Skocz do zawartości
herflik-00

Zamek klapy bagażnika - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewin klopot z demontażem zamka.

Wymyśliłem sobie z uruchomie bebenek w zamku klapy bagaznika, bo do tej pory mialem otwieranie tylko za pomocą centralnego, a kluczyka nie dało sie obrucic w zamku klapy.

 

Wymontowałem zamek i w trakcie dalszego demontażu doszedlem do takiego momentu jak na zdjeciach . I teraz jak to dalej rozebrac ... bo musze wyjąc bebenek i go wyczyscic .

 

Da rade to jakos rozebrac dalej ??

 

herflik-00

 

w szukajce znalazlem temat w ktorym kolega edde wspominał ze rozbierał zamek na czesci pierwsze ale niestety nie zdradził jak :rolleyes:

 

 

------------------------------------------

 

EDIT

 

Zamek rozebrany ... nie sądziłem nawet ze bedzie to takie proste - wystarczy cały metalowy bebenek wybic delikatnie stukając z przeciwnej strony niz wklada sie kluczyk .

Potem zamieszcze zdjecia z calego procesu reanimacji zamka ;)

 

-------------

 

EDIT 2

 

Do zdjec nalezy tylko dodac ze po wyjeciu bębenka pilnujcie blaszek i sprezynek !! Rozebrac , umyc , posmarowac i złozyc tak jak było i zamek smiga jak nowy.

PA260717.JPG

PA260716.jpg

PA260711.jpg

PA260713.JPG

PA260715.jpg

Edytowane przez herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pewin klopot z demontażem zamka.

Wymyśliłem sobie z uruchomie bebenek w zamku klapy bagaznika, bo do tej pory mialem otwieranie tylko za pomocą centralnego, a kluczyka nie dało sie obrucic w zamku klapy.

Mam ten sam problem... były jakieś problemy z wyciągnięciem zamka?? Bo tez chcę się za to zabrać ale nie mam zamiaru zwalic czegos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciagles ten bolec co trzyma tylna czesc zamka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak wyciagles ten bolec co trzyma tylna czesc zamka??

 

Wybiłem cienkim gwoździem ... wychodzi stosunkowo lekko - no chyba ze bardzo skorodowany.

 

Z wyjeciem zamka z klapy nie bylo zadnych klopotów ... no a dalszą rozbiorke widac na zdjeciach i tez obyło sie bez niespodzianek.

Przy wyjmowaniu bebenka trzeba uwazac na zapadki i sprezynki ... zeby nie pogubic i powkładac w odpowiednije kolejnosci.

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebralem to wszystko jak trzeba, ale tego bebenka wyciagnac nie umialem bo mi ta zawleczka przeszkadza strasznie... jak znajde chwile to sprobuje patentu z gwozdziem:) probowalem innymi cienkimi rzeczami ale nic to nie dalo, a bebenek sie nie chce nawet o milimetr obrocic:/ ale za to ruszyla sie ta klapka co jest w zamku po tym jak wlalem "troche" WD-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odświeżam ale moje zapytanie idealnie pasuje do tego tematu więc po co tworzyć nowy :P a nóż się komuś przyda później :P

Chodzi mi o to jak zdemontować tą tylną część z tym białym plastikiem w której siedzi ten pręt co idzie do pompy centralnego.

 

Mam to na stole w garażu ale to za cholerę nie chce zejść z tego pręta

Tak jakby go coś trzymało przy końcu bo całość się porusza po pręcie ale na końcu już nie ruszy. Nie waliłem jeszcze młotkiem bo nie chce tego zniszczyć bo dopiero co dopadłem tą część i muszę przełożyć do swojego zamka.

Ma ktoś jakąś koncepcję ? Smarowałem pręt już smarem a wcześniej WD i nic mi nie pomaga. To ma tak siedzieć na tym pręcie mocno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce tworzyc nowego tematu ale mam pewien klopot z klapa tylna a mianowicie jak zamkne klape to sobie delikatnie lata tak jak by byla nie domknieta jak trzasne z calej sily to sie zamyka do konca, chcialem odkrecic przesunac troche rygiel ale jest w bagazniku listwa hromowana ktora przeszkadza w odkreceniu zdemontowac jej tez nie moge bo chyba jakas klejona jest nie wiem co moge jeszcze zrobic aby poprawic zamykanie klapy,ma ktos pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyregulować zamek, listwa nie jest klejona (no chyba że poprzedni użytkownik lepił ;) ), podważ delikatnie, powinny puścić zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wyjeciem zamka z klapy nie bylo zadnych klopotów ... no a dalszą rozbiorke widac na zdjeciach i tez obyło sie bez niespodzianek.

 

dopytać musze jak rozebrałeś te białe elementy z cięgnem do pompy centralnego??

u mnie zamek hula itp ale ten pręt od cięgna do centralki wyszedl sobie z tego białego elementu. mam drugi pręt ale wchodź w ten plastik luzem czyli pompa nie jest w stanie przesunąć tej zapadki. muszę wymienić te bebechy.

także jak bys zdradzil co gdzie i jak podwarzyc zeby to wyszlo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Taperson ... nia pamietam juz jak to rozbieralem.

Dzis sciagne tapicerke z klapy i zobacze jak wygladaja te zatrzaski i jak to zdjac.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mi klucze nie pasują ale mnie się chyba zdaje że ja mam wersje bez kluczyka na tylny zamek klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnikiem wersję z kluczykiem, zamek zasyfiony i nieużywany=efekt taki że kluczykiem nie zadziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam mały problem. w pewnym momencie przestał zamykać mi się zamek klapy bagażnika. w ogóle nie można jej zamknać ani elektrycznie ani z klucza. klapa po prostu pozostaje ciągle otwarta. światełko w bagażniku ciągle się świeci, a rygielek lata jak żyd po pustym sklepie. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprężyna pękła....

Więcej o budowie zamka (sedan i kombi) dowiesz sie w dziale B5 czyli TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi idzie szukanie czegokolwiek na forum, mało haseł wchodzi. nie wiem co wpisać przy takiej usterce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciężko mi idzie szukanie czegokolwiek na forum, mało haseł wchodzi.

wszystkie hasła wchodzą ale bez polskich znaków...

 

nie wiem co wpisać przy takiej usterce...

najprostsze słowa są przeważnie najlepsze. nie całe zdania a 2, 3 słowa klucze wystarczą...

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprezynka bo lata przy ryglu. Teraz trzeba sie jakoś dostać do środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżam temat. Cała listwa wspomniana w temacie mi się rusza. Wygląda na to że pękły obie śruby które ją trzymają i listwa trzyma się tylko na zamku. Czy ma ktoś jakieś zdjęcia w którym miejscu jest ten bolec, który trzeba wybić z zamka? Nie mogę za Chiny poradzić sobie z demontażem tej listwy. A tak w ogóle to ma ktoś do sprzedania tą listwę? Kolor czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności