Skocz do zawartości
Gość pawiu

Zarysowanie i wgięcie na drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawiu

Witam!

Jak w temacie, mam ryse i lekkie wgniecenie na drzwiach kierowcy i moje pytanie czy jest możliwość zrobienia u lakiernika żeby pomalował tylko w obrębie tej rysy, a nie całe drzwi?? I co zrobić z tym lekkim wgnieceniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest możliwość zrobienia u lakiernika żeby pomalował tylko w obrębie tej rysy, a nie całe drzwi??

Sa spece, ktorzy umieja cieniowac, mi tak kolega lakiernik zrobil na tylnim blotniku i nic niewidac, ale musi miec do tego reke.

I co zrobić z tym lekkim wgnieceniem??

To zalezy jak mocno jest wgniecone, bo jezeli lekko to moze sie udac by to zrobic bez malowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

OK dzięki za info, ale i tak muszę podjechać z tym i niech obejrzy fachowiec, zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwość zrobienia u lakiernika żeby pomalował tylko w obrębie tej rys

Jest to możliwe jak kolega wcześniej napisał ale dobieranie lakieru i zrobienie takiej ilości jest nieopłacalne. No chyba że lakier jest ogólnie dostępny. Do puszki w pistolecie trzeba mieć co najmniej 1/2 litra lakieru. No chyba że trafisz na rzeźbiarza (rzadko się tacy zdarzają). A co do wgniecenia każdy blacharz ma możliwości wyciągnięcia bądź wypchnięcia lub wyklepania każdego wgniecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik_KIELCE

Jest to możliwe jak kolega wcześniej napisał ale dobieranie lakieru i zrobienie takiej ilości jest nieopłacalne. No chyba że lakier jest ogólnie dostępny. Do puszki w pistolecie trzeba mieć co najmniej 1/2 litra lakieru. No chyba że trafisz na rzeźbiarza (rzadko się tacy zdarzają). A co do wgniecenia każdy blacharz ma możliwości wyciągnięcia bądź wypchnięcia lub wyklepania każdego wgniecenia.

 

Kolego huyrtownie lakiernicze dorabiaja juz 100ml wiec nie potrzeba az pol litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do malowania musisz POŻYCZYĆ (foto1 i 2) nazywa się ta technika AIRBRUSH (powietrzny pędzel ) Resztę zrobi pasta polerska.

abbd18601.jpg

ABD-TC196.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

No to dobrze by było jeśli da rade pomalować tylko w obrębie tej rysy, a nie całe drzwi, bo to by był na pewno dużo większy koszt. Pojadę do lakiernika i zobaczę co on na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy lakierze metallic takie punktowe malowanie to będzie wyglądać jak nasza rodowita krasula na polu :D No chyba, ze chcesz to tylko pomalować nie mając na względzie estetyki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja malowalem w sumie wiekszosc auta tak ze tam gdize byl lakier przetarty to miejscowo prysniete baza a najmniejsza ilosc jaka udalo mi sie kupic to 100 ml, a cala powierzchnia poprzednio zmatowana i bezbarwnym i nic nie widac, malowalem wszystko oprocz dachu i wyszlo mnie to 100 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

Byłem u lakiernika i powiedział że trzeba całe drzwi malować a to wgniecenie to raczej zaszpachlować. Koszt takiego zabiegu 350 zł drogo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo drogo, za 700 zł ze wszystkimi materiałami to ja dałem za robotę 6 x większą od twojej... Ale ja to robiłem u chłopaczka, który jednak zna się na rzeczy.. Patrząc nawet na ceny tych pesudo-fachowców-profesjonalistów lakierników to i tak za drogo bo w 300 zł powienieneś się spokojnie zamknąć.

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to i tak za drogo bo w 300 zł powienieneś się spokojnie zamknąć.

Tak tylko jak robisz u znajomego, który na tej pracy nie zarabia albo nie ma zarejestrowanej działalności. Jeśli idziesz do zakładu który musi odprowadzić podatki i Zus oraz kupić materiały, a gdzie zarobek? Otwórzcie oczy u kolegi na podwórku który robi na czarno owszem, ale w firmie uczciwie pracującej nie wierzę że 300 zł wystarczy. Ale znam rzeźbiarzy którzy tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł wystarczy i to w normalnej firmie, a maetriały na jedne drzwi to mnie nie rozmieszjacie, mi robił brat kolegi i wcale nie robił mi po kosztach...a normalnie tylko z małą zniżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, być może w innych rejonach Polski są inne ceny (będę miał to na uwadze, oby nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
250 zł wystarczy i to w normalnej firmie, a maetriały na jedne drzwi to mnie nie rozmieszjacie, mi robił brat kolegi i wcale nie robił mi po kosztach...a normalnie tylko z małą zniżką.

 

Dziwne, u mnie krzyczą 400-500 zł za element z tym że mowa o konkretnych zakładach. Nie wiem czy ma tu znaczenie metalic, bo o takim mowa. Ale za 300 zł również znajdziesz tylko że nie chciałem robić eksperymentów z samochodem, nie uznaje bowiem malowania gdzie widać ślady czyszczenia papierem ściernym. Kiedyś dałem się skusić na taniego lakiernika i to był ostatni raz. W tym wszystkim kosztuje jeszcze robociza związana nie tylko z lakierowaniem. Jedni demontują cały osprzęt np. z drzwi, a inni tylko okleją uszczelki i klamki taśmą. Spotkałem się nawet z oklejaniem tylnych lamp, żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście za jedna cześć w bardzo dobrym zakładzie blacharsko-lakierniczym biorą 400zł :( Jak drzwi malować itp. Jak coś mniejszego to oczywiście taniej ale drzwi, błotnik, zderzak itp. to 400zł element :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w mieście za jedna cześć w bardzo dobrym zakładzie blacharsko-lakierniczym biorą 400zł :( Jak drzwi malować itp. Jak coś mniejszego to oczywiście taniej ale drzwi, błotnik, zderzak itp. to 400zł element :(

 

Ja się pytałem ostatnio o drzwi. 650 zł za element i w to wliczone jest równiez cieniowanie z drugimi drzwiami i przednim błotnikiem, więc chyba nie tak drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się pytałem ostatnio o drzwi. 650 zł za element i w to wliczone jest równiez cieniowanie z drugimi drzwiami i przednim błotnikiem, więc chyba nie tak drogo

 

Trzeba było powiedzieć że nie potrzebujesz faktury, to pewnie byłoby ok. 500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było powiedzieć że nie potrzebujesz faktury, to pewnie byłoby ok. 500 :)

 

qrwa, sory :D

350 :D za wysoko palec podniosłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności