Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie.Zamierzam zmienić radio w moim passacie b6.W chwili obecnej posiadam radio standardowe(nawet nie bardzo wiem jaki ma symbol)Będę miał ten sam typ tylko z symbolem 510 z nawigacją.Czy ktoś może mi powiedzieć - doradzić na co mam zwrócić uwagę przy wymianie.W standardowej wersji tego samochodu prawdopodobnie nie mam głośników z tyłu , czy ktoś wie czy jest chociaż instalacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma głośników to i nie ma instalacji. Jak chcesz mieć działająca nawigację, to musisz jeszcze domontować antenę i wszystko uaktywnić w sofcie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktywnic w sofcie auta?to tutaj jestem rozczarowany,ale dzięki za doradztwo , teraz zastanawiam się czy warto się w to bawić,gdyż grzebanie w sofcie jest pewnie finansowo mało przyjemne.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabeł straszny... Kilka minut pracy VAS'em tudzież innym VAGCOM'em. Dla ASO to są standardowe sprawy a i ktoś kumaty tez sobie poradzi. Podłączysz navi, później trzeba zgłosić do sterownika Gateway, że navi jest i na końcu zakodować navi czy ma np. zmieniarkę podłaczoną itp.

A propos navi, ciekawe jak będziesz miał z kodem do jej uruchomienia... Trzeba łaczyć się on-line z bazą VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek9962
Jak chcesz mieć działająca nawigację, to musisz jeszcze domontować antenę i wszystko uaktywnić w sofcie auta.

 

ja mam normalne radyjko z głośnikami z przodu i z tyłu ale za to bez sterowania z kierownicy bez zmieniarki komputer pokładowy MFA i właśnie chce zmienić na MFD2 i nie jestem pewny czy on w ogóle mi się tam zmieści czy będzie działać tak jak powinna ? no i gdzie mam zamieścić ten odbiornik GPS'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyjmujesz stare i wkładasz MFD wszystko pasuje . Musisz dołożyć tylko antenę do GPS (u mnie jest koło bezpieczników po prawej stronie i wszystko działa ) , jeszcze trzeba dokodować do Cana nawigację aby nie pokazywało błędu w sieci oraz żeby system ją obługiwał .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny GPS polecam pociagniecie pod schowkiem (testowane), a nie za zegarami. Działa super. Poza tym Czy masz RCD 300/10 czy RNS300, wyjmując ramke, odkrecając 4 śróbki kostki i na przód. Wszystko musi pasowac. Czasami jest prblem z Antena bo jak masz RNS 300 to jest niebieska (GPS) i kawa z mlekiem (radio), a jak miałeś zwykłe audio to sa dwie - kawa z mlekiem (radio ze wzmocnieniem) i biała (radio bez wzmocnienia) montujesz wtedy antene GPS i wkładasz cieniejsze w złacza Radio i wszystko smiga. Później kodowanie np. VCDS w Radio i Gateway i wszysko śmiga. Uważaj tylko na soft w RNS-ie 510 900, 1020, 1100 pasuje do starszych Gateway, a 2660 do gateway min koncówka C co do starszych nie wiem. Jak coś przeszukaj forum w zakładce Navi i tam znajdziesz wszystkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kodowania nie jest ono konieczne. Ja nie robilem nic po wymianie na RNS'a. Pytalem kolege z serwisu VW i powiedzial ze jedynie co sie stanie to po podpieciu pod kompa beda wyskakiwaly bledy, lecz nie maja one najmniejszego wplywu na funkcjonowanie radio ( przetestowane osobiscie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do kodowania nie jest ono konieczne. Ja nie robilem nic po wymianie na RNS'a. Pytalem kolege z serwisu VW i powiedzial ze jedynie co sie stanie to po podpieciu pod kompa beda wyskakiwaly bledy, lecz nie maja one najmniejszego wplywu na funkcjonowanie radio ( przetestowane osobiscie )

Na funkcjonowanie radia wpływu to nie ma lecz w niektórych egzemplarzach może być problem z obsługą za pomocą kierownicy multifunkcyjnej lub problemy z wyświetlaniem informacji z nawigacji na wyświetlaczu komputera pokładowego - też przetestowane osobiście na samochodzie kolegi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do anteny GPS polecam pociagniecie pod schowkiem (testowane), a nie za zegarami. Działa super. Poza tym Czy masz RCD 300/10 czy RNS300, wyjmując ramke, odkrecając 4 śróbki kostki i na przód. Wszystko musi pasowac.

 

mam pytanie na temat schowka, trzeba go wyjąć ? czy jak ? jeśli trzeba go wyjąć to jak? jak się go demontuje, a co do nawigacji to ja kupiłem MFD2 ona podejdzie do mojego paska ? w stare miejsce radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego podejdzie do twojego samochodu bez żadnej przeróbki przepinasz tylko kości , a schowek demontujesz cały i go wyciągasz i wtedy możesz sobie swobodnie poprowadzić przewód od anteny GPS schowek jest przykręcany na kilka śrubek musisz je wykręcić to jasne przecież. Pamiętaj kolego bo nikt o tym nie mówił i nie pisał i nie każdy wie o tym jak zdemontujesz ramkę od radia to w tej ramce jest kostka z przewodami jak odłączysz kostkę to nie włączaj zapłonu puki nie wepniesz tej kostki s powrotem bo zapali ci się poduszka od AIRBAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj kolego bo nikt o tym nie mówił i nie pisał i nie każdy wie o tym jak zdemontujesz ramkę od radia to w tej ramce jest kostka z przewodami jak odłączysz kostkę to nie włączaj zapłonu puki nie wepniesz tej kostki s powrotem bo zapali ci się poduszka od AIRBAG

 

dzięki warto wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem mfd 2 na rns 510 działa ok ale niestety wyświetlacz fis nie widzi ani radia ani navi, w serwise vw nie potrafili sobie z tym poradzić może ktoś coś podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, a co do działania, normalnie mi będzie wszystko działać tak jak powinno ten MFD2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem mfd 2 na rns 510 działa ok ale niestety wyświetlacz fis nie widzi ani radia ani navi, w serwise vw nie potrafili sobie z tym poradzić może ktoś coś podpowie ?

Tak jak pisałem wcześniej, nowe urządzenie trzeba zakodować i serwis nie powinien mieć z tym problemu - zwykłe kodowanie radia. Trafiłeś widocznie na bardzo konkretnego serwisanta :), podobnie miałem w Warszawie u Szewczyka, gdzie jeden z guru pseudo elektroników nie wiedział gdzie szukać w passacie instalacji telefonicznej bluetooth. Po prostu zmień serwis. Ta sama operacja w ASO Zasada zajęła facetowi 2 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem wcześniej, nowe urządzenie trzeba zakodować i serwis nie powinien mieć z tym problemu - zwykłe kodowanie radia.

 

a jeśli z normalnego radia wymienię na MFD2 będzie normalnie wszystko działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade sprubuje w innym serwisie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności