Skocz do zawartości
0x7B3

Schemat PDC - parktronic do B5FL potrzebny

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam schematu wiązki przewodów modułu PDC passata B5FL.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0x7B3

 

Proszę bardzo. Poniżej schemat z maja 2002.Powodzenia.;).Pozdrowienia.

 

3bgparktronic1pz2.th.pngthpix.gif3bgparktronic2iu2.th.pngthpix.gif3bgparktronic3eh9.th.pngthpix.gif

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo. Poniżej schemat z maja 2002.Powodzenia..Pozdrowienia.

 

Wielkie dzięki. Wygląda to całkiem prosto. Wiązkę do modułu sam sfabrykuję ;)

Myślałem, że trzeba CAN podłączać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, może jest ktoś w stanie mi pomóc w rozszyfrowaniu pinów we wtyczce do centralki parktronika. Są tam dwie wtyczki, jedna 16-pinowa( zasilanie centralki, diagnostyka itp) i druga od wiązki z czujnikami 12-pinowa. Właśnie potrzebna mi rozpiska pinów i kolorów kabli w tej 12-pinowej wtyczce - mam wiązke 2 częściową zakończoną 6-pinową wtyczką niepasującą do centralki i musze dorobić drugą część wiązki. Niestety ze schematów które podał Jurek nie jestem w stanie tego rozszyfrować. Poprostu chodzi mi o to, który kabel z wiązki czujników wpiąć do którego pinu. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

 

\\edit

 

dobra już się połapałem w tych schematach, wystarczyło dokładniej sie przyjrzeć i wszystko jasne ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem. Mam centralkę i jedna czesc wiazki. Moglby ktos przetlumaczyc te schematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do mojego paska podejdzie modół 3C0 919 283 B z tego co sie zorientowałem modół ten obsługuje przednie i tylnie czujniki, a ja chcem podłączyc tylko tył i nie wiem czy nie bedzie wywalał błędu że uszkodzone czujniki przednie czy cos podobnego.Modół ten jest od passata b6. Mam już zderzak z parkrtonikiem i z jedną częscią wiązki został jeszcze sterownik i okablowanie. Bo stego co się oriętuje to powinien byc 3B0 919 283

Edytowane przez andrzejek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem. Większość modułów z B6 komunikuje się po CAN i bez podłączenia do tej magistrali nie będzie działać. Nie chodzi tu tylko o same wpięcie magistrali ale jeszcze o dane jakie z niej pobiera, np. o wrzuceniu wstecznego biegu albo o przekręceniu kluczyka w stacyjce. Ten z PDC z 3BG działa praktycznie niezależnie i nie potrzebuje żadnej magistrali do poprawnego działania. Jak coś to mogę podać schemat PL od B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokopując temacik bardzo proszę kolegów o schemacik instalacji paktronika do Seata Toledo III 5P. Z racji tego że na forum toledo jest taka lipa i nikt nie pisze o takich tematach jak tu.

 

W aucie fabrycznie nie miałem pactronica ale ostatniej zimy musiałem wymienić zderzak, a że akurat trafiłem na taki z czujnikami to teraz chciałbym podłączyć resztę żeby wszystko grało. Mam już kompletną wiązkę, głośniczek i moduł, wszystko podłączyłem....zostały mi tylko trzy cieniutkie przewody: Czerwony z żółtym paskiem i dwa pomarańczowe, jeden z brązowym, a drugi z zielonym paskiem. Domyślam się że to są chyba zasilania ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje opis bądź schemat drugiej wtyczki tzn tej od wiązki zderzaka wystarczy mi opis kabli po kolorach do których pinów podłączyć z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje opis bądź schemat drugiej wtyczki tzn tej od wiązki zderzaka wystarczy mi opis kabli po kolorach do których pinów podłączyć z góry dziekuję

 

Przewód --- Pin we wtyczce do sterownika:

 

Żółto-biały --- Pin 4;

Niebiesko-biały --- Pin 2;

Zielono-biały --- Pin 3;

Fioletowo-biały --- Pin 5;

Brązowo-biały --- Pin 1;

Czerwono-biały --- Pin 6;

 

Jak mas jeszcze jakieś kable oprócz tych to podaj, to Ci sprawdzę :P pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewód --- Pin we wtyczce do sterownika:

 

Żółto-biały --- Pin 4;

Niebiesko-biały --- Pin 2;

Zielono-biały --- Pin 3;

Fioletowo-biały --- Pin 5;

Brązowo-biały --- Pin 1;

Czerwono-biały --- Pin 6;

 

Jak mas jeszcze jakieś kable oprócz tych to podaj, to Ci sprawdzę :P pozdro

 

Witam podłączyłem tak jak napisałeś lecz nie działa mi pdc słyszę tylko takie ciche cykanie w czujnikach, czyżby to oznaczało ze są uszkodzone czy może coś z modułem? Dodam że gdy odłączenie zasilanie modułu i podlacze jeszcze raz to moduł się załącza bo głośniczek chwile pipczy. Dzięki za opis kabli meczylem się z tym z dwa tyg a chciałbym aby już działało. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz schemat parktronica bo chciałbym sam sobie wiązkę zrobić a linki wyżej wygasły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają oryginalnie czujniki PDC lub elektryków samochodowych/znachorów. Jak jest wykonane oryginalne połączenie zasilania z punktu A2 (oznaczenie z dokumentacji) do bezpiecznika nr 9? Gdzie jest fizycznie to połączenie A2 (A2 w kółku)? U mnie nie ma bezpieczników nr 8, 9, 10 i 11 dlatego żadnego zasilania w tej kolumnie tablicy bezpiecznikowej nie ma. Mam jedynie zasilane bezpieczniki nr 5, 6 i 7 ale ta kolumna zasilana jest z szynki. Nie chcę druciarstwa ale wolę zadać sobie nieco trudu i wykonać to porządnie..

image.thumb.png.07d3ce8650361c7dcc9d4b5b4e795275.png

D - stacyjka.

Następne pytanie do tych co dokładali sobie czujniki PDC: Czy były problemy z wkręceniem śrub podstawki przekaźnikowej 4B1937503 w fabryczne dziury? Kupiłem ori śruby i nijak nie chcą się wkręcić.. minimalnie są za duże. Albo te dziury nie są nagwintowane..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może gdzieś jeszcze ten schemat do parktronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, radekpls napisał:

Macie może gdzieś jeszcze ten schemat do parktronic?

 

Dnia 7.02.2011 o 20:03, GRZECHHH napisał:

Może opisy w języku angielskim będą bardziej pomocne.

Parktronic_5.2001.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2018 o 13:25, Frankoo napisał:

Pytanie do tych co mają oryginalnie czujniki PDC lub elektryków samochodowych/znachorów. Jak jest wykonane oryginalne połączenie zasilania z punktu A2 (oznaczenie z dokumentacji) do bezpiecznika nr 9? Gdzie jest fizycznie to połączenie A2 (A2 w kółku)? U mnie nie ma bezpieczników nr 8, 9, 10 i 11 dlatego żadnego zasilania w tej kolumnie tablicy bezpiecznikowej nie ma. Mam jedynie zasilane bezpieczniki nr 5, 6 i 7 ale ta kolumna zasilana jest z szynki. Nie chcę druciarstwa ale wolę zadać sobie nieco trudu i wykonać to porządnie..

image.thumb.png.07d3ce8650361c7dcc9d4b5b4e795275.png

D - stacyjka.

Następne pytanie do tych co dokładali sobie czujniki PDC: Czy były problemy z wkręceniem śrub podstawki przekaźnikowej 4B1937503 w fabryczne dziury? Kupiłem ori śruby i nijak nie chcą się wkręcić.. minimalnie są za duże. Albo te dziury nie są nagwintowane..?

Czy problem ten został rozwiązany? Gdzie należy dołożyć skrzynke przekaznikowa 4B1937503 ???? Też walczę z podpięciem zasilania PDC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wybrnąłem następująco: bezpiecznik nr 9 obszyłem linką (strona zasilania) z szynki zasilającej która zasila resztę bezpieczników. Zrobiłem to w sposób taki, że się w nią (w szynkę) po prostu wlutowałem. Nie jest to fabryczne rozwiązanie bo zapewne fabryczne rozwiązanie posiadało bardziej rozbudowaną szynkę, która zasilała wszystkie miejsca na bezpieczniki.. Na chwile obecną już nie pamiętam jak zamocowałem skrzynkę przekaźnikową.. ale na pewno nie na miejscu które było fabrycznie przygotowane (ze względów wyżej opisanych)

Edytowane przez Frankoo
Zmiana słowa przekaźniki na bezpieczniki bo o bezpiecznikach była mowa, a nie przekaźnikach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co przekaznik wlasciwie??? ja chce zamontowac po prostu bezpiecznik np. nr 9 ... i pod niego podpiac zasilanie PDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2019 o 04:59, strokers napisał:

ale po co przekaznik wlasciwie??? ja chce zamontowac po prostu bezpiecznik np. nr 9 ... i pod niego podpiac zasilanie PDC

Edytowałem post. Pomyliłem słwo bezpiecznik/bezpieczniki z przekaźnik/przekaźniki.. :s

Edytowane przez Frankoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności