Skocz do zawartości
Gość diger

zajechałem aku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diger

Witam

jak w temacie zajechałem aku ( fakt iż nadawał się do wymiany i przymierzałem się do takowej lecz jeszcze nie teraz ale cóż stało się ) a uśmierciłem go w tradycyjny sposób zostawiłem auto na światłach. Dziwnie trochu się stało ponieważ passat ma przecież alarm świateł ( czy jak to tam się nazywa) tyle tylko ze przy pewnej kombinacji wyjmowania kluczyka i otwierania drzwi on się nie załączył - a mianowicie jeśli na włączonych światłach zgaszę silnik ( ale kluczyk pozostanie w stacyjce ) i otworzę drzwi kierowcy i dopiero wyjmę kluczyk alarm się nie włączy ( i tak kosztowało mnie to parę stówek ). Czy Wy też macie tak w swych paskach, czy może mam jakiś zawieszający się mikroprzełącznik w drzwiach, choć nic na to nie wskazuje gdyż powtarzalność tego zjawiska jest 100% .

A tak z innej strony miałem aku oryginalne VW od nowości 44Ah ( także nadawał się juz do wymiany ) poleciałem do sklepu i sprzedawca według wszystkich katalogów jakie posiadał na sklepie (sprawdzałem razem z nim ) stwierdził iż najmniejszy aku do tego rocznika i auta ( passat '99 1.8 20v APT ) to 60Ah ( takowy zakupiłem ). To kto tu teraz ma racje VAG czy katalogi firm sprzedające akumulatory, czy jeszcze ktoś inny ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

60 Ah to w dieslach montują, trochę duży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę , że jest bardzo dobry. Bez obawy , ze alternator niewydoli , na pewno ma zapas mocy. a zimą większe aku jak znalazł, będzie pewniej kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

fałwej ja nie mówię, że zły ale trochę duży - tydzień temu kupowałem 64Ah to citroena 1,9td.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najpierw Panowie doczytajcie, że kolega miający kłopot z akumulatorem ma Passata 1,8 BENZYNA a nie Diesel. Ja uważam, że 44Ah na 1,8 w Passacie to o wiele za mało. Właśnie około 60Ah tam ma się znajdować. 45Ah to jest stosowany przy silnikach benzynowych 1,4 a nie 1,8 20V. Widzę tu jakąś "lewą" rękę fachowca :614:

 

Diger, jesteś pierwszym właścicielem tego auta ???

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest 60 lub 65 Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

zgodnie z moimi katalogami największym przewidzianym akumulatorem do tego samochodu jest 55 Ah 420 A, 60 Ah 640 A jest przewidziane do 1,8 T.

Ja u siebie mam Bosha 80 Ah 720 A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 80(jest jeszcze oryginalny od nowosci) do mojego silnika jest jeszcze przewidywany 72ah ale do slabszego wyposazenia-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz biedrona - dogadaliśmy się- diger ma właściwy akumulator. A nawiasem mówiąc mam taki sam aku jak Ty a zimą kręci jak szalony :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

noo zimą jest rewelacyjny - zwłaszcza gdy się go podładuje przed mrozami:)

myślałem, że diger ma 1,8 bez turbo...zapominam tylko, że passaty są przeważnie dość dobrze wyposażone i potrzebują troszkę więcej prądu niż samochody, którymi jeździłem wcześniej:)

Ważne, że wszystko się wyjaśniło:)

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger
noo zimą jest rewelacyjny - zwłaszcza gdy się go podładuje przed mrozami:)

myślałem, że diger ma 1,8 bez turbo...

 

z tego co wiem to mam bez turbo ;)

 

 

Diger, jesteś pierwszym właścicielem tego auta ???

 

 

drugim

 

ale tak jak pisałem na początku jest to oryginalny aku VW (i nie sadze zeby go ktos przedemną wymieniał

 

ale dalej nurtuje mnie pytanie czy też tak Macie ze przy kluczyku w stacyjce zaraz po wyłączeniu silnika i zapalonych światłach - jak sie otworzy drzwi to alarm sie nie włącza

Może to taka tajna przypadłość pasków i ktoś kiedyś też moze sobie zrobć takie BUU - albo ja mam cuś zchrzanione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

ja wczoraj u siebie sprawdzilem i zrobilem tak. zgasilem silnik na wlaczonych swiatlach, otowrzylem drzwi kierowcy (buzer milczal) po czym wyciagnalem kluczyk i rozlegl sie dzwiek buzera. podobnie przy kierunkach wlaczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbed

U mnie podobnie jak u kolegi wyżej. No i mam aku 72 ;) Wcześniej miałem 42 i szlag go trafił. A przy okazji powodował nierównomierną pracę silnika na wolnych obrotach (pewnikiem padał już i takie były tego efekty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności