Jump to content
0x7B3

Schemat PDC - parktronic do B5FL potrzebny

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) 4x4
    Rok prod: ---

Szukam schematu wiązki przewodów modułu PDC passata B5FL.

pozdr

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4
    Rok prod: 2012

0x7B3

Proszę bardzo. Poniżej schemat z maja 2002.Powodzenia.;).Pozdrowienia.

3bgparktronic1pz2.th.pngthpix.gif3bgparktronic2iu2.th.pngthpix.gif3bgparktronic3eh9.th.pngthpix.gif

Edited by JurekW

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) 4x4
    Rok prod: ---
    Proszę bardzo. Poniżej schemat z maja 2002.Powodzenia..Pozdrowienia.

Wielkie dzięki. Wygląda to całkiem prosto. Wiązkę do modułu sam sfabrykuję ;)

Myślałem, że trzeba CAN podłączać itp.

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2008

koledzy, może jest ktoś w stanie mi pomóc w rozszyfrowaniu pinów we wtyczce do centralki parktronika. Są tam dwie wtyczki, jedna 16-pinowa( zasilanie centralki, diagnostyka itp) i druga od wiązki z czujnikami 12-pinowa. Właśnie potrzebna mi rozpiska pinów i kolorów kabli w tej 12-pinowej wtyczce - mam wiązke 2 częściową zakończoną 6-pinową wtyczką niepasującą do centralki i musze dorobić drugą część wiązki. Niestety ze schematów które podał Jurek nie jestem w stanie tego rozszyfrować. Poprostu chodzi mi o to, który kabel z wiązki czujników wpiąć do którego pinu. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

\\edit

dobra już się połapałem w tych schematach, wystarczyło dokładniej sie przyjrzeć i wszystko jasne ;)

Pozdrawiam

Edited by dtambor

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
    Rok prod: 2002

Panowie mam podobny problem. Mam centralkę i jedna czesc wiazki. Moglby ktos przetlumaczyc te schematy?

Samochód: B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2001

Panowie czy do mojego paska podejdzie modół 3C0 919 283 B z tego co sie zorientowałem modół ten obsługuje przednie i tylnie czujniki, a ja chcem podłączyc tylko tył i nie wiem czy nie bedzie wywalał błędu że uszkodzone czujniki przednie czy cos podobnego.Modół ten jest od passata b6. Mam już zderzak z parkrtonikiem i z jedną częscią wiązki został jeszcze sterownik i okablowanie. Bo stego co się oriętuje to powinien byc 3B0 919 283

Edited by andrzejek111

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000

Może być problem. Większość modułów z B6 komunikuje się po CAN i bez podłączenia do tej magistrali nie będzie działać. Nie chodzi tu tylko o same wpięcie magistrali ale jeszcze o dane jakie z niej pobiera, np. o wrzuceniu wstecznego biegu albo o przekręceniu kluczyka w stacyjce. Ten z PDC z 3BG działa praktycznie niezależnie i nie potrzebuje żadnej magistrali do poprawnego działania. Jak coś to mogę podać schemat PL od B6.

Samochód: B7 3.6 V6 300KM DSG 4x4
    Rok prod: 2011

Witam, dokopując temacik bardzo proszę kolegów o schemacik instalacji paktronika do Seata Toledo III 5P. Z racji tego że na forum toledo jest taka lipa i nikt nie pisze o takich tematach jak tu.

W aucie fabrycznie nie miałem pactronica ale ostatniej zimy musiałem wymienić zderzak, a że akurat trafiłem na taki z czujnikami to teraz chciałbym podłączyć resztę żeby wszystko grało. Mam już kompletną wiązkę, głośniczek i moduł, wszystko podłączyłem....zostały mi tylko trzy cieniutkie przewody: Czerwony z żółtym paskiem i dwa pomarańczowe, jeden z brązowym, a drugi z zielonym paskiem. Domyślam się że to są chyba zasilania ? ?

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)

Witam potrzebuje opis bądź schemat drugiej wtyczki tzn tej od wiązki zderzaka wystarczy mi opis kabli po kolorach do których pinów podłączyć z góry dziekuję

Samochód: B5 3BG 1.8T 250KM+
    Rok prod: 2002
    Witam potrzebuje opis bądź schemat drugiej wtyczki tzn tej od wiązki zderzaka wystarczy mi opis kabli po kolorach do których pinów podłączyć z góry dziekuję

Przewód --- Pin we wtyczce do sterownika:

Żółto-biały --- Pin 4;

Niebiesko-biały --- Pin 2;

Zielono-biały --- Pin 3;

Fioletowo-biały --- Pin 5;

Brązowo-biały --- Pin 1;

Czerwono-biały --- Pin 6;

Jak mas jeszcze jakieś kable oprócz tych to podaj, to Ci sprawdzę :P pozdro

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Przewód --- Pin we wtyczce do sterownika:

Żółto-biały --- Pin 4;

Niebiesko-biały --- Pin 2;

Zielono-biały --- Pin 3;

Fioletowo-biały --- Pin 5;

Brązowo-biały --- Pin 1;

Czerwono-biały --- Pin 6;

Jak mas jeszcze jakieś kable oprócz tych to podaj, to Ci sprawdzę :P pozdro

Witam podłączyłem tak jak napisałeś lecz nie działa mi pdc słyszę tylko takie ciche cykanie w czujnikach, czyżby to oznaczało ze są uszkodzone czy może coś z modułem? Dodam że gdy odłączenie zasilanie modułu i podlacze jeszcze raz to moduł się załącza bo głośniczek chwile pipczy. Dzięki za opis kabli meczylem się z tym z dwa tyg a chciałbym aby już działało. Pozdrawiam

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2003

Witam mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz schemat parktronica bo chciałbym sam sobie wiązkę zrobić a linki wyżej wygasły

Pytanie do tych co mają oryginalnie czujniki PDC lub elektryków samochodowych/znachorów. Jak jest wykonane oryginalne połączenie zasilania z punktu A2 (oznaczenie z dokumentacji) do bezpiecznika nr 9? Gdzie jest fizycznie to połączenie A2 (A2 w kółku)? U mnie nie ma bezpieczników nr 8, 9, 10 i 11 dlatego żadnego zasilania w tej kolumnie tablicy bezpiecznikowej nie ma. Mam jedynie zasilane bezpieczniki nr 5, 6 i 7 ale ta kolumna zasilana jest z szynki. Nie chcę druciarstwa ale wolę zadać sobie nieco trudu i wykonać to porządnie..

image.thumb.png.07d3ce8650361c7dcc9d4b5b4e795275.png

D - stacyjka.

Następne pytanie do tych co dokładali sobie czujniki PDC: Czy były problemy z wkręceniem śrub podstawki przekaźnikowej 4B1937503 w fabryczne dziury? Kupiłem ori śruby i nijak nie chcą się wkręcić.. minimalnie są za duże. Albo te dziury nie są nagwintowane..?

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2004

Macie może gdzieś jeszcze ten schemat do parktronic?

3 godziny temu, radekpls napisał:

Macie może gdzieś jeszcze ten schemat do parktronic?

Dnia 7.02.2011 o 20:03, GRZECHHH napisał:

Może opisy w języku angielskim będą bardziej pomocne.

Parktronic_5.2001.pdf