Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do szanownych forumowiczow.

Co lepiej kupic palmtopa np Mio 360 za ok 700zl czy ktoras z nawigacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy.

Zaletą palmtopa jest uniezależnienie od producenta programów nawigacyjnych - na takim Mio zainstalujesz TomToma, AutoMapę, iGo i jeszcze pewnie całą masę innych rzeczy.

Jeśli myślisz o wykorzystaniu sprzętu bardziej niż tylko do nawigacji, palmtop będzie nie do pobicia - jest cała masa softu na Windows Mobile, przeróżne programy, gry itp.

Wadą jest cena - dedykowane urządzenie do nawigacji kupujesz z oprogramowaniem i mapą, tu najczęściej musisz kupić osobno - tak, wiem, wszystko można z Internetu ściągnąć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce, palmtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, ze dedykowana navi jest lepsza. Kupując urządzenie masz od razu mapy. Do palmtopa trzeba je kupić za niemałe pieniądze. No i navi sie nie wiesza... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje używać navi i palma i powiem że wole palmtopa :)

 

A z zakupem tych programów to różnie jest... jak to w Polsce... i na świecie w sumie też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do szanownych forumowiczow.

Co lepiej kupic palmtopa np Mio 360 za ok 700zl czy ktoras z nawigacji??

 

W sumie to zależy od Twoich wymagań... Jeśli chcesz mieć wyłącznie navi i nie chcesz zbytnio wnikać jak to działa, szukać aplikacji i map po sklepach/internecie to kup dedykowane urządzenie z dużym wyświetlaczem i mapą...

 

Jeśli natomiast chcesz mieć jeszcze "zabawkę" na której możesz jeszcze odtwarzać filmy, uruchamiać aplikacje, itp to może być palm... Tylko zwróć uwagę, że za ~700 palm będzie raczej z dolnej półki, a navi powiedzmy przeciętna...

 

Podsumowując - moim zdaniem raczej dedykowane urządzenie, bo gdybyś naprawdę potrzebował palma (z jakichś względów) to już dawno byś go kupił :)

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z zakupem tych programów to różnie jest... jak to w Polsce... i na świecie w sumie też...

 

 

taaaaaaaa..........czasami sa dobre promocje :-)............np. na emulu, torrentach.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie,dziekuje za wszystkie odpowiedzi,jak to jest pozniej z aktualizacjami sieci dróg w danych krajach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie palmtop! używam Mio P550m od ok. roku i sobie chwalę:D

 

jak to jest pozniej z aktualizacjami sieci dróg w danych krajach?

jeżeli masz ori. mapy to sciągasz sobie aktualizacje ze strony producenta... nie jestem pewien ale chyba za free;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest za późno, to wtrącę swoje 5 groszy:

 

1. palmtop :

zalety - mobilne oprogramowanie tzn. wgrywasz co chcesz co jest przeznaczone na Windows Mobile, najczęściej posiada WiFi (ale przeglądać możesz swobodnie strony WAP, lub proste WWW, np. nie radzi sobie z takimi stronami jak http://www.wp.pl (zbyt obszerne i za duzo okien, a za mały ekran)

wady - choć posiada wiele niby przydatnych funkcji np. notatnik, prosty edytor tekstów, kalendarz itp. to raczej nie będziesz z nich korzystał. Tak czy siak używać będziesz tylko jako GPS

Podsumowanie - praktyczniejszy i jednoczesnie znacznie droższy, często musisz postarać się o mapę do niego, bo może nie mieć zainstalowanej.

 

2. NAVi

zalety - z reguły tańszy, zwłaszcza te bez wodotrysków;

wady - urządzenia najczęściej dedykowane pod własne mapy tzn. posiadają blokady i nie możesz wgrać tam czegoś innego. Są małe wyjątki np. NavRoad NR 430 BR (mam taki) nie posiada blokady i możesz swobodnie wgrać mapę innego producenta przeznaczoną na Windowsa CE. Słyszałem, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest AKIRA jakiś najświeższy model, bo choć posiada blokadę to mozna znaleść w internecie jak ją zdjąć i wgrać mapę np. TOM-TOM, a urządzenie jkosztuje ok. 400 zł.

 

3. Telefon komórkowy:

To rozwiązanie jest do przemyślenia jak masz okazję wymienić w najbliższym czasie telefon na jakiś nowy model. Możesz wybrać z wbudowaną anteną (ale najczęściej grubszy i cięższy), albo wybrać z systemem SYMBIAN. Pod ten system są pisane mapy TOM-TOM. Albo sobie ją kupisz, albo załatwisz po znajomości. Jedynie co musisz dokupić to przenośną antenę GPS na Bluetooth-a koszt coś ok. 150-200 zł. no i może jakiś uchwyt do samochodu jak nie masz.

 

Ja bym rozważył to 3 rozwiązanie, bo telefon zawsze masz przy sobie, koszty nie są duże i nie trzeba targać kolejnego urządzenia do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie palmtop! używam Mio P550m od ok. roku i sobie chwalę:D

Popieram. Palm już u mnie gości ponad rok i wiele razy uratował mi skórę :D A i wszystkie mapy można wgrać. Na wakacjach może podłożyć do odbioru internetu z pobliskich sieci :D (sprawdzone :P) Innymi słowy Palm to taki kombajn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności