Skocz do zawartości
TOMST3R

Dysk twardy pod USB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pioneera DEH 7000UB.

W instrukcji obsługi pisze :

Maksymalna pojemność pamięci : 250 GB

Specyfikacja : USB 2.0 (full speed)

Zasilanie : 500mA

System plików : FAT 16 , 32.

Mam stary dysk twardy IDE 3,5" (80 GB) i chciałbym go użyć. Moja cała muza spokojnie się zmieści. Na iPodzie synka zajmuje 40 GB , nie chce go pozbawić gadżetu. Wsadziłbym twardego w schowek i muza jest w aucie.

System plików to nie problem , format i zmiana z NTFS na FAT.

Musiałbym tylko kupić obudowę IDE > USB, mam pytanie: czy one nie potrzebują dodatkowego zasilania 220V? A może trzeba kupić zewnętrzny dysk 2,5" do laptopa? Takie dyski w przeciwieństwie do obudów 3,5" nie maja dodatkowych zasilaczy... Kupno pamięci flash wielkości 32 gb to wydatek bezsensowny. Nagrywanie płyt 700mb z mp3 już mnie nie bawi.

Ktoś podłączał twardego do USB w aucie?

Może podacie jakiś pomocny link w temacie...

 

Edit by Tomst3R

Na elektrodzie bardziej rozwinęła sie dyskusja:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5666919#5666919

:P

Edytowane przez TOMST3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam dysku 40GB w kieszeni USB. Dysk 2.5 cala. Bez żadnych problemów.

Moje radio to Pioneer DEH-P700BT.

 

Generalnie wszelkie nowe radia bez problemu współpracują z dyskami USB, najlepiej 1.8, 2.5 cala. Bez żadnego dodatkowego zasilania.

Sugerowałbym również nie kupować dysku bardzo dużej pojemności do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , z tego co się zorientowałem są ograniczenia co do ilości plików/folderów. Logiczne też jest że większy twardziel będzie pobierał więcej prądu i mogą się pojawić problemy.

Najkorzystniej cenowo tak mi się widzi WD passport 120 Gb. Muszę go wyhaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam stary dysk twardy IDE 3,5" (80 GB)

Taki dysk 3,5" wymaga zasilania +12, +5V i ma zdecydowanie większy pobór prądu od 2,5". Bez dodatkowego zasilania się nie obejdzie. Lepiej poszukać jakiś tani, "wolnoobrotowy" 2,5" + przejściówka USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem WD Passport 2,5" 160Gb (u mnie na wyspie ciężko o 120 GB) - czekam teraz na przesyłkę.

Teraz przyszła chwila refleksji...

Ponieważ jakieś dwa tygodnie zmieniłem seryjne radyjko , teraz myślę po co mi było CD... Mogłem kupić Alpine bez CD... Jest taki model.

Ale wtedy każde nowe czy pożyczone CD musiałbym ripować do mp3 czy wav...

Echh....

Ale jedno jest pewne , znikną mi stosy CD z auta i znów będzie dużo miejsca w schowku na rękawiczki.

I ta wolność i szybkość wyboru muzy w zależności od humoru i nastroju. To jest niesamowity plus mieć cała bibliotekę z zasięgu przycisku. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

do pierwszego padu dysku ;)

dlatego albo flash albo SSD, tradycyjne szybko wymiekaja, uwierz na slowo, zalatwilem 3 w przeciagu roku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie źle tylko parę tygodni będę jeździł po polskich drogach :P

Ale można pomyśleć nad jakimś układem tłumiącym wstrząsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Umieść dysk na kawałku gąbki w schowku i nic mu się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tam nagrywacie ?Ile to jest folderow i ile utworow w tych folderach.

8GB w normalnej karcie sdhc mi narazie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8GB w normalnej karcie sdhc mi narazie wystarcza.

Mi wystarcza 1 GB, ale jak ktoś lubi mieć całą bibliotekę, to jego sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączam sie pod dyskusje bo sam wacham sie między clarionem na karty SD (bez CD), a własnie HDD podłączonym przez USB. I tu pojawia sie kluczowe pytanie:

 

1. Jak muszą być zorganizowane pliki i foldery. Ile poziomów folderów można obsłuzyć ? Bo jeśli tylko 2 poziomy czyli główne foldery i w nich od razu pliki - bez podfolderów to nie ma szans żeby to garnąć na 100GB dysku.

 

oraz

 

2. Czy odtwarzacz z podłączonym w ten sposób dyskiem pokazuje nazwy utworów i folderów ?

 

3. Czy mozna przewijać utwory

 

4. Czy KAZDY odtwarzacz z obsługą usb obsłuży HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli chodzi o foldery, to większość odtwarzaczy (przynajmniej tych tańszych) spłaszcza drzewo katalogów. Czyli z czegoś takiego:

- root

..... subfolder_1

..... subfolder_2

.......... subfolder_3

......subfolder_4

 

Zrobi Ci coś takiego: subfolder_1,subfolder_2,subfolder_3,subfolder_4, generalnie będziesz nawigował jak po kolejnych płytach w zmieniarce. Wyższe modele z dużym wyświetlaczem, mają możliwość nawigacji po folderach tak jak są faktycznie.

 

2. Tak - wszystko zależy od konkretnego modelu. Niektóre nie wyświetlają całej nazwy utworu jeżeli jest z zbyt długa. Większość odtwarzaczy z mp3 czyta również ID3Tag czyli masz możliwość wyświetlenia nie tyle wykonawcy czy nazwę utworu, ale też album z której pochodzi piosenka czy rok wydania itp. o ile plik zawiera takie informacje.

 

3. Tak. Przerzucanie utworów zaś odbywa się natychmiastowo - dysk twardy czy pamięć USB ma bardzo krótki czas dostępu do danych, przy płycie CD musi minąć chwila zanim promień lasera ustawi się w odpowiednim miejscu. To spooora zaleta w przypadku tych nośników jeżeli się ma dużo utworów, można naprawdę szybko przeszukiwać zbiory szukając kawałka którego nazwy nie pamiętamy.

 

4. O tym pisze dokładnie w danych technicznych odtwarzacza. Zazwyczaj napisane jest wyraźnie, jakich rozmiarów nośnik może byś obsłużony, jaki system plików oraz ile maksymalnie plików - raczej każdy HDD powinien ruszyć. Znam jednak takie, które w wypadku USB 1.0 (część odtwarzaczy samochodowych pracuje właśnie w tym standardzie) wymagają podłączenia do dwóch gniazd USB jednocześnie - jedno nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości zasilania - HP Pocket Media Drive jest tego przykładem.

 

Najlepiej byłoby, gdybyś wskazał odtwarzacz który masz lub planujesz kupić i wtedy można by było coś więcej powiedzieć. Pewności nigdy nie masz - producenci, zwłaszcza Ci mniejsi przy niższych modelach nie do końca wywiązują się ze standardów i lubi coś nie działać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej byłoby, gdybyś wskazał odtwarzacz który masz lub planujesz kupić i wtedy można by było coś więcej powiedzieć.

 

Witam!

planuje zakup Pioneera DEH-4000UB , ile GB mogę max podłączyć do tego odtwarzacza? :P

-->http://www.allegro.pl/item466274904_pioneer_deh_4000ub_usb_sklep_bydgoszcz_faktura_vat.html

 

może i zadałem głupie pytanie ale może ktoś ma już doświadczenie z tym modelem:D

 

PozdraVWiam :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka zawsze była w moim życiu. Gdy dorwałem się do kompa "zgarłem" wszystkie CD i wyszło 12 GB. To było jakieś 5 lat temu. Do tego doszedł nowy towar bo przecież muzyka nie stanęła w miejscu. Mam jeszcze kolekcję kaset ( ok.300szt) , sprzed ery compact disców ale raczej ich już nie będę zgrywał.

Wczoraj przyszedł WD Passport. Gdy piszę tego posta , właśnie się ładuje 36 Gb muzy...

Jutro rano odpalam. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Artuj za wyczerpujacą odpowiedź. Masz ode mnie "pomógł".

 

Tego sie obawiałem.

Nie widzę sensu ładowac dydku 120GB żeby potem nie móc nic na nim znaleźć.

Kusi mnie opcja z przegłądaniem faktycznych folderów, ale nie wiem czy znalazłbym jakies radyjko w niskiej cenie. Nawet używkę.

Chyba jednak zostanę przy Clarionie na SD i bluetooth za 450zł. Niestety bez przewijania i z ograniczeniem do 2gb i limitem 255 utwórów i folderów (sic!).

Mimo wad wydaje mi sie że w tej cenie nie znajdę nic interesujacego z takim wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk WD Passport i nie mogę sobie poradzić...

Przyszedł jako NTFS - radio nie wykrywa...

Przerobiłem go na FAT32 i dalej lipa...

Instrukcja radia mówi :

Pamięć USB z partycjami nie bedzie obsługiwana...

:/

Pendrivy mają partycję??? Największy jaki udało mi się zdobyć i odpalić na radyjku to 8gb a z twardym mam problem...

Na dodatek tu : http://www.talkaudio.co.uk/vbb/showthread.php?p=2984521 piszą że działa i to dokładnie moje radio współgra z moim twardym dyskiem

 

Supported Hard Drives

Western Digital Passport 160GB

 

Wydaje mi sie że coś robię źle z tym formatowaniem do fat32. W dodatku moja Vista nie ułatwia zadania.

Ktoś to przerabiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż jedną partycję i sformatuj dysk na FAT16.Spróbuj to zrobić pd WIN XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Spróbuj to zrobić pd WIN XP.

 

To się może nie udać. Przy formatowaniu partycji większej niż 32 GB będzie dostępna opcja tylko FAT32, FAT16 będzie nieaktywna. Niestety Microsoft zafundował nam taką atrakcję i trzeba skorzystać z innych narzędzi jak np. Partition Magic. Partycja FAT16 mimo wszystko nie może być większa niż 124GB czego już przeskoczyć się nie da, a już na pewno nie w tym kontekście.

 

Jeżeli kupiło się za duży dysk a nasz odtwarzacz obsługuje wyłącznie system plików FAT16, trzeba utworzyć jedną partycję o rozmiarze 120GB a resztę przestrzeni pozostawić nie sformatowaną mówiąc kolokwialnie. Alternatywnie utworzyć drugą partycję z pozostałej części i trzymać sobie tam jakieś inne pliki jak zdjęcia czy filmy. Część odtwarzaczy widząc dwie partycje, wybiera zwyczajnie tą pierwszą ignorując drugą - chociaż to nie zasada.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat16 to max 2 Gb : http://pl.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table (tabelka). Nie da rady zrobić większej, nie ma bata , próbowałem....

Fat32 to już max 8 Tb.

Znalazłem dwa rozwiązania:

1. Kabel nie podaje wystarczającej ilości ( zbyt słabe przekroje ) , sugerowana zmiana kabli USB (przedłużaczy).

2.USB zapalniczka/ładowarka plus usb złodziejka.

 

Teraz mam FAT32 partycja 149 Gb , podłączam do Pionka inic , po jakiejś minucie pojawia się symbol USB (podobnie jak wtedy gry zainstalowałeś pendrajwa) , radyjko przełącza się na USB po czym .... się wyłącza...

Będę szukał rozwiazania problemu dalej , bo to że ten dysk pod tym sprzetem musi odpalić jestem pewien.

 

Edit po 20 min.

Zaburzył.

:)

Wszystkiemu winien kabel przedłużający USB (oryginalny od Pionka). Użyłem go bo z radia wychodzi 30cm kabel a przedłużacz pociagnąłem do schowka na rękawiczki (podobnie jak i mini-jack'a do AUX.

No więc , ostatecznie - to DZIAŁA .

Edytowane przez TOMST3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności