Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od radia wychodza mi 2 anteny a w radiu moge podpiac tylko jedna czy taki adapter bedzie okej? 2x fakra na 1x?

 

141.jpg

 

Wczesniej mialem rcd300 i podlaczalem 2 anteny a teraz w radiu mam wyjscie tylko na jedna :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki adapter będzie dobry, ale znając życie radio i tak będzie ciulowo odbierać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1 odbiera ok ale niekiedy gubi podejrzewam ze jak podlacze 2 to bedzie okej ;) radio ma rdsa. jak znajde chwile nagram jakis review radia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 1000 punktów - mam RNS510 w wersji B. Czy zmiana na nowszy (D i w górę) cokolwiek zauważalnego mi da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za 1000 punktów - mam RNS510 w wersji B. Czy zmiana na nowszy (D i w górę) cokolwiek zauważalnego mi da?

Powyżej wersji B masz wyświetlacz na podświetleniu Led i jak się nie mylę większy dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem sobie od Chińczyka coś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/Russian-Free-Shipping-RCN210-Bluetooth-MP3-USB-Player-CD-MP3-Radio-FOR-VW-Golf-5-6/32628988239.html

 

Dodatkowo aby uniknąć problemów z podłączeniem adapter:

http://pl.aliexpress.com/item/Easy-Install-Upgrade-RCN210-Canbus-Adapter-CAN-Cable-For-Golf-VI-Jetta-5-6-MK5-MK6/32670074117.html?isOrig=true#extend

 

Ale niestety problemów nie udało mi się uniknąć i dlatego proszę Was o pomoc, a mianowicie gdzie mam podłączyć dwa te przewody (na zdjęciu przedstawione luzem). Mój angielski kuleje ale z tego co zrozumialem to pod piny w panelu climatronica -tylko który to CAN+ a który CAN- ?

A może da się to wpiac w kostkę od radia (wcześniej bylo RCD300 )bo podejrzewam że jak podepnę pod climatronica to VCDS będzie wyrzucać błędy. Jeśli tak to które to piny? Wujek google podpowiedzial ze pin 9,10. sprobowalem takiego podlaczenia lecz brak reakcji tzn radio się nie włącza gdy wloze kluczyk i nie wyłącza po wyciagnieciu go. Trzeba adaptowacć w VCDS???

 

P.S

Sory za lamerskie pytania ale jestem laikiem ;)

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyczytałem to tam jest napisane, że jeśli nie możesz się podłączyć pod CAN klimatronika, to żebyś się podłączył pod gateway. Problem jest taki, że CAN CANowi nie równy i w efekcie masz trzy CANy:

- CAN napędu,

- CAN komfortu,

- CAN Entertainment (czy jakoś tak).

 

Nie mam pojęcia pod który CAN podłączyć radio (obstawiam CAN Entertainment, a to chyba nie dochodzi do klimatronika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale chinczyk pisze coś o pinach 10,20 kostki dwudziesto pinowej,gdzie jej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy gatewayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany,

 

Próba podłączenia pod getawaya zakończona niepowodzeniem - podejrzewam że musiałbym wymienić gateway bo teraz mam z końcówką A. Podpięcie pod panel climatronica rozwiązało problem. Dla szukających:

 

Aby podłączyć radio RCN210 należy can+ podpiąć pod pin 5 kostki A panelu climatronica,a can- pod pin 6 tej samej kości. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja podepne sie pod temat. Też skusilem sie na chinczyka. Radio dzialalo ok tzn zalaczalo sie na pierwszej pozycji stacyjki i po wyciagnieciu kluczyka normalnie sie wylaczalo. Ale teraz cos sie mu odwidzialo i przestal reagowac na sygnal z CANa. Po podlaczeniu na krótko ACC dziala ale nie moge znalesc napiecia ktore pojawia sie tylko po wlozeniu kluczyka. Wie moze ktos gdzie szukac takiego napiecia, bo przewertowalem bezpieczniki z lewej i prawej strony i tam nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bezpiecznik od radia 15A jest w skrzynce pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomnialem ze tam tez sa bezpieczniki. Przewerowalem wszystkie i tam tez brak +12v w pierwszej pozycji kluczyka jest albo caly czas albo dopiero po calkowitym wcisnieciu kluczyka. Moze jest jakies miejsce tak jak np. w Golfie gdzie spryskiwacz byl zasilany wlasnie w tej pozycji kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego szukał przy radiu, skoro tam powinno być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientuje sie ktos na ktorym pinie w kostce do radia idzie zasilanie 12v? Najlepiej to ktore uruchamia radio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie orientuje sie ktos na ktorym pinie w kostce do radia idzie zasilanie 12v? Najlepiej to ktore uruchamia radio

 

Też się z chęcią dowiem aby i wstawię tam przełącznik aby ręcznie odłączać zasilanie gdy auto będzie miało stać kilka dni, teraz wyciągam bezpiecznik, patenty z wymianą getaway oraz inne kombinacje są bez sensu skoro wystarczy ręcznie odłączyć to zasilanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się z chęcią dowiem aby i wstawię tam przełącznik aby ręcznie odłączać zasilanie gdy auto będzie miało stać kilka dni, teraz wyciągam bezpiecznik, patenty z wymianą getaway oraz inne kombinacje są bez sensu skoro wystarczy ręcznie odłączyć to zasilanie. :)

 

Bez sensu to jest twój patent i ten który chcesz zrobić, ale twoja decyzja

Screenshot_2016-08-11-10-21-55.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje 12v aby podlaczyc separator poniewaz wczesniejszy adapter ktory tutaj podalem okazal sie nietrafionym pomyslem. Z samochodu wychodzi 2x fakra a do radia moge podpiac tylko 1x fakra. Mysle ze ten separator bedzie juz okej

 

6362727512.jpg

 

I sygnal nieco sie polepszy. Nie jest zle aczkolwiek jadac nad morze niedawno po jakis puszczach czasamu szumialo ;)

 

 

Dzieki Truna za foto ;)

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez sensu to jest twój patent i ten który chcesz zrobić, ale twoja decyzja

 

Dlaczego bez sensu? Auto jeździ codziennie więc bateria mi nie pada, dwa razy w roku jak jestem na urlopie stoi tydzień lub dłużej i wtedy jest problem więc co widzisz złego w tym, że włącznikiem schowanym powiedzmy w schowku odłączę zasilanie?

Bardziej rozsądne będzie wydanie kasy na getaweya i programowanie go a i tak może się okazać, że to nie zadziała i wtedy kolejną rzecz trzeba wymieniać.

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz od L w gore do chinczyka i na pewno nie bedzie problemu. Jak dobrze sie obrocisz to kupisz w dobrej monecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności