem tak ze wszystkimi dziwami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Witam. Ja mam nieco inny problem. Otóż mam w swoim Passku centralny w kluczyku i przy otwieraniu drzwi napotkałem opór, użyłem nieco więcej siły i poczułem "pstryknięcie", jakby zwykłe otwieranie bez centralnego (zazwyczaj wszystko płynnie). Potem, kiedy zamykałem drzwi, było podobnie i teraz nie da się ich otworzyć. Kiedy kręcę kluczykiem, otwierają się wszystkie drzwi, bolec w drzwiach kierowcy się lekko unosi, ale nie odblokowuje drzwi. Ręcznie też się nie da ciągnąc za bolec. Może ktoś ma pomysł, jak się za to zabrać, bo przecież nie będę cały czas wchodził przez drzwi pasażera... Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Mój problem już nieaktualny. Chyba coś zamarzło i przy wyższej temperaturze "samo" się naprawiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności