Skocz do zawartości
Gość thermistor

Koło dwumasowe + sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

witam

i mnie dopadł problem stukania na luzie ,przy wciskaniu sprzęgła cichnie

bieg 4 i 6 koszmar ,tak stuka okropnie

biegi 3 i 5 cisza

wychodzi na to że skrzynia padła , moja ma kod NFU

krótkie nagranie tego stukania na 4 biegu

 pozdrawiam

2018-01-15_15'26'09'.mp3; filename_=UTF-8''2018-01-15_15'26'09'.mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vittoriok napisał:

wychodzi na to że skrzynia padła , moja ma kod NFU

Jaki masz przebieg? Mam ten sam kod skrzyni i przebieg 130 tyś. km ale skrzynia pracuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja już ponad 270 tys i wymiana skrzyni na regenerowaną (ceny kosmos)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma taki sam kod skrzyni i nie wiem jak to się stało ale docisk wytarl mu dziurę w obudowie skrzyni. Przebiegu ponad 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężyna w docisku pękła i mnie jakieś 40 tyś temu ,rozmawiałem z szefem co regenerują skrzynie i powiedział że to taki standard VAG

mój mechanik zakleił to jakimś klejem dwuskładnikowym i trzymało do końca ale w środku coś sie posypało

Stwierdził że już miał klienta z przebiegiem 160 tyś , tak że jak komu los szczęścia pozwoli to jeździ bezawaryjnie ,mnie tego szczęścia zabrakło ,koszty spore bo i dwumas też wymieniałem

pozdrawiam

Edytowane przez Vittoriok
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Vittoriok napisał:

koszty spore bo i dwumas też wymieniałem

Domyslam się że to spore koszty. Ciekawe w tym wszystkim jest to że ASO twierdzi iż skrzynie sa bezobslygowe oraz bezawaryjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czy ktoś wie czy silnik 2.0 tdi  o symbolu  BMP w Passacie z roku 2007 kombi posiada koło dwumasowe ? Ja mam 250 tys. przebiegu i silnik pracuje idealnie i nie posiada żadnych objawów jak koledzy piszą że trzęsie na zimnym silniku lub postoju. Dlatego pytam bo może u mnie nie ma koła dwumasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMP ma koło dwumasowe... ja mam też ten silnik i u mnie oryginalna dwu-masa ma też 260 tyś. W moim przypadku czasami widzę że silnik się kołysze, ale nie wiem czy to dwu masa czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie [ ru - dy ].Powiedz mi jak długo masz to auto i co już przy nim musiałeś robić ? Ja mam go 7 lat i tylko musiałem wymienić sondę lambdę i tylną lampę ale rozkleiłem ją i naprawiłem bo nie było styku na płytce z ledami. A tak tylko wymiana oleju filtrów i z tyłu klocki hamulcowe no i teraz z przodu tarcze i klocki dałem nowe.Myślę że udany model nam się trafił. Rozrząd miałem wymieniany przy stanie licznika 163 tys a dziś przekroczyłem 250 tys więc myślę że jeszcze zrobię 20 tys i wymienię na nowy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo Tobie się trafiła jakoś mega zadbana sztuka, albo mi się trafił jakiś mega dobity egzemplarz... dopóki używałem auto intensywnie to w sumie passat ciągle stał na lewarku, teraz dokupiłem sobie inne małe auto i nim robię więcej przebiegu. Lista z naprawami jest taka (jestem prawie na 100% pewny że coś zapomniałem):

-wymiana tulei przednich wahaczy + korekta geometrii

-tylne sprężyny

-regeneracja wałka pompki oleju (dwa razy)

-wymiana wszystkich kół zębatych napędzających wałki balansujące

-uszczelki pod pompowtryskami

-żarówki ksenonowe + przetwornice

-włącznik od hamulca ręcznego (2x razy)

-silniczek od climatornika, ale obecnie mam co najmniej jeden ponownie do wymiany bo klimatyzacja się zawiesza

-tłumik drgań skrętnych od napędu 4motion

-wszystkie gumy przegubów na przedniej osi

-rozłączyłem czujnik deszczu bo działał źle

-dwa razy rozbierałem webasto

-mam też nieszczelną chłodnicę EGR

-oba silniczki hamulca ręcznego

-pompka sprzęgła

-padł tez czytnik płyt DVD w nawigacji, ale go nie naprawiałem

-zerwana linka od otwierania przedniej maski

prawdopodobnie było coś jeszcze ale już zapomniałem, auto mam 10 lat.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dużo problemów było ja chyba mam szczęście bo kolega ma audi A6 kombi 2003 r to też non stop coś się dzieje. Być może powinienem już teraz sprzedać to auto by nie mieć za chwilę tych samych problemów o których piszesz.Dziękuję za wyczerpującą listę napraw. Ja mieszkam w niemczech być może jak wrócę do Polski za 2 lata to zmienię auto.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Mam passata B6 dzisiaj odebrałem samochód po wymianie kompletnego sprzęgła. Sprzęgiełko chodzi pieknie leciutko itp itd ale samochód w trakcie jazdy zaczął mi falować jest taki niestabilny. Czy może to być przez wymianę sprzęgła ?? Mechanik powiedział ze muszę tez wymienić pompkę od pedału sprzęgła, czy łatwy do niej dostęp, nie ma problemy z jej wymiana ?? Dodam ze sprzęgło wcześniej siedziało sachs a włożyłem Luk. Czy koła przy wymianie dwumasy są zdejmowane bo może kurse śrub nie odkręcili: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy możecie mi powiedzieć czy w moim passacie B7 1.4 TSI skrzynia manualna jest koło dwumasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz start/stop to numer 03C105269P

bez start/stop to numer 03C105269K

dane dla skrzyni manualnej

 

skrzynia DSG to dwumasa 03F105266C

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam vw passat b7 2011r 2.0  CFFB dsg  start stop  będę wymieniał dwumasa bo stuka na wolnych obrotach, 350 tys przelotu  z tego co się oriętuje jest tam symbol  VW 03L105266 CA  czy ktoś może mi powiedzieć czy będzie pasować VW 03L105266AL ??

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliza mi sie wielkimi krokami wymiana dwumasy a niestety zepsul mi sie telefon w ktorym mialem wpisany nr i chyba mial koncowke de. czy ktos po vin moglby mi podac wvwzzz3czdp050308. Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z pedałem sprzęgła w moim Pasku B6 2007 r. 140KM i 195 tys. km. Najpierw nie odbijało, zatrzymywało się samo w 2/3 i z oporem odskakiwało. Po "diagnozie" w serwisie wymieniono mi pompkę sprzęgła i na drugi dzień pedał miękki i wpada do końca. Muszę butem wyciągać do góry. Jako ciekawostka po odbiorze z serwisu na radiu z navi pokazał się komunikat, żeby podać unit code? Przy okazji mam pytanie, czy to spowodowane jest odłączeniem akumulatora na kilka godzin?? Nic mi dotychczas nie stukało, pukało lub falowało. 

Teraz serwis proponuje wymianę sprzęgła i dwumasy (5 tys. na zamiennikach i 7 tys. w oryginale). Szukam solidnego warsztatu do zarekomendowania w Warszawie.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Franek007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2019 o 13:01, Franek007 napisał:

Teraz serwis proponuje wymianę sprzęgła i dwumasy (5 tys. na zamiennikach

Gdzie takie ceny w aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.06.2019 o 06:12, 1285 napisał:

Gdzie takie ceny w aso?

VW Chylinscy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc jakiej firmy  zestaw sprzęgła i koła dwumasowego były montowane do Passata B7 rok 2014  2.0 TDI 140 KM ze start stop. Jestem po wymianie całego zestawu mam problem przy ruszaniu słychać tarcie potem wszystko ok . Tylko przy ruszaniu problemy im większe wzniesienie tym głośniej słychać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności