Skocz do zawartości
Gość Dynia...

Zaparowane reflektory ksenonowe

Rekomendowane odpowiedzi

nie moi drodzy koledzy. jak się okazuje jest to wada fabryczna i lampy sa zamówione a to jest sposób na odparowanie lamp. Gość powiedział że podczas produkcji tych lamp były złe warunki (????) i są one zawilgocone. trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wyjmował te zaślepki odpowietrzników które pokazał kolega blade13 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wkoncu je wyjalem i okazalo sie ze pod spodem zaslepek jest itak otwor. Wiec to nie to. Lampy depo mi wkoncu tak zaparowaly ze nie dalo sie nic z nimi zrobic oprocz rozklejenia.

 

Odziwo jak wlozylem stare lampy, (najtansze zamienniki) dodatkowo zaklejone tasma zamiast gumowyc zaslepek z tylu, to nic a nic nie paruja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat-GTS

Witam mam ten sam problem Passat 2009 Tdi 2,0. Lampy przednie mi parowaly pojechalem do serwisu bo na gwarancji mam to wymienili mi lefrektory po jednej i po drogiej stronie i po 3 dniach mocnej zimy tz. -12C zaczely mi znowy parowac i ja juz nie wiem o co chodzi z tymi lampami wkurza mnie to bardzo i to nie powinno byc bo raz mialem tak ze mi cale lampy zaparowaly :( cos zchszanili w tym modelu z tymi lampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam ten sam problem Passat 2009 Tdi 2,0. Lampy przednie mi parowaly pojechalem do serwisu bo na gwarancji mam to wymienili mi lefrektory po jednej i po drogiej stronie i po 3 dniach mocnej zimy tz. -12C zaczely mi znowy parowac i ja juz nie wiem o co chodzi z tymi lampami wkurza mnie to bardzo i to nie powinno byc bo raz mialem tak ze mi cale lampy zaparowaly :( cos zchszanili w tym modelu z tymi lampami.

Na Twoim miejscu bym do nich zajechał i im porządnie powiedział w temacie.W końcu nowe auto i takie jaja się robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu bym do nich zajechał i im porządnie powiedział w temacie.W końcu nowe auto i takie jaja się robią...

Sory z Male OT ale co do gwarancji/serwisu to mi w Caddym tez parowały reflektory [zwykle nie xenony] auto było na gwarancji więc pojechałem do vw i powiedzieli ze ten typ tak ma :eek: i lamp nie wymienia bo maja na to jakaś adnotacje :( to po co ta gwarancja ?:mad:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sory z Male OT ale co do gwarancji/serwisu to mi w Caddym tez parowały reflektory [zwykle nie xenony] auto było na gwarancji więc pojechałem do vw i powiedzieli ze ten typ tak ma :eek: i lamp nie wymienia bo maja na to jakaś adnotacje :( to po co ta gwarancja ?:mad:

 

Pozdrawiam

Po takim stwierdzeniu od nich podjął bym zdecydowanie inną taktykę...Bez przesady ale nieźle polecieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zwykle lampy tez parowaly wystarczylo je wysuszyc potem zrobilem dwie malutkie dziurki w zaslepkach na zarowki i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę odkopuje temat ale podejrzewam, że teraz przy jesieni będzie bardzo popularny przynajmniej ja tak miałem. Kupiłem autko 3BG 2001 AWT w okresie letnim i nie było problemu jednak gdy zaczęło się robić wilgotno prawy reflektor wieczorem i o poranku był zaparowany. Wyciągnąłem go na wierzch obleciałem wokoło silikonem i jak ręką odjął. Nic nie paruje można nawet śmiało lać po nim wodę myjką ciśnieniową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.Przebije wszystkich.W moim B6 wystarcze , ze deszcz popada mocniej i lampie mam centymetr wody.Czy ktos z Panstwa ma jakas propozycje jak z tym zawalczyc?

Oczywiscie najprosciej kupic nowa lampe , ale moze sa jakies tansze sposoby???????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry.Przebije wszystkich.W moim B6 wystarcze , ze deszcz popada mocniej i lampie mam centymetr wody.Czy ktos z Panstwa ma jakas propozycje jak z tym zawalczyc?

Oczywiscie najprosciej kupic nowa lampe , ale moze sa jakies tansze sposoby???????

Pozdrawiam

wysuszyć i uszczelnić sylikonem lub klejem do szyb samochodowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie to pewnie latwe , ale sprobuje.Pewnie trzeba go bedzie wymontowac w tym celu?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie trzeba go bedzie wymontowac w tym celu?

dokładnie

wymontować -> wysuszyć -> uszczelnić dobrym silikonem lub klejem do szyb ( najlepiej bezbarwnym )

ps. polecam produkt f-my Technicoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jutro sie biore , ale czy jest jakis sposob zeby go w srodku wyczyscic? Lustro jest ok , ale na dole tam gdzie sie gromadzi woda jest brzydki osad.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra jutro sie biore , ale czy jest jakis sposob zeby go w srodku wyczyscic? Lustro jest ok , ale na dole tam gdzie sie gromadzi woda jest brzydki osad.

Dzieki

jest na forum chyba opis jak rozkleić i wyczyścić takie reflektory to ciężka sprawa ale się da poczytaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12400&page=27&highlight=rozklejenie+ksenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia lamp nie polecam zadnych silikonow i klei do szyb. Klej do szyb jest praktycznie nierozklejalny, a silikon i tak pusci i tak predzej czy pozniej. Sa specjalne kleje do lamp, ktore spelniaja swoja funkcje w 100% i pozwalaja pozniej lampy bez problemu rozkleic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie boje to rozklejac.pamietam dawniej to sie wkladalo lampe do piekarnika i szklo odchodzilo.Teraz z plastikowymi raczej nie bede probowal choc nie wyglada to ladnie w srodku na dole.pozdrawiam wszystkich i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cos sie boje to rozklejac.pamietam dawniej to sie wkladalo lampe do piekarnika i szklo odchodzilo.Teraz z plastikowymi raczej nie bede probowal choc nie wyglada to ladnie w srodku na dole.pozdrawiam wszystkich i dzieki

No właśnie plastiki też tak się rozkleja ;)

 

Zawsze możesz bawić się opalarką,ale wtedy podgrzewanie nie jest równomierne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA stronach producentów oświetlenia można często znaleźć zapis który dopuszcza parowanie wewnątrz kloszy. Jest to spowodowane różnicami temperatur i szczelność bądź nieszczelność nie ma z tym nic wspólnego. Nie ma lamp szczelnych, bo jest to niemożliwe. Podczas montażu wewnątrz jest powietrze i ono pod wpływem zmiany temperatury zewnętrznej wytrąca parę wodną lub ją pochłania. Każdy reflektor na dole ma odpowietrzniki służące do wymiany powietrza. Świecąca się lampa rozgrzewa wnętrze. Rozgrzane powietrze wędruje do góry, zimne opada, stąd parowanie u dołu. Występuje to przeważnie przy temperaturach zewnętrznych +5 - +12 st C kiedy wilgotność faktyczna powietrza jest najwyższa.

Dopóki para nie skrapla się wewnątrz w formie kropel wody, to mgiełka pomimo tego że niezbyt schludnie wygląda, jest dopuszczalna.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zima byłem na ostatnim przeglądzie przed końcem gwarancji, to tez zaatakowałem serwis o reflektory (bi-xenony) które mi delikatnie parowały na dolnych krawędziach.

Pan z serwisu stwierdził, że dopóki para nie znajduje się bezpośrednio w polu świecenia strumienia światła (czy jakoś tam tak) to wszystko jest w porządku.

Dzisiaj śmigam, zrobiło się ciepło i po parze ani śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności