Skocz do zawartości
Gość misiek_kb

Sprzęgło B5 1.9 TDI AFN 110km

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_kb

Witam. Od niedawna Autko zaczeło mi sie (chyba)ślizgac. Mianowicie pewnego razu po zmianie biego z 1 na 2 i wcisnieciu gazu obroty wzrosly a auto ledwo sie rozpedzalo.Zjechalem zgasilem i po kilku minutach bylo dobrze.A teraz znowu od czasu do czasu jest cos takiego. Jak myslicie co to jest? Czy jest mozliwos wyregulowania sprzegla? Może wystarczy troszeczke podciagnąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_kb

 

Co chcesz podciągnąć? Przecież sprzęgło jest sterowane hydraulicznie.Możesz jedynie odpowietrzyć układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb
misiek_kb

 

Co chcesz podciągnąć? Przecież sprzęgło jest sterowane hydraulicznie.Możesz jedynie odpowietrzyć układ.

 

JurekW

 

Nie wiem szukam sposobu jak najtańszego:D

 

Osobiscie wydaje mi sie że to sprzeglo. Ale czy musze kupowac caly komplet? czy tylko tarcze? a moze to docisk? Wiem że nikt nie jest wrózka ale moze ktos mial podobna przypadlosc i wie czy to tarcza czy docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie rozbierzesz nie będzie wiadomo co dokładnie- moim zdaniem należy wymienić komplet. Zresztą sam musisz podjąć decyzję jak skrzynia będzie na zewnątrz pojazdu.Wycieku oleju od strony łączenia silnik-skrzynia nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb

Komplet to docisk tarcza i łożysko? coś jeszcze mi potrzebne bedzie?A jak tam z ceną? Jak patrze po sklepach on-line to 1130 a na allegro 600..A tych samych firm i nowe. A przy okazji zapytam czy drgania przy lekko wsisnietym sprzegle są normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ile komplete sprzeglo?? bo moje sie zaczelo juz slizgac nie mowiac o tym ze bierze juz bardzo wysoko :(( a jak sie ten uklad odpowietrza moze to cos da?? no i jeszcze mi sie troche poci na laczeniu skrzyni ze silnikiem ale nie wiem jaki to ma zwiazek? zalewa sie i slizga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Inter Cars cena-detaliczna kpl. sprzęgła/tarcza,docisk,łożysko oporowe/

Luk-975,-

Valeo-720,-

Sachs-870,-

4max-596,-

Jeśli macie kogoś kto ma num. klienta to do hurtu znacznie taniej.

Odpowietrzenie nic nie da, regulacji brak, jak bierze wysoko to koniec tarczy, jak pedał drży przy wciśniętym sprzęgle to koniec łożyska. Nie polecam wymiany każdej części z osobna bo jest to kupa roboty, a i tak za jakiś czas padnie inny podzespół i za wyciąganie skrzyni trzeba będzie ponownie zapłacić. Są tacy którzy wymieniają tylko tarczę lub docisk, lub łożysko. No ale kto bogatemu zabroni :)

Edytowane przez zippo68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro to niby LUK za 600 zł jest, i do tego niby komplet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro to niby LUK za 600 zł jest, i do tego niby komplet?

W IC Luk kosztuje do hurtu 634,-

Fota jeszcze droższa 696,-

Chyba, że ktoś ma jeszcze większy raba, lub ma dojście bezpośrednio do importera.

Ja do mojego założyłem z Sachsa i chodzi bez zastrzeżeń.

Num. katalogowy/623 1157 00/ tego kpl. z allegro się zgadza.

Edytowane przez zippo68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze zime jeszcze uda mi sie pojezdzic bo jak go nie dociskam na maxa na 1 biegu to potem sie nie slizga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze zime jeszcze uda mi sie pojezdzic bo jak go nie dociskam na maxa na 1 biegu to potem sie nie slizga

Jeździć się da. Gorzej jak staniesz gdzieś na ostrym podjeździe i będziesz chciał ruszyć wtedy siwy dym, smród, i stoisz w miejscu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np jak szybko przyspieszasz na 2 to przy 40km/h jakie masz obroty??kiedys widzialem u kumpla jak sie slizgalo sprzeglo nie wyglada to fajnie bo przy 40km/h zamiast miec np3 tys obrotow to mial prawie 6..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak rusze na piskach i wrzuce 2 to jest spoko potem sie kula do konca swoich mozliwosci, no ale jak rusze spokojnie na 1 biegu auto zacznie sie toczyc i wcisne pedal do deski wtedy sie slizga ale na 2 biegu w ogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak rusze na piskach....

 

Chyba nie najlepszy silnik i samochód do takich akrobacji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie najlepszy silnik i samochód do takich akrobacji;)

no raczej nie:) tylk oczasami trzeba szybko sie do ruchu wlaczyc a passat troche ciezki wiec tzreba mocniej depnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze zime jeszcze uda mi sie pojezdzic bo jak go nie dociskam na maxa na 1 biegu to potem sie nie slizga
a ja mam takie pytanie moje sprzęgło działa już jak nacisne lekko czyli gdzieś na 1/5 naciśniętego pedału co myślicie o tym nie ślizga mi się ale dla mnie to dziwne że lekko nacisne i już moge bieg zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze zime jeszcze uda mi sie pojezdzic bo jak go nie dociskam na maxa na 1 biegu to potem sie nie slizga
a ja mam takie pytanie moje sprzęgło działa już jak nacisne lekko czyli gdzieś na 1/5 naciśniętego pedału co myślicie o tym nie ślizga mi się ale dla mnie to dziwne że lekko nacisne i już moge bieg zmienić.

 

---------- Post added at 03:54 ---------- Previous post was at 03:35 ----------

 

mam nadzieje ze zime jeszcze uda mi sie pojezdzic bo jak go nie dociskam na maxa na 1 biegu to potem sie nie slizga
Witam. A ja mam takie pytanie czy moje sprzęgło jest do wymiany ponieważ bierze już jak lekko nacisne pedał sprzęgła a nie ślizga mi się. Czy to jest normalne. tak na 1/5 pedała już bierze

 

---------- Post added at 03:56 ---------- Previous post was at 03:54 ----------

 

sorki że trzy razy napisałem ale komp mi wiesza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie sprzęgła w b5 3b2 110km AFN , właściwie kończy się sprzęgło chciałbym zastąpić koło dwumasowe kołem jedno masowym tylko pytanie które sztywne koło podejdzie pod ten model . Posiadam koło VW 037 105 273C i zastosowałbym sprzęgło Sachs

3000 332 001 . to jest kombinacja z g60 opisywana na forum vwgolf . ale nie jestem pewny czy podejdzie pod wzdłużny silnik.

 

M167282_1.jpg

 

Śruby:

N90206103 to są te duże - śruby do koła zamachowego 6szt

N10101001 te są do docisku - 6szt

 

Koło zamachowe:

zamach 1z (1.9tdi 90KM z mk3), abf (2.0 16V z mk3), g60 (PG z mk2) || VW 037 105 273C / VW 028 105 269 B||

 

Komplet sprzęgłowy Sachs

3000 332 001 to G60

lub

3000 384 001 to VR6

 

na komplet sprzęgłowy składa się:

Tarcza dociskowa sprzęgła

Tarcza sprzęgła

Łożysko zwalniające

 

Dodatkowo:

uszczelniacz na wał

olej do skrzyni biegów

oba do dostania w ASO po VIN'ie

 

Zestaw pasuje do:

1.9 TDI VP ( AFN,AHF, ALH, ASV, AGR, 1Z)

1.9 TDI PD : BKC , BLS , AXR ,ATD- tylko skrzynia 5 b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przy okazji powiedzcie mi jak sprawdzić (przed rozbiórką) czy ktoś wcześniej nie zastąpił już dwumasy kołem jednomasowym?

 

To dość ważne, bo kupując sprzęgło musimy wiedzieć, czy taki mod został zrobiony w przeszłości, czy też nie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie mody. Trzeba trochę przekopać forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności