Skocz do zawartości
Gość Dynia...

Zaparowane reflektory ksenonowe

Rekomendowane odpowiedzi

No i mi zaparowala jedna z lamp - okazalo sie ze zgubilem gdzies dekielek od postojowki. Jest juz nowy zalozony ale jak teraz pozbyc sie tez pary w srodku? Myslalem ze jak zaloze dekiel to po paru dniach para sama ucieknie z lampy - jednak niestety dalej jest zaparowana.

Zastanawiam sie czy jakbym ja wyjal i wysuszyl, profilaktycznie przejechal jakims silikonem dookola to czy znowu nie zaczela parowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mi zaparowala jedna z lamp - okazalo sie ze zgubilem gdzies dekielek od postojowki. Jest juz nowy zalozony ale jak teraz pozbyc sie tez pary w srodku? Myslalem ze jak zaloze dekiel to po paru dniach para sama ucieknie z lampy - jednak niestety dalej jest zaparowana.

Zastanawiam sie czy jakbym ja wyjal i wysuszyl, profilaktycznie przejechal jakims silikonem dookola to czy znowu nie zaczela parowac.

Możesz zdemontować i osuszyć, ale możesz też zostawić w aucie i...

Zdejmij dekielek, podmuchaj w lampę trochę ciepłym powietrzem suszarki, jeśli jest w lampie woda-musisz ją odessać strzykawką (do strzykawki kup zestaw do przetoczeń w aptece-kosztuje chyba 2zł). Jak już osuszysz trochę suszarką, to ustaw przód auta w kierunku słońca i zostaw na troszkę ze ściągniętym dekielkiem-niech to wszystko odparuje. Warunek jeden-żeby nie padał deszcze i świeciło słońce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jedna lampa jest lekko "przydymiona" od strony grila. Taka jakby mniej przezroczysta. To przydymienie minimalnie zachodzi na pole świecenia postojówki i co gorsza chyba sama ta "bańka", co w niej postojówka siedzi też jest przydymiona. Chyba efekt złego założenia żarówki przez poprzedniego właściciela...

O ile tą bańkę na żarówkę postojową może i dałoby się wyczyścić wkładając przez otwór po żarówce jakiegoś pręta z miękkim materiałem na końcu, o tyle nie mam pojęcia jak wyczyścić ten róg lampy koło grila bez jej rozbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg producentów oświetlenia, występowanie pary od wewnątrz jest dopuszczalne. Nie ma lamp hermetycznych. Obecne wewnątrz powietrze podlega prawą fizyki. Reklamacji podlega sytuacja kiedy ta para przestaje być parą i daje się zauważyć krople wody. Wówczas taki reflektor można reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warunek jeden-żeby nie padał deszcze i świeciło słońce

 

w Szkocji to odpada ;)

 

---------- Dodano o 20:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:26 ----------

 

taki reflektor można reklamować.

 

przy czteroletnim aucie juz chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, borykam się z podobnym problemem. mianowicie zaparowany reflektor zmienił się już w zamarznięty- nie xenon, zwykły- z powodu mrozu. Moje pytanie- czy można doszczelnić reflektor i ile ewentualnie taka naprawa może kosztować. Dodam że jest to zaparowanie/zamarznięcie konkretne, prawie na całej wewnętrznej stronie lampy. Dekielki gumowe od wewnątrz są- nie spadły. Więc podejrzewam że gdzieś indziej nieszczelność wystąpiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przede wszystkim popraw opis samochodu w 2005 roku nie było CR!!!!

Wyciagasz reflektor z samochody wsadzasz na parę minut do piekarnika na 150-200 stopni C, cały czas kontrolując czy sie plastik juz nie topi i odklejasz plastik od obudowy reflektora. czyścisz, szuszysz i sklejasz klejem do szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Podpis zmieniłem. Czy w warsztacie mi to robią? nie jestem na tyle uzdolniony mechanicznie żeby wymontować reflektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to radził bym zabrać się za to samemu. sprawa jest troszkę delikatna, wymaga czasu, wątpię czy w jakims serwisie będą chcieli się z tym bawić, mogą cię wkasować albo cos spieprzyć-czego by nikt nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może tak jak ja zrobiłem z moimi reflektorami a mianowicie zdjąłem jeden dekielek, włożyłem przez otwór końcówkę suszarki do włosów i zacząłem grzać. Wpierw zniknęła para, potem odparowały kropelki wody i mam spokój. Od tamtej pory problem z zaparowanymi reflektorami przestał u mnie istnieć. Sposób może niezbyt wyszukany ale skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem głupote, Wymieniałem żarówki i zapomniałem zamknąć tych gumowych dekielków po czym pojechałem na myjnie. Efekt : 20140616_134105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem głupote, Wymieniałem żarówki i zapomniałem zamknąć tych gumowych dekielków po czym pojechałem na myjnie. Efekt

radze to szybko wysuszczyc, u mnie pomoglo postanie na słońcu z otwarta klapka z tylu. Jednak wilgoć skropliła się na przetwornice, która jest od dołu i przestała świecić:( musiałem lampe wymienić;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej można wysuszyć suszarką do włosów skierownej do strony wewnętrznej strumieniem ciepłego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 tak zrobiłem i zacieki mi zostały. Chyba lepiej jak samo sobie odparuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim pasku jest coś takiego iż jak mam pozakładane dekielki z tyłu lampy (biksenon) to za kilka dni pojawia się para jak tylko zdejmę lub uchylę problem znika (dzieje się to tylko w jednej lampie). Jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody są zawsze takie same. Albo nieszczelne lampy, albo niedrożne odpowietrzniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z lewym reflektorem... pojawia się w nim woda w rogu... po ostatnim deszczu się to zaczęło pojawiać i nie wiem od czego... wczoraj wsadziłem do środka papier i wyczyściłem i był spokój. pojechałem na zakupy zostawiłem auto w słońcu żeby wyschło, wróciłem to było lekko zaparowane a później to samo... rosa w lampie.... na wysokości kierunkowskazu... jakieś sugestie gdzie sprawdzić ? ktoś miał podobny problem może ? pacjent B7image1 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności