Skocz do zawartości
cycu

[B5] Reflektory firmy Sonar

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy jestem przewrazliwiony ale wydaje mi sie ze cos slabo swiaca te soczewki, jak patrze z przodu to jest ok, jak jade w miesicie tez ok, no ale jak wjade w las w nocy to bardzo kiepsko widac nawet jak wlacze dlugie to tylko troche lepiej jest, oczywsicie lampy sa ustawione idealnie na stacji diagnostycznej. no i jeszcze takie pytanie dot. zsetawu HID, niby to jest niezgodne z przepisami wsadzanie jak sie nie ma spryskiwaczy i jakis tam samopoziomujacego sie czegos , tak mi powiedzieli na stacji kontroli pojazdow. no ale jest to sprzeczne z takim przykladem jak ford mondeo z 2002 roku, oryginalnie wyposazony w relflektory xenonowe , nie posiada ani spryskow , ani soczewek, ani sie sam nie poziomuje, no i jak to jest? wiem ze temat xenonow jest poruszany non stop ale tam ciagle jest dyskusja na temat mozna miec albo nie mozna no a ja tutaj podaje suchy przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma przepisu mówiącego os pryskach i samopoziomowaniu to po pierwsze a po drugie kolego jak masz na lampach homologacje E11 to policja ma prawo zabrać Ci za nie dowód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ford mondeo z 2002 roku, oryginalnie wyposazony w relflektory xenonowe
i to jest odpowiedz na twoje pytanie

oryginalnie wyposazony moze miec xenon bo otrzymal na to homologacje jak go wypuszczali na droge a twoje lampy nie i to ta roznica :D

 

aczkowleik jak bym nie mial bizenka to napewno bym hida montowal do soczewki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo ta homologacja z tego co sie orinetuje to brytyjska jest tak?

w necie sie gdzies doczytalem ze jest to homologacja brytyjska ale jesli pod omolagacja sa jakies strzalki w prawa strone patrzac od przodu to w lewa to auto jest dopuszczone do ruchu prawostronnego?

moze ktos sie wypowie co mial jakis problem z prawem w zwiazku z tymi lampami??

Edytowane przez cycu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co na sonara? europejska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezli masz na kloszu E11 to lampy są dopuszczone tylko w Angli do ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge sprawdzic na lampach ktore mam na stanie sonara typu golf 3

 

ale watpie bo to niemeicka firma je wypuszcza czyli bez sensu na anglie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie MAPET ja tylko mówie że troche osób tu pisało o homologacji że maja na kloszu E11 ale nie wszystkie SONARY pewnie tak mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja spokojnie to pisze :) poprostu sprawdze na lamapch sonar...

 

jesli mk3 maja europe to napewno passek tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem tej homologacji ale ta soczewka wyraznie daje swiatlo dla ruchu prawostronnego nie ma opcji zeby z takimi lampami po anglii jezdzic bo bys wszystkich razil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przeciez same swiatala by jak glupie swiecily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jak zalozylem lampy to sie pytam diagonosty jak ustawial mi swiatla czy mnie przepusci na przegladzie no to mowi ze nie, zapytalm dlaczego to sie usmiechnal i powiedzial ze nie dziala mi silniczek z podnoszenia reflektora a tak pozatym to wszystko ok, wiec pytam o tą lampe SONAR co mam zalozone , mowi ze spokojnie przejdzie przeglad bo sa dla ruchu prawostronnego co widac na tych lustrach co tam ustawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga to nie musisz miec elektrycznej regulacji swiatel zeby ci przeszedl przeglad:)jak sie sypie silniczek to diagnosta ustawia lampy w jednej pozycji i gra. w 2 autach tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogoleni jest tak ze jak w aucie cos jest to ma byc sprawne :D wszystko zalezy od diagnosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za OT

 

w sumie racja. no dobra ale jak zmieniasz lampy i w nich nie masz silniczka ale sa do niego przystosowane i w samochodzie masz korektor a nie masz tych silniczkow - bo ci sie nie chcialo montowac, to przeszedlby czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten to byl chyba taki "służbista" bo mowie mu ze wyciagne drugi silniczek i zablokuje regulacje, to mi powiedzial ze regulacja musi byc bo jak cos zaladuje do auta to przeciez nie bede pod maska grzebac i lamp ustawiac;| no ale zaluje troche ze te lampy kupilem, fajnie wyglada pasiak z nimi no ale jakos wykonania nie powala no i swiecenia tez nie chyba ze sie w miescie jedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze duzo lepiej swieca od orginalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie iwem ale mam wrazenie ze mam za nisko ustawione...bylem na diagnostyce i wyszlo ze sa idealnie, chyba zaczne wozic wrki z cementem zeby wyzej swiecilo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to zalezy od diagnosty ale jak nei ma silniczkwo to git bo mozesz miec wersje bez silniczka a deske kupiles z regulacja i tyle... ale jak jest cos w aucie to musi dzialac na tej zasadzie jak masz w ciezarowce obrysówki to musza dzialac ale nie musi ich byc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie iwem ale mam wrazenie ze mam za nisko ustawione...bylem na diagnostyce i wyszlo ze sa idealnie, chyba zaczne wozic wrki z cementem zeby wyzej swiecilo:D

 

ja jezdzilem pol roku z nie do konca zamontowanymi lampami:) znaczy tylko na 2 sruby od gory.swiecily swietnie. jakos w zeszly piatek dopiero przykrecilem wszystko jak trzeba, zamontowalem silniczki i tez swieca nisko. pojade na przeglad ustawie silniczek na 2 i niech wtedy mi je wyreguluje a jak sie nie uda to sie wqrze i bede kombinowal zeby je samemu wyzej jakos ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności