Skocz do zawartości
Gość Mark7777

Problem z mechanizmem podnoszenia szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mark7777

Witam! Mam problem poniewaz cos sie stalo z mechanizmem podnoszenia szyb moim pasku. Wczoraj chcialem opuscic szybe i nie udalo mi sie to poniewaz szyba sie nie odsunela na dol. Rozebralem tapicerke i zobaczylem ze caly mechanizm przesowa sie w pozycji gora-dol a szyba jest nadal zamknieta wiec to eliminuje mechaniz od strony mechanicznej i elektrycznej i elektrycznej, zobaczylem tez (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ze taki metalowy element ktory jest przykrecany na 2 sruby do calego mechanizmu podnosnika szyb i w ktorym siedzi szyba jest caly pordzewilay i czesciowo sie rozsypal. Mam takie pytanie czy mozna ten element kupic gdzies osobno nie z calym mechanizmem poniewaz bylem w kilku sklepach i chcieli mi sprzedac ale tylko z calym mechanizmem. Jesli tak to gdzie moge to dostac albo moze ma ktos do sprzedania to chetnie kupie. Moze ktos z okolic warszawy badz w warszawie wie gdzie to dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic w serwisie. miałem taka sytuacje w swoim pasacie zgnila blacha w ktorą wchodzi szyba i szyba została na górze a mechanicm sobie chodził góra dół . ja mam z el. szyby . nie wiem jak jest w zwykłym . nie pamiętam jak cena była za tą blache . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha jest taka sama, w przypadku mechanicznych szyb jak i elektrycznych. Jeżeli w serwisie wyjdzie drogo to polecam kupić mechaniczny podnośnik (ważne żeby był odpowiednio lewy albo prawy) na allegro. Groszowa sprawa i sobie przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej w serwisie nowa nie wiadomo ile taka z demobilu wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie po wymianie mechanicznych szyb na 4x elektrykę. Moje podnośniki z 93 r. są nieskazitelne, podnośniki elektryczne z 89 r. podobnie - no może poza jednym gdzie się taki plastik biały ułamał z tej blaszki co jeździ po "szynie" ale to już wiedziałem wcześniej i zrobiłem podmiankę z mechanicznego. Wszystko pasuje plug & play, a jakościowo to serio nie wiem co tam może w tej blaszcze się zepsuć lub ułamać. No ale pewnie jeżeli koszta podobne to lepiej w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60zl płciłem w aso vw, częsć na zamówienie, kilkudniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mark7777

Dziekuje za za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi, ale istnieje taka mozliwosc ze ta blacha bedzie pasowala z b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować, konstrukcja podnośnika jest identyczna, tylko silniczek i sterowanie inne, sam przekładałem ostatnio z moich pozostałych mechanicznych z B3 do uszkodzonego podnośnika w B4. Jeżeli mówimy oczywiście o tej blaszce, która jeździ po tej pionowej szynie, do niej podłączona jest linka, przykręca się ją na 2 śruby w górnej części drzwi do metalowej listwy, która trzyma szybę. Z drugiej strony ma takie 2 haczyki żeby tą listwę pod szybą złapać.

 

Od razu mówię, żeby mieć wygodnie to musisz linkę zsunąć z kółeczka, blachę musisz wyciągnąć przy kółeczku. Musisz ją tak odchylić aby pojechała nad kółkiem. Zresztą zobaczysz że innego sposobu nie ma, trochę na siłę. Potem z blaszki wyciągasz ten metalowy "spaw" - łącznik co jest na lince i podmieniasz blachę i wszystko robisz odwrotnie. Żeby było łatwiej to możesz kogos poprosić żeby przy silniczku ścisnął sprężyny to będzie więcej linki i będziesz mógł zsunąć z kółka a potem założyć bez problemu.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mark7777

Kolego Nuttie chodzi mi tylko o ta blache co w nia sie wsowa szybe. Bedzie pasowala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bedzie pasowala?

Wg ETKI szyna do B-3-jki ma nr 357 837 571

do B-4-ki ma nr 357 837 571 A

A podnośniki mają ten sam numer, tak więc powinna pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to podnośnik (elektryczny lewy przód) który dorwałem na allegro kiedyś był od b3 z końcówki produkcji, i rzeczywiscie pasował poza oczywiście silnikiem i sterowaniem, ale nie o tym... z podnośnikiem razem była ta rynienka, z resztkami szyby wewnątrz zresztą ;) i rynienka ta jest identyczna z tą którą kupiłem w ASO, także z B3 do B4 wg mnie będzie pasować :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość groszkowalski

ja mam trochę inny problem w b4

u mnie przestala się otwierać i zamykać prawa szyba

zaglądalem tam, poruszalem kostką i kablami i dzialalo przez kilka dni i przestalo, ale któregoś dnia w czasie jazdy pstrykalem przelącznikiem i jak na postoju otworzylem drzwi szyba sama się otworzyla i nie chciala się zamknąć,

znowu rozebralem i poruszalem kablami ale tym razem nie pomoglo i dalem se spokój ale jak zlożylem te drzwi to znowu jakimś dziwnym sposobem zaczęlo dzialać i tez na kilka dni

nie wiem co robić

 

pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable w gumowych rękawach przy drzwiach. Pewnie są poprzełamywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość groszkowalski

ostatnio sprawdzałem i wizualnie niby wszystko jest dobrze ale dla pewności zobacze jeszcze raz może coś przeoczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zaśmiecać to i ja się podepnę pod temat. Mam taki problem, że przednia prawa szyba i tylna lewa bardzo ciężko się pouszczają i podnoszą. Co może być przyczyną i jak to naprawić? Dodam, że mam elektryczne szyby ( jakieś 3 miesiące temu założone ) ale nawet jak miałem szyby na korbki to było tak samo. Z góry dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio odwiedziłem elektryka dlatego ,ze też miałem problem z szybami i przy okazji powiedział mi ,że moje szyby cięzko chodzą poradził mi żebym dokładnie posmarował uszczelki Ludwikiem lub jakimś innym płynem do mycia naczyń (bo inne specyfiki beda zostawiać tłuste plamy) , wtedy silniczki nie beda się przeciążały ponieważ zmniejszy to tarcie i powinny otwierać i zamykać się szybciej .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zepsuł mi sie podnośnik elektrycznych szyb z przodu od strony kierowcy i znalazłem do niego taki numer seryjny i chciałem sie zapytać czy jest dobry?? 3A0837401B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba numer podnośnika manualnego. Nr podnośnika el. bez silniczka to 3A0 837 461. Nr silniczka to: 3A0 959 801.

szyby.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisuje go w wyszukiwarce w intercarsie i mi nieznajduje nic do tego numeru;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności