Skocz do zawartości
Gość thermistor

Koło dwumasowe + sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

To trzęsienie na wolnych występuje zawsze, czy tylko czasami i ustępuje po naciśnięciu sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie również bije po lekkim wciśnięciu sprzęgła a była wymieniona dwumasa i sprzęgło. Natomiast jak wcisnę sprzęgło mocniej wszystko ustaje.

Edytowane przez maikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

U mnie też lekko bije, przy lekko wciśniętym, ale sprzęgło bierze normalnie. Biegi wchodzą ok. Jest takie zjawisko, że samochód w końcowej fazie delikatnego hamowania lekko drga (uczucie takie jak na tarce przed światłami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile na takim lekko drżącym pedale sprzegła można jeszcze jeźdźić?- - u mnie też się to ujawniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już rozwiązał problem związany z drganiami na wolnych obrotach i wie o co kaman. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

Wstrzymałem na razie decyzję o ewentualnej naprawie auta z powodu braku czasu. Auto na razie jeździ, więc nie jestem uziemiony. Kontaktowałem się ze sprzedawcą z allegro (link był wcześniej) i cena 1400 PLN to koło dwumasowe i kompletne sprzęgło (części oryginalne). Może po nowym roku odświerzę temat i się tym zajmę. Pozdrawiam.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny24

Hej Wszystkim! Mam male pytanko. Jezeli stoje na birgu jałowym i obroty sa równe na zimnym silniku około950 i zaczynam jechac równym gazem to autko zaczyna szarpaćl jak dam ostro gazu to tego nie czuje. Czuc to na zimnym silniku i mam na dodatek wibracje całego auta na zimnym sa wieksze. Co to moze byc sprzegło, dwu masa czy moze cos innego?? Podejrzewam poduszki bo na zimnym silniku troche mi ciezko 1i 2 wchodzi ale jak sie rozgrzeje to juz duzo lzej wchodzo. Ale tak se mysle co maja poduszki do szarpania??

Prosiłbym o pomoc!

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie ja poznac czy dwumasa jest do wymiany w modele ze skrzynia DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walek6969

Witam

Mam od miesiąca Passaka zresztą już 3 z kolei (B3, B5 i teraz ten), no i własnie to jest największy mój problem z tym samochodem jeśli chodzi o wlączanie jedynki i wstecznego. Po prsotu ciagnie w potocznym jezyku sprzegło i ciężko te biegi wrzucić - niedopuszczalne bo w konsekwecji polecą synchronizatory w skrzyni. I teraz jest kilka opcji co może być (zaznaczam bylem na serwisie i odpowietrzyli układ - dalej to samo) po pierwsze przepuszcza popmpa, po drugie przepuszcza wysprzęglik, po trzecie uszkodzony docisk, po czwarte w co wątpie koło dwumasowe, po pięte - nie wiem co jeszcze. Troszke się na samochodach znam bo sam jestem z wykształcenia mechanikiem samochodowym (już teraz nie bawiącym się w to bo i kasy z tego nie ma) i niech ktoś mi konkretnie odpowie czy już naprawiał tą upierdliwość bez żadnych tam "a może to a może tamto" konkrety.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

Witam. Przez chwilę myślałem, że się udało... Pewnego dnia zatankowałem Vervę Orlenowską i od tego czasu kołysanie ustąpiło. Z jednej strony cieszyłem się, że mam po kłopocie, ale z drugiej.. hmm..czy to wtryskiwacz, silnik? Napawałem się wręcz tą "stabilnością" - do czasu. Było dobrze przez dwa zbiorniki, potem wszystko wróciło do normy :(. Tankowanie innych "lepszych" paliw nie pomogło. Jakieś pomysły dlaczego nagle po tankowaniu (odczułem to 500m po wyjeździe ze stacji) przestał trząść, a potem nagle (po 1900km, drugi zbiornik się kończył) zaczął ponownie? Ten drugi zbiornik kiedy nie szarpało to nie to samo paliwo co pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompowtryski... kumpel ma w gofie V 2.0 TDI dokladnie to samo, podczas odpalania dodatkowo sie telepie jak jasna cholera. w ASO zdiagnozowali mu to na pompowtrysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki. Na swoich stronach VALEO chwali się że robi zestawy sprzęgła (koło zamachowe - monolit, tarcza sprzęgłowa z lepszym tłumikiem drgań od typowej, docisk, łożysko) zamieniające te cholerne dwumasy na zwykłe sprzęgła w celu zwiększenia niezawodności :) Do 3C chyba też robią takie zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witmor

Witam

MAm problem tego typu , że po awari skrzyni biegów zalecono mi wymianę koła dwumasowego (szarpało przy ruszaniu) bez tarczy, wszystko było pięknie przez jakis miesiąc aż zacząłem odczuwać delikatne drgania przy przyspiszaniu w okolicach 80 do 100 na 5 i 6 biegu. Całą naprawa była wykonywana w ASO jednak koło było Luka . Teraz serwis twierdzi że uszkodzone jest koło dwumasowe , nadmieniam że nie przenoszone sa drgania na lewarek czy tez pedał . Silnik idealnie odpala i gasi . Drganai są tez na biegu jałowym po dodoaniu delikatnie gazu wszystko mija. Zastanawiam się nad wymianą na koło oryginalne bo żadna to różnica w cenie , dalem za swoje 1850 zł a oryginał 2000 , popełniłem bląd tego typu ze nie wymieniłem całęgo zestawu ale stwierdzono że nie ma takiej potrzeby, Sewris VW nie umywa się od opowiedzialności podejmują sie dalej szukac przyczyny. Auto ma przejechane 240 tys , nikt poza serwisem tam nie zaglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

MAm problem tego typu , że po awari skrzyni biegów zalecono mi wymianę koła dwumasowego (szarpało przy ruszaniu) bez tarczy, wszystko było pięknie przez jakis miesiąc aż zacząłem odczuwać delikatne drgania przy przyspiszaniu w okolicach 80 do 100 na 5 i 6 biegu. Całą naprawa była wykonywana w ASO jednak koło było Luka . Teraz serwis twierdzi że uszkodzone jest koło dwumasowe , nadmieniam że nie przenoszone sa drgania na lewarek czy tez pedał . Silnik idealnie odpala i gasi . Drganai są tez na biegu jałowym po dodoaniu delikatnie gazu wszystko mija. Zastanawiam się nad wymianą na koło oryginalne bo żadna to różnica w cenie , dalem za swoje 1850 zł a oryginał 2000 , popełniłem bląd tego typu ze nie wymieniłem całęgo zestawu ale stwierdzono że nie ma takiej potrzeby, Sewris VW nie umywa się od opowiedzialności podejmują sie dalej szukac przyczyny. Auto ma przejechane 240 tys , nikt poza serwisem tam nie zaglądał.

B5 ma swoje forum!!!:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym pompowtryskiwacze na Twoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu kilku tysięcy od czasu zakupu auta, problem koła dwumasowego dotknął chyba również mnie. O kilku dni odpalając rano auto słychać głośny stukot wydobywający się z pod silnika. Po wciśnięciu sprzęgła lub rozgrzaniu silnika hałas znika. Autem nie trzęsie, biegi wchodzą lekko, bicia na sprzęgle nie wyczuwam. Stan licznika to 138tys. potwierdzony przez serwis. Czy mogą to być pierwsze objawy zużycia koła dwumasowego czy może sprzęgła. Gdy silnik jest zimny i wcisnę sprzęgło to stukot ustępuje całkowicie. Najprościej będzie oczywiście podjechać do mechanika, ale nim tam dojadę chałasu już nie będzie ponieważ silnik rozgrzeje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaw go tam na noc, rano odpali i pomysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie przywiezienie mechanika na chwilę do siebie. Niech posłucha może będzie wiedział od razu co to za stukot. Jeżeli potwierdzi moje podejrzenia, będzie to oznaczało że prędzej czy później każdego z nas czeka wymiana koła dwumasowego. Z tego co do tej pory zdążyłem się dowiedzieć to trwałość koła wynosi do 150tys km. Oczywiście zdarzają się wymiany również przy dużo mniejszych przebiegach ale pewnie dużo zależy od stylu jazdy. Szkoda bo to jest mój pierwszy VW i chyba za bardzo zacząłem go chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zdiagnozowany. Przyczyną jest koło dwumasowe. Zamówiłem na wszelki wypadek Luka i Sasch, zobaczymy które będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Nic nie stuka, skrzynia biegów chodzi o wiele lepiej, brak bicia na sprzęgle. Najpierw na warsztat dotarł komplet LUKA i okazało się że chociaż był orginalnie zapakowany i nowy to było z nim coś nie tak. Mechanik stwierdził że nie będzie ryzykował ponieważ koło ma luzy. Następny był SASCH i tu bylo wszystko ok. Koszt robocizny i kompletu to 2400zł. Po zdemontowaniu zużytego kola i sprzęgła okazało się że fabrycznie zamontowany był LUK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności