Skocz do zawartości
t-tk

Problem z drukarką epsona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rok i miesiąc temu kupiłem sobie drukarkoskaner epsona - stylusa dx5000.

Niestety, gwarancja skończyła się miesiąc temu, a paragonu nie ma więc nici z darmowych napraw.

 

A jak to z drukarkami bywa - nie chce drukować.

Ta drukarka ma tusze - trzy kolorowe i jeden czarny. Jeśli któryś jest pusty to w ogóle nie podejmuje się drukowania.

Kupiłem komplet nowych i niestety, ale drukuje tylko czerwony i żółty - czarny i niebieski tusz milczą. Nie jest to niestety wina tuszy, bo nawet kupiłem kolejne żeby sprawdzić i dalej nic.

 

Moje pytanie brzmi tak: co mogło się tam wysypać i jak bardzo mnie to finansowo zaboli?

Ewentualnie jakby ktoś znał miejsce we Wrocławiu gdzie można jakoś niedrogo i dobrze (raczej odwrotna kolejność bardziej by mi pasowała szczerze mówiąc) naprawić drukarke byłbym niesamowicie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego t-tk Kiedy ostatnio nią drukowałeś?

Bo jeśli pół roku temu to masz zaschniętą głowicę. Czyszczenie jest nieopłacalne. Kup nową drukarkę i pamiętaj aby kontrolnie przedrukować ją raz na 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie tak jak myślałem - głowica - znowu.

Dobra, a czy możesz mi doradzić czy przy tak nieregularnym drukowaniu da radę sobie drukarka laserowa?

 

Ewentualnie, czy sam byłbym w stanie tą głowicę wyczyścić, w sumie jeśli ma iść do kosza to co za różnica że coś mogę zepsuć?

Edytowane przez t-tk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować ją regenerować . Są jakieś płyny do udrażniania głowic. Widziałem też w necie sposób naprawy. Musisz wpisać w Google i troszkę poszukać. Laserowa drukarka nie zasycha. Ale cały pic polega na tym że tonery do niej przekraczają wartość drukarki. Ja miałem podobny problem. Zaschła mi głowica w Cannonie. Musiałem drukarkę wywalić koszt w punkcie usługowym 200zł drukarka kosztowała 350 zł. Naprawiać mi się nie chciało bo nie wiedziałem czy dam radę. Kupiłem Brother DCP-135C za 250 zł. 4 kpl. tuszów do drukarki kosztowało 100 zł i mam spokój. Raz na tydzień przedrukuję kolorowe zdjęcie albo pismo i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czarnym drukuje raz na 2-3 tygodnie, a kolor to....hmmm nie pamietam już kiedy, a i tak wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a jaką masz drukarkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek a jaką masz drukarkę ?

 

HP 930C, ma już co prawda 6 lat ale daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, hp mają takie sprytne rozwiązanie pod tytułem głowica w każdym katridżu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzisz, hp mają takie sprytne rozwiązanie pod tytułem głowica w każdym katridżu ;)

 

exactly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego HP jest troszkę droższe od innych drukarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laserowa drukarka nie zasycha. Ale cały pic polega na tym że tonery do niej przekraczają wartość drukarki.

 

Hmmm nieprawda, kupiliśmy do firmy drukareczkę za 200 zł HP laserówka, a drukujemy to praktycznie za darmo :] Toner duże opakowanie z 25 zł chyba kosztowało, a tym opakowaniem prawie 3 razy można napełnić toner - sam to robię, wszystko drukuje aż miło na tym "zamiennikowym" proszku. Mam nawet całą instrukcję czyszczenia i napełniania tonera proszkiem. Cud, miód, a nadrukowałem już baaaardzo dużo.

 

Co do atramentówek. Też trzeba wiedzieć co się kupuję - tylko Canon. Polcał mi koleś co się zajmuje naprawą drukarek i całym ich seriwsem. On mi sprzedaje ten proszek do tonera i dał mi instrukcję własnej roboty jego napełniania ;] Tusze do CANONA IP 3000 kupuję za25 zł KOMPLET ! - czarny + 3 kolory (Oczywiście zamienniki). Drukuję już bardzo długo na nich, ze 2 lata, czasami nie używałem z miesiąc drukarki i żadne z tych zamienników mi nie zasechł i nie zapchał dysz! Notabene tania i fajna drukareczka, drukowanie dwustronne i ładnie też drukuje na płytach CD (fajnie sobie wypalić mp3-jeczki do auta z nadrukiem na płycie własnej kompozycji) :) Tusze kupuję ActiveJet lub Uninka. Tak więc w jedny i drugim przypadu, czy atramentem czy laserówką drukuję praktycznie za darmo... Jaki mi się tusz nie skończy, a nawet dwa mogę dalej drukować ;]

 

Tak sobie rozmawialiśmy z tym starszym Panem i też potwierdził, że ludzie kupują jakiś wynalazki drukarki, w których nie da rady zregenerować tonera czy się wymienia jakieś całe elemnty z tuszem w atramentówkach a potem płaczą bo płacą słono za oryginały... Tak więc zanim coś kupicie - poczytajcie..

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez mam epsona stylus DX8400 i tez ma ta opcje gdzie jesli nie ma jednego tuszu drukarka nie dziala, jest bezuzyteczna ! Wkurza mnie to. No i mam problem z drukowaniem na czarno. Skonczyl mi sie tusz i kupilem zamiennik blackpointa. I nie dziala. Czy to wina tuszu czy zepsula sie drukarka ? Robilem czyszczenie dysz i wyszlo ze kolory sa OK a czarny nie drukuje wcale. Co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh ja tez mam epsona stylus DX8400 i tez ma ta opcje gdzie jesli nie ma jednego tuszu drukarka nie dziala, jest bezuzyteczna ! Wkurza mnie to. No i mam problem z drukowaniem na czarno. Skonczyl mi sie tusz i kupilem zamiennik blackpointa. I nie dziala. Czy to wina tuszu czy zepsula sie drukarka ? Robilem czyszczenie dysz i wyszlo ze kolory sa OK a czarny nie drukuje wcale. Co robic ?

Z tuszami do epsona bywają problemy (czyt. zamienniki) mi tez w sklepie trafiają się takie że jak klient włoży do drukarki to go nie widać, czasami pomaga przeskrobanie metalowych styków np małym nożykiem na chipie. 90% nie drukujących Epsonów po zastosowaniu zamiennika to są nie zerwane plomby odpowietrzające (takie zazwyczaj żółte tasiemki ) przez co drukarka wydrukuje parę stron a potem "panie nie drukuje" a tłumacze i jest w instrukcji że trzeba zerwać plombę. Mam nadzieje że tą czynność wykonałeś prawidłowo i nie zapomniałeś o tej plombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli faktycznie głowica przyschła, to bierzesz spodek od kwiatka, nalej 0,5cm wrzątku i ją wymocz. Zmieniaj wodę co parę minut bo szybko stygnie. 9/10 przytkanych głowic rusza po tym zabiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli faktycznie głowica przyschła, to bierzesz spodek od kwiatka, nalej 0,5cm wrzątku i ją wymocz. Zmieniaj wodę co parę minut bo szybko stygnie. 9/10 przytkanych głowic rusza po tym zabiegu :)

Ten patent można zastosować do drukarek HP, w epsonie głowica jest w drukarce.

 

Korzystałeś z programu narzędziowego epsona "czyszczenie głowic"?

Ja mam epsona DX3850 od dwóch lat jak są problemy z drukowaniem "zapuszczam" czyszczenie głowicy i jest ok. Jeszcze jedna sprawa epsony słabo tolerują zamienniki tuszu, to już za własnego doświadczenia na zamienniku Inkjeta wydrukowałem tylko parę stron reszta tuszu poszła na czyszczenie zapychających się głowic. Jeszcze jedno dx 3850 pobiera tusz z pojemników do drukarki po załadowaniu nowego pojemnika, dx5000 chyba też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent stosowałem w hp i canonach, myślę że w epsonie też głowicę da się wyjąć tyle że pewnie nie obejdzie się bez śrubokrętów

ja drukuję zwykle na zamiennikach cartridge world i mam w sumie spokój, oprócz tego że tusz śmierdzi gównem, przy drukowaniu większej ilości papierów nie da się wysiedzieć przy zamkniętym oknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec super też mam problem z canonem wypróbuję jutro - zapchał się kolor maczałem już w wodzie co prawda nie wrzątku no i krótko ... Tusz to Pg 40 - czarny i jakiś tam jeszcze nie pamiętam dokładnie pg 50 cl51 :/ - kolor canon ip1700 model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tym epsonowskim czyszczeniem głowic. Kolorowe są ok a czarna wogóle nie drukuje. Zółtą tasiemke oderwałem. Kupie jeszcze oryginał tusz i zobacze o co kaman. Jesli nie to będe błagał o pomoc :D Aaaa drukarka widzi kardzidz bo jesli nie widzi to sie wogóle nie włącza a teraz drukuje ale na szaro, bardzo jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dzisiaj nawet gotowałem w takim małym specjalnym garnuszku ten kadridż i koloru jak nie ma tak nie ma (oczywiście napełniłem go ). NO cóż będę musiał kupić nowy :/ albo używkę i zregenerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i swoją naprawiłem. Wsadziłem kardzidze oryginalne epsona i zrobiłem czyszczenie głowicy drukującej 5 razy ! Pusciło i drukuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności