Skocz do zawartości
SlawekS

Demontaż tylnej kanapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie ktoś może jak zdemontować tylną kanapę w passacie B5 3BG Sedan? Męcze się już z nią dość długo i nie daje rady. Pociągam mocno od strony foteli porzednich w górę to wyskakuje z jakiś zatrzasków, ale coś dalej mocno mi trzyma przy oparciach i za chiny nie chce puścić. Jak ktoś ma jakieś wskazówki to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisko się wypina, natomiast oparcie trzeba odkręcić imbusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zlazlem na dol i sprawdzilem

1przod siedziska do gory

2reka pod spod i z lewej i prawej strony to samo bedzie, taki metal przy siedzisku i w samej kanapie pchnij palcem, popychajac za ten metal przy siedzisku do przodu tzn. w kierunku bagaznika, bo zakladam ze jestes przed nim i unies nastepnie w gore, z obu stron tak samo tylko lewej i prawej strony, na srodku nie ma.

Edytowane przez plastikbiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr6i6

Dzięki plastikbiker - zmobilizowałeś mnie do demontażu kanapy.

Pozwolę sobie teraz uzupełnić watek o fotografie dla kolejnych użytkowników.

Z przodu są dwa haki w kształcie odwróconej cyfry 1 - wystarczy je pociągnąć do góry.

Po bokach w gąbce są dwa zatrzaski w postaci "prostokątnego pierścienia" zahaczone w metalowych zaczepach pod kanapą. Trzeba solidnie nacisnąć na ten pierścień w kierunku bagażnika, aby wyskoczył z zagłębienia zaczepu. Pomaga równoczesne naciskanie na siedzisko kanapy w kierunku bagażnika.

Foto od lewej: widok kanapy od spodu z prostokątnym pierścieniem, zaczep pod kanapą i zaczep z przodu kanapy.

widok od spodu.JPG

zaczep pod siedzeniem.JPG

zaczep przedni.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś musiałem wyjąć tylną kanapę aby sprawdzić czujnik od ESP. Nie ma sensu wkładać rąk pod kanapę i dociskać w stronę oparć.

Pozwoliłem sobie jeszcze zamieścić zdjęcie oraz opis jak szybko wyjąć siedzisko. A więc należy unieść przód do góry aby wypiąć z zaczepów (strzałka nr 1), następnie pchnąć od przodu (strzałka nr 2) jednocześnie próbując ciągnąć ku górze siedzisko od strony tylnych oparć. Robimy tak z jedną a następnie z drugą stroną.

Każdy ma swój sposób ale nigdy nie zaszkodzi dołożyć trochę więcej opisu.

Kanapa.jpg

Edytowane przez jwlalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptaszek1981

bardzo fajny opis, kanapa zdjeta bez problemow, wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie poradzic z polozeniem oparcia w kabiaku gdy mam chyba wyrwany ten przycisk ( brakuje go).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panowie problem z bocznymi zaczepami. Gdyż wszystkie zaczepy odblokowałem i kanapa chce iść do góry ,a trzyma ją coś po bokach. Jak je odblokować powie mi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak je odblokować powie mi ktoś?

Opis ze zdjęciem w poście nr 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktos.. Jak zdemontować oparcie z tylnej kanapy? Oparcie jest nie dzielone, nie składane do dolu bo jest grodz pomiędzy wnętrzem auta, a bagażnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Przyłączę się do tematu ,otóż zakupiłem kpl skórzanej tapicerki i o ile z przednimi fotelami nie ma problemu (plug&play) to tylna cześć tzn oparcie i kanapa pochodzi z modelu który nie miał dzielonych siedzeń ;( a ja właśnie mam dzielone i nie wiem jak się do tego dobrać i czy wogole jest szansa żeby to zamontować ?

image.jpg

Edytowane przez robert_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy tylna kanapa z b5 kombi bedzie pasowac do sedana.Mam okazje kupic komplet foteli skorzanych za male pieniadze.A moze da sie troche pokombinowac zeby pasowaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Przyłączę się do tematu ,otóż zakupiłem kpl skórzanej tapicerki i o ile z przednimi fotelami nie ma problemu (plug&play) to tylna cześć tzn oparcie i kanapa pochodzi z modelu który nie miał dzielonych siedzeń ;( a ja właśnie mam dzielone i nie wiem jak się do tego dobrać i czy wogole jest szansa żeby to zamontować ?

[ATTACH=CONFIG]117330[/ATTACH]

 

Witam, własnie przerabiam ten problem też umnie w pasku, tyle ze ja mam odwrotnie, kupiłem fotele, tylne oparcie jest składane a ja potrzebuje na stałe. Troche jest z tym kłopotu bo bede musiał wycinac blache co jest za oparciem, która ty włąsnie potrzebujesz bo bez tego nie zamontujesz zagłówków, chyba ze zrobisz jakiś stelaz zeby mozna było przykrecic te blachy co wchodzi wnie zagłowek, druga sprawa musisz odkrecic takie ucho metalowe ( które ja potrzebuje ) :D co trzyma oparcie 2+1 przykrecone powinnop byc na 4 torxy nr 45. jezeli sie da to odkrec bolec mocujący zamek oparcie a jak nie to utni na równo kontówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotele opanowane, po wycięciu blachy za oparciem fotela i dokupieniu paru elementów do montażu oparcia, wszystko jest tak jak ma być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może tutaj ktoś poradzi jak wymontować zamek/ zatrzask w lewym oparciu tylnej kanapy (tym pojedyńczym)?

Połamał się dziad przy używaniu i widzę, że na allegro sporo tego mają. Niestety nie mam pojęcia jak go wymontować. Są dwie śruby na imbusa bodajże 6 ale ich kręcenie nie przynosi żarnego rezultatu. Jakieś inne pomysły osób, które to robiły?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo z lewej strony u mojego nie moge złożyć tylnej kanapy brakuje połowy plastika od góry może ktoś napisać jak sobie poradzić

dzięki z góry

Edytowane przez lesioczesio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze jesli ma sie kanape z mozliwosci podniesienia siedziska pod dziecko to po jego podniesieniu mamy plastikowy podnozek dla dziecka. Siedzi na dwa zaczepy (trzeba pociagnac do gory) a pod nim sa dwie sruby na torx i dopiero wtedy mozna kanape dzwignac do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już dałem radę. W moim przypadku pomogło odkręcenie torxów po podniesieniu siedzeń na fotelik, uniesieniu do góry w celu podniesienia zaczepów i ruszaniu przód tył póki nie puści. W sumie żadna filozofia :D

Edytowane przez marcheloka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam prośbę mianowicie będę wymieniał siedzenia z weluru na skórę. Z kanapą radzę sobie bez problemów, lecz nie wiem jak zdjąć oparcia foteli i te boczki po bokach oparcia kanapy? Siedzenia mam dzielone i składane;) Z góry dzięki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oparcia to na zawiasie masz z tego co pamietam takie zabezpieczenie na 1 srubke odkrecasz i wyciagasz oparcia a te boczki to roznie po wyjeciu kanapy na samym dole masz zaczep musisz tak boczek podniec zeby wyskoczyl a dalej juz bedzie szlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności