Skocz do zawartości
typ2002

Kierunkowskazy - po włączeniu migają bardzo szybko.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem z kierunkami. Mianowicie po włączeniu kierunkowskazy migają bardzo szybko, dodam że oba zachowują się tak samo. Żarówki wszystkie sprawne przełącznik pod kierownicą przeczyszczony nie wiem jak przełącznik awaryjnych bo kupiłem nowy ale na nim jeszcze szybciej migają albo całkiem burczy na trzecim przekaźniku powtarza się sprawa jak w starym. nie wiem co jeszcze sprawdzić dodam że jak włączę awaryjne to działają normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie założyłeś żarówek diodowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były postojówki założone ale wszystko było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie problem ustał. Po dłuższym zastanowieniu i wielu rozmowach z użytkownikami passatów dochodzę do wniosku ze za takie działanie kierunków odpowiedzialna jest wilgoć. gdzieś dochodzi woda tylko gdzie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś dochodzi woda tylko gdzie????

Do gniazd żarówek. Miałem to samo w kierunkach. Czyszczenie preparatem dało pozytywny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale których żarówek i jakiego preparatu używałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie problem rozwiązany. Cały problem spowodowany był zalanym przekaźnikiem schowanym pod tapicerką w bagażniku w okolicy nadkola. Cały problem ustał po dokładnym wymyciu w specjalnym roztworze i osuszeniu. Dodam że elektrycy rozebrali mi praktycznie cały samochód i nic żaden z nich nie spojrzał do tego przekaźnika, a naciągnęli mnie na niemałe koszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zachary
panowie problem rozwiązany. Cały problem spowodowany był zalanym przekaźnikiem schowanym pod tapicerką w bagażniku w okolicy nadkola. Cały problem ustał po dokładnym wymyciu w specjalnym roztworze i osuszeniu. Dodam że elektrycy rozebrali mi praktycznie cały samochód i nic żaden z nich nie spojrzał do tego przekaźnika, a naciągnęli mnie na niemałe koszta

 

Czy mógłbyś bliżej określić położenie tego przekaźnika - z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie za objaw szybkiego migania kierunkowskazów, mimo sprawnych żarówek, włącznika awaryjnych i manetek w kierownicy odpowiedzialny był przegnity przekaźnik (w wolnym tłumaczeniu : kontroler migaczy przyczepki).

W ASO VW część nie do zdobycia, z resztą na obudowie ani innym elemencie nie ma znaczka VW.

Po wypięciu tego elementu mam kierunkowskazy, ale chcąc przyczepkę pociągnąć muszę albo taki zdobyć albo sztukować coś innego.

PKP obudowa.jpg

PKP 1.jpeg

PKP 2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę albo taki zdobyć albo sztukować coś innego.

http://www.hakihol.pl/rameder.html

 

Do okienka wyszukiwarki wpisz ZB0064 i wyskoczy:

Kontrola kierunkowskazów przyczepki UN-05

budowa taka jak przekaźnika - Nr 321099, 014-209, 321106 i 321105

za jedyne 98,82zł ( w tym VAT, bez kosztów przesyłki) :)

 

Opis pinów zgadza się z tymi na Twojej fotce, więc powinno pasować.

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbyś bliżej określić położenie tego przekaźnika - z góry dziękuję.

 

Zwykle się ten element mieści z tyłu w bagażniku po lewej stronie pod tapicerką a dokładniej między tylną lewą lampą a tapicerką jak jest schowek na lewarek czy jakieś inne akcesoria. Zawilgocenie natomiast najczęściej powoduje przeciekanie zaślepki w karoserii (nieraz jej brak) lub przeciekający łącznik wężyka od spryskiwaczy (ale to dotyczy kombi). Jeżeli problem jest zauważony w miarę szybko samo osuszenie wystarcza, w przeciwnym wypadku pozostaje jego wypięcie, ale wtedy przyczepa out :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim passacie B5 FL identyczny problem.Dzisiaj odebrałem go od lakiernika.Malował mi tylni zderzak i przy okazji wymienił mi stare,przednie,oryginalne,zżółkinięte lampy (wersja USA) na nowiutkie DEPO.Jak wyjechałem na szosę zauważyłem że kierunkowskazu mrygają bardzo szybko.I lewy i prawy.Awaryjne są ok.Szukałem w bagażniku tego przekaznika ale go nie mogę znalezć.Nie wiem czy to równiez wina przekaznika czy z tymi nowymi lampami jest coś nie tak.Żarówki wszystkie są OK.Zostały te same co były wcześniej.

Edytowane przez dobo81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r0941

Witam,

 

odświeżę wątek....

 

wyskoczyła mi rurka od spryskiwacza na łączeniu i płyn zalał przekaźnik, który popalił się doszczętnie. Prawy migacz działa ale przy okazji mruga mi przeciwmgielne ;) a lewy tylny nie działa w ogóle , pozostałe lewe działaja bardzo szybko. Po wypięciu przekaźnika trace w ogóle migacze z tyłu.

Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego przekaźnika a jeżeli tak to gdzie można takie pudełka kupić (patrz załącznik) ?

DSCF4336.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również podepnę się do tematu. Widzę, że miałem takiego samego pecha z wężykiem od spryskiwaczy co kolega. Tylko, że ja mam inny moduł. Czy ktoś wie gdzie coś takiego w Polsce można dostać??

modul.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał na tej stronie ;

http://www.hakihol.pl/rameder.html

 

Jak macie problem z oznaczeniem to spiszcie z tabliczki znamionowej typ haka i inne dane i dzwoncie pod podany nr.kontaktowy na tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem z kierunkami , ale u mnie się okazało ze nie miałem masy, odkręciłem przeczyściłem i jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się sprowadzić na zamówienie w http://www.hakihol.pl/rameder.html tak jak radził mielke.

Numer mojego modułu ZB0890, jeśli ktoś ma taki jak na zdjęciu w moim wcześniejszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdbijam.

U mnie dzisiaj tez pojawił się problem szybciutkich kierunkowskazów. I tak.Sprawdzilem styki zarówek :OK.

Hak mam oryginalny. Wypinany. Szukałem tego modułu w schowku bagaznika po lewej ale go tam nie ma. Na pewno natomiast jest sucho(wężyk itd). Czy mam odkrecic caly lewy bok tapicerki ,zeby to znalezc?

Dodam,ze czasem wraz z kierunkowskazem miga kontrolka oswietlenia przyczepki(strzałeczki z jedynką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się koledzy podepnę pod temat. U mnie miga szybko tylko prawa strona i to nie cały czas tzn. chwila miga normalnie a za chwile szybko.Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności