Skocz do zawartości
typ2002

Kierunkowskazy - po włączeniu migają bardzo szybko.

Rekomendowane odpowiedzi

Też się koledzy podepnę pod temat. U mnie miga szybko tylko prawa strona i to nie cały czas tzn. chwila miga normalnie a za chwile szybko.Co to może być?
Jak zaczyna migać szybko, to czy wszystkie żarówki migają? Czy może brakuje światła którejś ? Bo jeśli tak jest, to dostań się do jej gniazda i przeczyść je, oraz żarówkę oraz psiknij preparatem do styków eletrycznych. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ten "kontroler migaczy przyczepki" też mi dał popalić... W moim przypadku było trochę inaczej, nic nie było zalane.

Pojechałem pożyczyć przyczepkę żeby przewieźć trochę gratów - nie po raz pierwszy. Podłączamy sprawdzamy światła a tu zonk. Wszystko działa oprócz kierunków, kiedy włączyłem któryś z nich tylne w samochodzie jak i przyczepce gasły a przednie migały bardzo szybko. Mówię kolesiowi że ma coś zrąbane w instalacji tej przyczepki, on przynosi jakiś tester podpina i jest to samo... Trochę się zdziwiłem sprawdziłem większość bezpieczników w puszce ale nic nie znalazłem.

Następnego dnia zapoznałem się ze schematem instalacji haka fabrycznego i nic tam skomplikowanego nie było więc udałem się do samochodu sprawdzić wiązki przewodów. Chcąc podłączyć latarkę okazało się że w jednym gnieździe zapalniczki w bagażniku nie ma napięcia, pamiętałem że wisiał tam też jakiś pojedynczy bezpiecznik więc go sprawdziłem, był to 10A ale sprawny. W lewym boczku znalazłem jeszcze ten zagadkowy "kontroler migaczy" którego schematy nie uwzględniały.

Okazało się że zasilanie tego sterownika podłączone jest przez ten bezpiecznik 10A podpięty pod II gniazdo zapalniczki w którym nie ma napięcia. Pogrzebałem jeszcze w dokumentacji gdzie szukać bezpieczników do tych gniazd i są one schowane nad nogami pod osłoną zaraz przy głównych zaciskach śrubowych oznaczone jako A i B, faktycznie jeden był spalony.

Prawdopodobnie coś ostatnio podpinałem pod to gniazdo i zrobiłem zwarcie ale nie miałem pojęcia że zasilany z tego jest jeszcze jakieś ustrojstwo... Piszę bo może komuś się przyda ta informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Podepnę się pod temat z kierunkowskazami. Lewy kierunkowskaz działa bardzo szybko (prawy ok), natomiast tylny nie działa w ogóle. Sprawdzałem bezpiecznik oraz żarówkę z tyły jest ok. Wydaję się że jest to chyba przekaźnik, ale nie jestem tego pewien. Czy ktoś się spotkał z podobnym tematem. Dodam że jest to Passat z 1999 roku 1,9 TDI (110)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio ten "kontroler migaczy przyczepki" też mi dał popalić... W moim przypadku było trochę inaczej, nic nie było zalane.

Pojechałem pożyczyć przyczepkę żeby przewieźć trochę gratów - nie po raz pierwszy. Podłączamy sprawdzamy światła a tu zonk. Wszystko działa oprócz kierunków, kiedy włączyłem któryś z nich tylne w samochodzie jak i przyczepce gasły a przednie migały bardzo szybko. Mówię kolesiowi że ma coś zrąbane w instalacji tej przyczepki, on przynosi jakiś tester podpina i jest to samo... Trochę się zdziwiłem sprawdziłem większość bezpieczników w puszce ale nic nie znalazłem.

Następnego dnia zapoznałem się ze schematem instalacji haka fabrycznego i nic tam skomplikowanego nie było więc udałem się do samochodu sprawdzić wiązki przewodów. Chcąc podłączyć latarkę okazało się że w jednym gnieździe zapalniczki w bagażniku nie ma napięcia, pamiętałem że wisiał tam też jakiś pojedynczy bezpiecznik więc go sprawdziłem, był to 10A ale sprawny. W lewym boczku znalazłem jeszcze ten zagadkowy "kontroler migaczy" którego schematy nie uwzględniały.

Okazało się że zasilanie tego sterownika podłączone jest przez ten bezpiecznik 10A podpięty pod II gniazdo zapalniczki w którym nie ma napięcia. Pogrzebałem jeszcze w dokumentacji gdzie szukać bezpieczników do tych gniazd i są one schowane nad nogami pod osłoną zaraz przy głównych zaciskach śrubowych oznaczone jako A i B, faktycznie jeden był spalony.

Prawdopodobnie coś ostatnio podpinałem pod to gniazdo i zrobiłem zwarcie ale nie miałem pojęcia że zasilany z tego jest jeszcze jakieś ustrojstwo... Piszę bo może komuś się przyda ta informacja.

 

może jakieś zdjęcie gdzie dokładnie szukać tego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się okazało u mnie wypięło się zasilanie przy gnieździe zapalniczki, tam mam osobny bezpiecznik :) także dla innych wiecie co sprawdzać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł przerywacza fiksuje, nic tam innego po drodze nie ma. Jak nie masz włączonych kierunków to czasami nie słyszysz klikania w module? Jeśli tak to manetka kierunków do wymiany-regeneracji, ale raczej obstawiałbym moduł.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żarówki masz prawdziwe 21W czy jakieś LEDy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam taki problem w swoim aucie zaczęły mi szybko mrugać kierunkowskazy ale tylko wtedy gdy włączę światła (mruga nie tak jak by nie było żarówki tylko troszkę wolniej)  na awaryjnych jest wszytko okej ? ? ?

Edytowane przez Vagb4
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewe i prawe tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vagb4 napisał:

Witam,
Mam taki problem w swoim aucie zaczęły mi szybko mrugać kierunkowskazy ale tylko wtedy gdy włączę światła (mruga nie tak jak by nie było żarówki tylko troszkę wolniej)  na awaryjnych jest wszytko okej ? ? ?

No nie ku#@a, mam deja vu...

Wczoraj chyba ze trzy razy ten sam post się pojawiał, tylko jako nowy temat.

 

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krawcol82 dziś też jako nowy temat ale podpiąłem tutaj... co ciekawe wczorajszy użytkownik został zablokowany, a dziś pojawia się z tym pytaniem świeże konto... przypadek? :hmm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro totka wyślę-może też się trafi przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak lewy i prawy tak samo :)

 

Jestem Świerzym użytkownikiem tej strony i szukam pomocy z moim problemem może ktoś miał już taki przypadek ? 

 

Kierunkowskazy działają  troszkę  szybciej gdy włączę  światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Tobie odpowiedź w temacie, który znalazł się w śmietniku-przeczytaj.

Wyprostuj instalację i wsadź prawidłowe żarówki do kierunkowskazów.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zrobieniem tych kierunkowskazów było tak samo :P

 

To raczej nie będzie wina tych kierunków może to być brak lub słaba masa ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich "tych kierunków"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że to nie jest wina tych żarówek dwu włókiennych bo prze założenie ich było tak samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kierunki na bokach mam podpięte podpięte tak kabel masowy pod kabel masowy od kierunku plus mocniejszego włókna a słabszy plusowy pod plusowy od świateł postojowych 

Edytowane przez Vagb4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności