Skocz do zawartości
fakamada

[B5] Lakierowanie chromu na czarno - wykonalne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos orientuje się czy można pomalować chromy na czarno bądź grafitowo (mat lub połysk). W moim przypadku chodzi oryginalny grill ale pytanie dotyczy również pozostałych chromów w passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co? przecież chromy z samochodu da się zdemontować a czarne grille są dostępne w sprzedaży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale po co? przecież chromy z samochodu da się zdemontować a czarne grille są dostępne w sprzedaży!

 

 

Można np. chciec polakierować na czarno listy okienne które sa w chromie!! Padło pytanie czy można polakierować a nie czy i jak zdemontować chromy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcę kupowac gotowca ? A no dlatego że oferowane czarne grille są w wersji no-emblem (kjesli się myle - poprawcie mnie) a chciałbym zostawić emblemat i też go polakierowac na czarno lub też kupić gotowy czarny.

 

Jak lakierujemy chrom ? Czy lakiernik samochodowy będzie wiedział z czym to się je ? A może trzeba proszkowo ?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lakiernik nie wie co i jak lakierować to kto?

Ja zdałem się w zupełności na lakiernika i byłem bardzo zadowolony z jego roboty-lakier trzymał się aż do sprzedaży auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A malowałeś elementy plastikowe (jak grill) czy metalowe (jak listwy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z pomalowaniem progów i listew dolnych drzwi,one są powlekane gumą,czy ktoś wie czy polakierowanie,no i w późniejszej fazie pękanie lakieru m.in jest możliwe?a jeśli wypali to ,to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten chrom to rozumiem plastik z efektem chromu jeśli tak to wystarczy podkład do plastiku i zmatowienie powierzchni.

Jeśli chromowany jest metal to trzeba go pewnie zedrzeć papierem ściernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem z pomalowaniem progów i listew dolnych drzwi,one są powlekane gumą,czy ktoś wie czy polakierowanie,no i w późniejszej fazie pękanie lakieru m.in jest możliwe?a jeśli wypali to ,to w jaki sposób?

 

 

jak to się zrobi nieumiejętnie, to oczywiście ze bedzie pękać. z pomalowaniem nie ma problemów, najważniejsze jest aby zastosowac elastyczny podkład do plastiku i wyrównać dobrze. W przypadku malowania dolnych elementów drzwi musisz pamietac, ze kazde uderzenie, przegięcie plastiku może spowodowac odpryśnięcie lakieru, no ale coś za cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim papierem najlepiej jest to zrobic? wodnym czy normalnym i jakim? i czy koniecznie trzeba podklad? pomalowanie sprayem http://allegro.pl/motip-lakier-czarny-mat-akryl-500ml-wysoka-jakosc-i3048147498.html tego typu by dalo porzadany efekt ? trzeba elementy na grillu chromowane wyjmowac osobno czy mozna na grillu przecierac i malwoac?

Edytowane przez golab192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności