Skocz do zawartości
Gość merinos

sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość merinos

Witam i pozdrawiam wszystkich. Niedawno sie zarejestrowałem. Mam passata 19 TDI 130KM. Może ktoś wie jak uruchomic sensor deszzcu >>> aby wycieraczki same reagowały na kropelki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz szybe z czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merinos, Czujnik masz w nóżce, która trzyma lusterko wsteczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uruchomić czujnik deszczu musisz włącznik wycieraczek (z prawej strony kierownicy :)) z pozycji 0 przełączyć na pozycję 1 w górę.

W przypadku gdy samochód jest wyposażony w czujnik deszczu takie ustawienie uruchamia jego działanie. Małym przełącznikem na włączniku wycieraczek możesz regulować czułość czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos
Aby uruchomić czujnik deszczu musisz włącznik wycieraczek (z prawej strony kierownicy :)) z pozycji 0 przełączyć na pozycję 1 w górę.

W przypadku gdy samochód jest wyposażony w czujnik deszczu takie ustawienie uruchamia jego działanie. Małym przełącznikem na włączniku wycieraczek możesz regulować czułość czujnika.

 

No tak ale myślałem, że wycieraczki będą same reagowały na intensywność opadów i nie będę musiał regulować tego ręcznie. Sensor deszczu jest po lusterkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos
A masz szybe z czujnikiem?

 

Mam pod lusterkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos
Witam i pozdrawiam wszystkich. Niedawno sie zarejestrowałem.

Witamy, witamy.

Fajnie, że od razu zrobiłeś sobie ładny podpisik, ale zam. B6 powinno być raczej B5. I dodaj jeszcze oznaczenie silnika.

 

Dzięki za uwagę. Już poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merinos, Jedna uwaga edytuj posty a nie piszesz trzy po kolei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik deszczu jest sprawny i dźwignia włączania wycieraczek jes poz. 1, to w trakcie opadów sam uruchomi wycieraczki i reaguje na intensywność opadów , od pracy przerywanej do pracy ciągłej przy intensywnych opadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos
Jeżeli czujnik deszczu jest sprawny i dźwignia włączania wycieraczek jes poz. 1, to w trakcie opadów sam uruchomi wycieraczki i reaguje na intensywność opadów , od pracy przerywanej do pracy ciągłej przy intensywnych opadach.

 

Hm u mnie jak przełączę raz do góry czyli pozycję 1 to wycieraczki działaja raz na 30 sek tak ok około 30sek ( zależy od położenia przełącznika na górze - częstotliwość). ale działają i nie czekają na deszcz. Znaczy nie działa to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Mam ten sensor i umnie dziala to tak - jeden do góry - jeden przebieg wycieraczek i ... czeka na deszcz. jak pada to sam dobiera predkosc ( w zaleznosci od ustawienia tym prztyczkiem na dzwigni ) jak przestaje padać - wycieraczki przestają pracować ... pada większy dziłają szybciej itd.

U ciebie to chyba normalna praca z przerywaczem....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos

[u ciebie to chyba normalna praca z przerywaczem....

 

Na to wygląda choć miał być sensor i widać coś pod lusterkiem. A ten prztyczek w jakiej pozycji jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Ten prztyczek reguluje ( podobno ) czułość sensora - ja mam na drugiej pozycji od lewej.

Zrób prosty test - wytrzyj dokladnie szybe nad sensorem ( od zewnatrz nad lusterkiem ) tak aby sensor nie mial zmylki - potem gdy nie pada - wlacz wycieraczki w pierwsza pozycje ... powinny raz zadzialać ... siadasz i czekasz - jesli nie dzialaja to sensor jest i jest ok .... jesli dzialaja.... to jednak przerywacz ...tez sterowany tym prztyczkiem ( wtedy pelni on funkcje regulatora predkosci ).

zawsze mozesz tez poeksperymentowac z ochlapaniem szyby - powinny natychmiast zareagowac ( w pierwszej pozycji - wszystkie inne wylaczaja automat ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaczyniak

w zasadzie było już dużo napisane, ale zawsze najlepiej jest zajrzeć do instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos

Dzięki dokładnie tak dzisiaj sprawdzę i będzie wszystko jasne czy działa czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dublujesz posty, dałem CI odpowiedź w innym temacie a i tutaj jakbyś dokładnie poczytał to masz to opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... :D

Zobacz na datę postu na który odpisałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedział dobrze to ja zamieściłam dwa takie same posty w dwóch różnych tematach bo myślałam, że tutaj po takim czasie nikt nie zajrzy ... Później skasowałam swój a jego pozostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Mam czujnik deszczu i nawet działa tylko z małymi problemami, działa kiedy chce nawet na najwyższej czułości w dużym deszczu. problemy pojawiły się po wymianie szyby,podobno ta też jest przystosowana do czujnika. Może ktoś wie jak sprawdzić Vag-iem ustawienia czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności