Skocz do zawartości
GrzegorzEP

Roleta tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś mi powie jak zdjac te boczki szare aby wyjąć stare uchwyty i nowe włożyć?

 

6161247623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś mi powie jak zdjac te boczki szare aby wyjąć stare uchwyty i nowe włożyć?

 

Jest gdzieś na forum dokładna dokumentacja z rysunkami i opisem. Trzeba trochę poszukać, ale zapewniam Cię, że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwarza sie śrubokrętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jest taki poradnik to przepraszam, ja szukałem nie znalazłem, miałem wątpliwości i zaryzykowałem, a łatwiej by było gdyby ktoś to opisał ze zdjęciami.

Dzisiaj naprawiałem swoją roletę, a dokładniej te dwa nieszczęsne, plastikowe "dziadostwa", zakupiłem w ASO:

3C0 861 597 i 3C0 861 598

co prawda są od wersji manualnej, ale łatwo się to przerabia, trzeba je nawiercić wiertłem najlepiej 2,5mm (ja zrobiłem 3ką bo akurat była pod ręką), następnie spiralne prowadnice troszkę spreparować, spiralny drut jest osadzony na stalowej splecionej sztywnej lince, pomiędzy spiralami jest materiał - więc trzeba go usunąć wraz ze spiralnym drutem pozostawiając jedynie samą plecioną linkę, wystarczy 2cm od góry, ja zrobiłem trochę więcej ale to nic nie przeszkadza, następnie wklejamy nasze nawiercone mocowania w spreparowane prowadnice, ja użyłem kleju cyjanowego (podobny do superglue itp.) może być inny 2składnikowy będzie najmocniejszy, choć ten mój i tak trzyma super, generalnie po zmontowaniu roleta działa elegancko, choć te mocowania są delikatne, plastikowe, słabo to przemyśleli spece VW...

IMG_20171117_151751.jpg

IMG_20171117_152513.jpg

IMG_20171117_155504.jpg

IMG_20171117_160005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktos wie czym nalezy zamontowac czesc z roleta, do blachy (czyli półki)?? W blasze sa cztery otwory kwadratowe, okolo 7-8mm, a lapki rolety maja otwor okragly. 

Na pewno jakies spinki na wcisk i rozpręż ale ktore??

Z gory dzieki za pomoc. 

Acha, jak ktos szuka poszycia slupka C, szary perlisty, a ma bialy santrope to sie chetnie wymienie ?  passat b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są podane numery nakrętek rozprężnych i wkrętów.

Edytowane przez zima18
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tego potrzebowalem 

N90833801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na to? Roleta tylnej szyby spada przez te "kantowanie" się tego czarnego plastiku.

20190412_172524.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępnie to wygląda jak gdyby ktoś już naprawiał roletę w przeszłości, ponieważ ewidentnie prowadnice chowają się za głęboko (przy naprawie usuwa się pozostałości po starych mocowaniach, wydobywa rdzeń linki stalowej z oplotu sprężynowego i materiału ochronnego) często w ten sposób linka ulega "rozczapiżeniu" i trzeba ją dociąć, samo nasunięcie linki na nowe "spreparowane mocowanie" powoduje, że tracimy te 2cm...

pomysł drugi, jeśli mocowanie jest oryginalne i linka nie była naprawiana to sprawdź, czy ten plastik prostokątny na aluminiowej listwie swobodnie i gładko się przesuwa, może to wypada w momencie kiedy powinno się wysunąć, jest opór i się wypina...

możesz podesłać też zdjęcie samej końcówki tej na stalowej lince (z przodu i tyłu oraz w miejscu gdzie plastik łączy się z linką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem - któregoś dnia chciałem schować roletę, a zapomniałem że tylny zagłówek był na maksa wysunięty do góry i efekt jest taki jak na załączonym zdjęciu. Da rade jakoś to wyregulować? Za każdym razem jak rozłożę roletę to linka w tym miejscu wypada z rowka.

IMG_20190612_181423.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Gr@rM! napisał:

Ja mam inny problem - któregoś dnia chciałem schować roletę, a zapomniałem że tylny zagłówek był na maksa wysunięty do góry i efekt jest taki jak na załączonym zdjęciu. Da rade jakoś to wyregulować? Za każdym razem jak rozłożę roletę to linka w tym miejscu wypada z rowka.

IMG_20190612_181423.jpg

Spróbuj wypiąć roletę z tej strony lub cała i wtedy schować "prowadnice" czyli włączyć i wyłączyć roletę, może się dociągnie te 2cm, jeśli nie to bez rozbiórki tego tematu to ciężko to widzę ale może jeszcze ktoś coś podsunie...

 

Roletę masz naprawianą (uchwyty przy listwie te które się wpina w listwę trzymająca materiał) czy wszystko oryginalne?

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pojęcia nie mam - przyjrzę się wieczorem tym uchwytom i dam znać. Wcześniej wszystko było ok, do momentu kiedy roleta nie zahaczyła o zagłówek - dobrze że nic nie urwało. Łatwo się wypina te uchwyty z rolety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, tylko złap pewnym chwytem bezpośrednio przy tej listwie tą prowadnice i sama listwę i odczepiany w kierunku słupków C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też i u siebie wziąłem się za naprawę tej rolety, wkleiłem na linkę ten nowy ślizg i po rozłożeniu rolety sięga maxymalnego punktu w słupku tego rowka, a jak złożę roletę to się ten uchwyt chowa za głęboko tak jak u kolegi wyżej, o co może chodzić ? Fizycznie nie skróciłem linki a te ślizgi są takiej samej długości jak te stare

Edytowane przez boroskym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wie ktoś może jak rozebrac elektryczna roleta? 

Albo jak się dostać do tego połamanego plattiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2019 o 07:55, kruszan napisał:

wstępnie to wygląda jak gdyby ktoś już naprawiał roletę w przeszłości, ponieważ ewidentnie prowadnice chowają się za głęboko (przy naprawie usuwa się pozostałości po starych mocowaniach, wydobywa rdzeń linki stalowej z oplotu sprężynowego i materiału ochronnego) często w ten sposób linka ulega "rozczapiżeniu" i trzeba ją dociąć, samo nasunięcie linki na nowe "spreparowane mocowanie" powoduje, że tracimy te 2cm...

pomysł drugi, jeśli mocowanie jest oryginalne i linka nie była naprawiana to sprawdź, czy ten plastik prostokątny na aluminiowej listwie swobodnie i gładko się przesuwa, może to wypada w momencie kiedy powinno się wysunąć, jest opór i się wypina...

możesz podesłać też zdjęcie samej końcówki tej na stalowej lince (z przodu i tyłu oraz w miejscu gdzie plastik łączy się z linką)

Sprawdziłem dziś, z prawej strony mi się polamal ten zaczep, bo chciałem to przekręcić.. z lewej strony wygląda to jak na zdjeciu. Obie strony mi się "kantują" i chyba za bardzo wchodzą do środka, ktoś pomoże coś na to? Bo nie mam pomysłu.

 

20200905_155133.jpg

20200905_155115.jpg

20200905_155103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności