Skocz do zawartości
Gość Leorio

Ciężko wchodzące biegi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leorio

Witam,

 

Posiadam od niedawna Passata B3 i mam mały problem. Otóż, gdy go kupowałem to nie miałem w ogóle linki sprzęgła i żeby dojechać kawałek do garaży odpaliłem go bez sprzęgła. Zmieniałem biegi na 2 i 3 bez sprzęgła i było wszystko si. Po założeniu linki ciężko wchodzi mi wsteczny, jedynka i dwójka. Pozostałe biegi wchodzą normalnie. Zauważyłem, że mam dwa cięgna od biegów. Gdy odłączę jedno cięgno, to 3, 4 i 5 wchodzi normalnie a 1, 2 i wsteczny w ogóle. Tak więc wnioskuję, że problem jest w tym drugim cięgnie. No i mam pytanko - co mogę z nim zrobić, aby biegi wchodziły normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem skoro wczesniej wchodzily CI biegi bez linki to po co CI teraz linka ? :D Nie bedzie Si? :P jak zmieniales biegi to zgrzytalo? a moze zalatwiles synchronizatory?

 

A tak na powaznie to wyreguluj na wybierakach a jak to nic nie pomoze to moze ktos specjalnie wywalil linke od sprzegla - zeby kupujacy nie dowiedzial sie ze skrzynia padnieta jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Posiadam od niedawna Passata B3 i mam mały problem. Otóż, gdy go kupowałem to nie miałem w ogóle linki sprzęgła i żeby dojechać kawałek do garaży odpaliłem go bez sprzęgła. Zmieniałem biegi na 2 i 3 bez sprzęgła i było wszystko si. Po założeniu linki ciężko wchodzi mi wsteczny, jedynka i dwójka. Pozostałe biegi wchodzą normalnie. Zauważyłem, że mam dwa cięgna od biegów. Gdy odłączę jedno cięgno, to 3, 4 i 5 wchodzi normalnie a 1, 2 i wsteczny w ogóle. Tak więc wnioskuję, że problem jest w tym drugim cięgnie. No i mam pytanko - co mogę z nim zrobić, aby biegi wchodziły normalnie?

 

Szanuj samochód, bo inaczej on też Cie nie będzie szanował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucałem 2,3,4 bez sprzęgła (oczywiście nie w Passacie), nie zgrzytało i skrzynia po wymianie linki działa dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leorio

Problem już rozwiązany :). Co się okazało? Po prostu musiałem zdeczko wyregulować cięgna. A Paska szanuję. Po prostu wynikła taka sytuacja, że musiałem dojechać ten kawałek, żeby założyć linkę, a auto stało u kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

sa lawety, uczynni koledzy ktorzy podholuja , jakos malo ofiarna ta Twoja milosc do passka, no chyba, ze w tym zwiazku to on sie musi podkladac ciagle .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leorio

Aby przejechać 1km będę wołał lawetę? :) Albo odrywał kumpli od piwka? :) No ej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temacik, macie może jakiś sprawdzony sposób regulacji cięgien ? Mam książkę "sam napawiam.." ale tam do regulacji jest używany "szpecjal" narzędzie zwane wzornikiem. I w tym momencie rodzi się pytanie czy postępować tak jak jest w książce pomijając fakt użycia wzornika (takowego nie posiadam oczywiście) czy może jest jakiś inny "lepszy" sposób ?

Pozdro.:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leorio

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zamiast tego speszial narzędzia wystarczył klucz 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemos, jak walczyłem swego czasu ze swoim wybierakiem to najlepiej na wyczucie. Ustaw w jednym skrajnym położeniu i zobacz jak ci wchodzą biegi a potem w drugim i będziesz widział jaki efekt. Podpowiem ze albo będą wchodziły dobrze niskie biegi albo wysokie a jak dobrze ustawisz to wszystkie (jeśli synchronizatory są ok i wybierak nie jest rozklekotany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności