Skocz do zawartości
GrzegorzEP

Roleta tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

przecież te uchwyty w ASO kupisz bez problemów

3c0 861 597-lewy

3c0 861 598-prawy

Edytowane przez Angelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dysza
Udalo mi sie to naprawic za male pieniadze.

 

1. Sciagasz oslone prowadnicy z tej strony z ktorej zlamal Ci sie ten klip, mocowana jest na zaczepy - podwazasz srubokretem i bez problemu wychodzi, oslona sklada sie z dwoch czesci dolnej i gornej, sciagasz te gorna.

 

2. Musisz kupic nowy klip, ja kupilem od tego faceta: [email protected] , z tego co pamietam dalem 30zl, sa dwa rodze prawy i lewy.

 

 

3. Teraz musisz zdjac zlamany klip wymaga to troche dlubaniny bo jest wtopiony w spirale ktora prowadzi rolete w gre i w dol.

 

4. Wloz nowy klip w spirale i koniecznie zalej polaczenie klejem plastik-metal.

 

5. Jak wszystko wyschnie podjedz roleta do polowy okna (po zalaczniu rolety czekasz az tam sie znajdzie i wylacz zaplon wtedy stanie w miejscu).

 

6. W klipy wczepiasz rolete.

 

Ja swoja naprawialem kilka miesiecy temu i uzywam jej dosc czesto, jak do tej pory wszystko dziala bez problemow.

 

A czy znacie kogoś kto naprawie takie rolety? Niestety mechanicznie nie działa do końca poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie z nia konkretnie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież te uchwyty w ASO kupisz bez problemów

3c0 861 597-lewy

3c0 861 598-prawy

 

Witam

Owszem te uchwyty są w ASO tylko te uchwyty pochodzą z rolety ręcznej nie elektrycznej...

Kupiłem od strony pasażera bo mi się ułamał i nie ma możliwości włożenia go w ta spirale co idzie góra dół...

Czy istnieje jaka kol-wiek możliwość naprawienia tego w inny sposób albo kupić oryginalny klips???

Albo czy ktoś się orientuje gdzie takie rolety naprawiają???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie pomóc z tym problemem??

Może jest jakaś szansa kupić oryginalny klips lub całą spirale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj bo gdzies na forum byl mail do goscia ktory mial te uchyty. sprawdzal to po numerze vin.. sam do niego pisalem, ale napisal mi ze w 2006 zaczepy byly cale z ta spirala i nie ma czesci do mojego. musialem sobie radzic sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj bo gdzies na forum byl mail do goscia ktory mial te uchyty. sprawdzal to po numerze vin.. sam do niego pisalem, ale napisal mi ze w 2006 zaczepy byly cale z ta spirala i nie ma czesci do mojego. musialem sobie radzic sam...

 

Masz racje był na forum taki jeden co miał niby te uchwyty. Znalazłem maila do niego ale on właśnie mówi że on ma same do manualnych...

Powiedział ze w sprawie elektrycznych nie da się nic zrobić...

A jeżeli można spytać to zmodyfikowałeś zaczep manualny czy tworzyłeś coś nowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisalem juz w tym watku jak zmodyfikowac zaczep do wersji elektrycznej, zamiescielm nawet zdjecie tego klipu jaki mozna dostac. Jesli miales wiecej niz mierna z zajec technicznych w podstawowce dasz sobie rade z naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Wloz nowy klip w spirale i koniecznie zalej polaczenie klejem plastik-metal.

 

Jak mam włożyć klip w spirale skoro kupiony klip w ASO jest wypełniony plastikiem w środku.

Nie ma szans go włożyć w cokolwiek...

Jak by miał dziurę w środku to by nie było problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, orginalnie plastikowy uchwyt zatopiony jest w metalowej spirali. Aby uzyc uchwyt z rolety recznej musisz pozbyc sie uszkodzonego uchwytu tak by w jego miejsce wlozyc a nastepnie wkleic posiadany przez Ciebie element. Mowiac krotko wydlub plastik ze spirali srubokretem albo delikatnie wywierc wiertarka i wklej nowy uchwyt, nic trudnego. Moja po naprawie dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, orginalnie plastikowy uchwyt zatopiony jest w metalowej spirali. Aby uzyc uchwyt z rolety recznej musisz pozbyc sie uszkodzonego uchwytu tak by w jego miejsce wlozyc a nastepnie wkleic posiadany przez Ciebie element. Mowiac krotko wydlub plastik ze spirali srubokretem albo delikatnie wywierc wiertarka i wklej nowy uchwyt, nic trudnego. Moja po naprawie dziala bez problemu.

 

Sławek my się chyba nie rozumiemy...

Stary uchwyt wydłubałem dawno... Ale tak jak pisałem w poście powyżej NIE DA SIĘ WŁOŻYĆ NOWEGO UCHWYTU W SPIRALE PONIEWAŻ JEST ON PEŁNY... NIE MA DZIURY ŻEBY SPIRALA MOGLA W NIEGO WEJŚĆ... I OTO MI CAŁY CZAS CHODZI....

Próbowałem nawiercić ten uchwyt ale okazuje się ze cały uchwyt jest CIEŃSZY NIŻ SPIRALA!

Ja nie wiem ale chyba miałem pecha z tym uchwytem.

Musze zamówić ten uchwyt w innym ASO I WTEDY ZOBACZYMY CZY BĘDZIE INNY CZY TAKI SAM JAKI DOSTAŁEM W ASO W Gliwicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poscie #19 zmiescilem zdjecie uchytu ktory zamontowalem u siebie, jesli masz taki sam to nie powinno byc problemu. Sadze ze problem polega na tym ze robisz to odwrotnie, piszesz "NIE DA SIĘ WŁOŻYĆ NOWEGO UCHWYTU W SPIRALE PONIEWAŻ JEST ON PEŁNY... NIE MA DZIURY ŻEBY SPIRALA MOGLA W NIEGO WEJŚĆ". Zrob odwrotnie, wloz uchwyt w spirale a potem zalej polaczenie klejem.

 

Daj znac na priv jesli uchwyt masz ten sam a mimo to nie wiesz jak sie za to zabrac.

Edytowane przez Slaw8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegw odnosnie rolety elektrycznej do b6. Czy jest mozliwe i w miare latwe zamontowanie takowej z innego auta w moim pasacie, u mnie nie bylo rolety a mam ochote zamontowac sobie rolete na tylna szybe i wymienic boczki drzwi na takie z zaluzjami. Mam paska z 2010r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wybaczcie , ze odgrzebuje temat lecz mam sprawe .

 

JESLI JEST KTOS NA FORUM KTO ZAMONTOWAL LUB WIE JAK ZAMONTOWAC ROLETE PROSZE BLAGAM :respect O KONTAKT NA PW !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JESLI JEST KTOS NA FORUM KTO ZAMONTOWAL LUB WIE JAK ZAMONTOWAC ROLETE PROSZE BLAGAM O KONTAKT NA PW !!!!!!!!!!

 

Pewnie że są (co najmniej ze dwie) - polecam dział Mój Passat czytać ;)

 

p.s

po co tyle wykrzykników,to pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Czy byly rozne wersje rolet ?? Bo tak przegladam i widze znaczne roznice nie tylko w cenie

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c0-sedan-roleta-tylna-elektryczna-i4180566014.html

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-polka-bagaznika-roleta-3c5861325a-i4119868886.html

 

obojetnie jaka wezme ?? I jeszcze ejdn oz CC pasuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś z forumowiczów zetknął się może z taką roletą dla tylnej szyby (passat b6 wersja sedan) jak w załączeniu: http://speedy.sh/YNqSj/IMG-1628.JPG ?

 

Po zakupie auta zorientowałem się, że w miejscu tzw. "listwy ochronnej dachu" (tzn. tylnej części podsufitki) brakuje mocowań dzięki którym istniałaby możliwość ręcznego zaczepienia rolety.

 

Byłbym wdzięczny za wskazówki jakiego mocowania powinienem użyć by roleta była zaczepiana jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odgrzebałęm temat. Można już gdzieś dokupić mocowanie (haczyk) do tylnej elektrycznej rolety? Czy trzeba jakoś samemu to pokleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz od ręcznej, nawiercasz dziurę w tym uchwycie. Stary uchwyt wydlubujesz z linki, scinasz trochę spirali, którą jest opleciona linka, i następnie linkę wkładasz w wywiercony otwór. I jest malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi powie jak zdjac te boczki szare aby wyjąć stare uchwyty i nowe włożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności