Skocz do zawartości
Gość Dynia...

Zaparowane reflektory ksenonowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dynia...

Zauważyłem ostatnio, że przy dość dużej wilgotności powierza, mam delikatnie (ok.1cm) zaparowane przednie reflektory w narożnikach od strony grila. Rano, gdy było słonecznie widziałem, że już są czyste, ale wieczorem znów pojawiła się delikatna mgiełka w narożniku.

Czy ktoś może ma podobne doświadczenia?

Czy jest normalne czy to raczej nieszczelność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to raczej nieszczelność

 

Sam sobie odpowiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dynia...

Zastanawiałem się tylko czy jest dopuszczalne takie delikatne parowanie.

Gdzieś słyszałem, że reflektor nie może być w 100% szczelny, stąd moje pytanie.

 

Czyli rozumiem, że to niedopuszczalna usterka, która może być groźna w skutkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się tylko czy jest dopuszczalne takie delikatne parowanie.

Gdzieś słyszałem, że reflektor nie może być w 100% szczelny, stąd moje pytanie.

 

Czyli rozumiem, że to niedopuszczalna usterka, która może być groźna w skutkach?

 

Reflektor nie powinien być zaparowany , może masz niedokładnie założony gumowy kapturek z tyłu obudowy lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zauważyłem to samo, czyli lekko zaparowane reflektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dynia...

Czyli może to jednak normalne i dopuszcalne przy dużej wilgotności?

Wiem, że była jakaś akcja fabryczna związana z ksenonami, ale nie wiem co miała na celu.

Dziś rano było OK, ale pod wieczór znowu zauważyłem delikatne zaparwanie (ok 1cm) w dolnych narożnikach lamp od strony grila.

Z tyłu oglądałem, ale widziałem tylko plastikową osłonkę na zatrzask, która wyglądała na prawidłowo przytwierdzoną, niestety żadnego gumowego kapturka nie widziałem :(

chyba, że jest pod plastikową osłonką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek72

Mam dokładnie to samo i to chyba jednak jest normalne. W instrukcji obsługi pisze czarno na białym, że niewielkie zaparowanie może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z przednimi reflektorami w Passacie B5. Są to lampy firmy Depo D2S/H7. Wszystko zakładane w ogrzewanym garażu, lampy uszczelnione dodatkowo silikonem w koło (schneły z otwartymi gumkami/dekielkami cala noc na grzejniku) no i niestety dalej sie parują.

 

Na początku tylko w dolnych rogach od strony grilla a teraz juz po calości idzie... (Są zacieki od srodka, myslicie ze zejdą same? Jakies sposoby?) Teraz nie wiem czy mozna jakos zaślepic dolny odpowietrznik (na zalaczonym rysunku). Czy aby ta zaslepka plastikowa ktora tam sie wklada nie zaslania tego odpowietrznika? Jesli zaslania to moze ja wyjąć...

 

Dodam, ze zaslepki zaorwek dobrze leza, kable od ksenonow dobrze uszczelnione... Juz nie mam pomyslu.

 

lampy123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na początku użytkowania Tourana. Trochę zaparowane reflektory tylne i przednie ksenony.

Przy okazji wizyty w serwisie zgłosiłem to i powiedzieli mi że to normalne, że dopóki zaparowanie jest małe i nie zasłania promienia światła to jest w normie.

 

Ale jak zacząłem myć samochód na podwórku i nie lałem strumienia bezpośrednio na lampy to problem zniknął i od pół roku mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy wedlug mnie zdecydowanie nie powinny parowac jesli jest w 100% sprawna, osobiscie nigdy mi sie to nie przytrafilo. Odstepstwem od normy byly tylko auta ktore mialy np klejone lampy (po stloczkach) takie lampy posiadaja mikropekniecia ktore bardzo trudno namierzyc i paruja... paruja... paruja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
lampy wedlug mnie zdecydowanie nie powinny parowac jesli jest w 100% sprawna, osobiscie nigdy mi sie to nie przytrafilo. Odstepstwem od normy byly tylko auta ktore mialy np klejone lampy (po stloczkach) takie lampy posiadaja mikropekniecia ktore bardzo trudno namierzyc i paruja... paruja... paruja...

ja mam w b6 zwykłe lampy znaczy hidy;) i jest oki z tego co widziałem w bixenonach to raczej standardzik kilka sztuk zaparowanych lekko w narożniku od grilla ,wiec może ten typ tak ma ,ale szczerze powiem że chyba być tak nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mam problem z przednimi reflektorami w Passacie B5. Są to lampy firmy Depo D2S/H7. Wszystko zakładane w ogrzewanym garażu, lampy uszczelnione dodatkowo silikonem w koło (schneły z otwartymi gumkami/dekielkami cala noc na grzejniku) no i niestety dalej sie parują.

 

Na początku tylko w dolnych rogach od strony grilla a teraz juz po calości idzie... (Są zacieki od srodka, myslicie ze zejdą same? Jakies sposoby?) Teraz nie wiem czy mozna jakos zaślepic dolny odpowietrznik (na zalaczonym rysunku). Czy aby ta zaslepka plastikowa ktora tam sie wklada nie zaslania tego odpowietrznika? Jesli zaslania to moze ja wyjąć...

 

Dodam, ze zaslepki zaorwek dobrze leza, kable od ksenonow dobrze uszczelnione... Juz nie mam pomyslu.

 

lampy123.jpg

Nie powinno parować-pomyślcie co dzieje się z odbłyśnikami jak są zaparowane a temperatura jest w środku reflektora dość wysoka...

Zacieki nie zejdą same ;) niestety.Możesz ewentualnie wyczyścić środek reflektora(było na forum)oczywiście jak masz w miarę nowe lampy(i koniecznie woda destylowana-żeby nie pozostawiała zacieków i plamek),w przeciwnym razie powłoka z odbłyśnika po prostu zejdzie...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co z ta zaslepka od odpowietrznika?

 

Teraz nie wiem czy mozna jakos zaślepic dolny odpowietrznik (na zalaczonym rysunku). Czy aby ta zaslepka plastikowa ktora tam sie wklada nie zaslania tego odpowietrznika? Jesli zaslania to moze ja wyjąć...

 

Dodam, ze zaslepki zaorwek dobrze leza, kable od ksenonow dobrze uszczelnione... Juz nie mam pomyslu.

 

lampy123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian,a masz jakiś odpowietrznik na górze klosza?Co do tego dolnego-jak na górze niema to ma być otwarty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorze tez jest i jest drozny ale dolny z tego co pamietam to chyba jest jakos zatkany tą zaslepką jak na rys. Nie jestem tylko pewny na 100% dlatego pytam co z tym zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki głupi pomysł. :) jakby przykleic takie woreczki pochłaniające wilgoc(takie jak do butów i plecaków dokładają). Można by to przykleic na tylnej obudowie. Co sądzićie ? Ją akurat mam problem z jedną tylną (od przecimglowych). Ale u mnie to ewidentnie wiem że jest pękniętą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez juz o tym myslelem, ale jak juz jest wilgoc to itak bede musial zapewne rozklejac reflektory. No ale to na lato, co zrobic teraz? Jak to wyglada u was w reflektorach Depo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem w mojej nowej kii cee'd. W serwisie powiedzieli żebym włączył pozycyjne, krótkie, długie, czystko co się da i zostawił tak auto na ok. 1 godz. Pomogło. No i jeszcze jedno. Jak myjecie autko to nie kierujcie strumienia wody bezpośrednio w szpary między lampą a:

-zderzakiem

-błotnikiem

-maską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem ten sam problem w mojej nowej kii cee'd. W serwisie powiedzieli żebym włączył pozycyjne, krótkie, długie, czystko co się da i zostawił tak auto na ok. 1 godz. Pomogło. No i jeszcze jedno. Jak myjecie autko to nie kierujcie strumienia wody bezpośrednio w szpary między lampą a:

-zderzakiem

-błotnikiem

-maską

Pogratuluj serwisowi :D Wyschło-i co masz zamiar z tym fantem dalej robić,suszyć tak samo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

no nie powinno tak być lampa ma być szczelna wiec po prostu zostałeś spławiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności