Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy podepnę się do tematu wymiany radia lecz samochód VW T5 Lift a wiem że koledzy eksperci pomogą jak w innych tematach które rozwiązywałem z Wami. (Jesteście wielcy i pomocni w porównaniu do innych forów innych marek)

 

Zakupiłem niedawno VW T5 z radiem Kenwood DNX520VBT z nawigacją, bluetooth, i w samochodzie nie włącza się

od czego zacząć inspekcję ?

 

jak był samochód kupowany Niemiec powiedział że śmiga wszystko tylko trzeba je rozkodować, w książkach nie ma nigdzie zapisanego kodu radia, na miejscu jak oglądaliśmy samochód radio się włączyło biały ekran i nic więcej w domu już chciałem się wziąć za radyjko ale już nic nie świeci. czy zacząć od podłączenia Kabelka i sprawdzić połączenie czy na początek odpiąć akumulator lub odpiąć radyjko od prądu do zresetowania ?

 

Liczę na waszą pomoc, z Wami wszystko się udaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to ono jest dokładne a więc kodu w książce nie znajdziesz. Jeżeli radio się nie włącza zacznij od bezpiecznika powinno być z tyłu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z radyjkiem chyba głębiej , rozłączyłem wtyczki sprawdzone bezpieczniki, radyjko tylko reaguje podświetlonym ekranem na biało , wczoraj zawiozłem do serwisu radyjek może coś wskórają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana rcd310 na rcd510 z fabrycznym wzmacniaczem. Problem był w kodowaniu radia. Wystarczyło w nowym radio wklepać kodowanie starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy będą działy parktroniki (przód i tył) jeśli wymienię fabrycznego RNS 300 na normalną 1 dinówkę?

 

Tak tylko nie będziesz miał wyświetlania na ekranie radia.

 

No właśnie nie działają mi parktroniki. Głośniczek z tyłu raz zapiszczy a potem cisza.

 

 

Edit: Jednak działają:hurra, kumpel który biegał wokół auta był za chudy.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem ostatnio tu na grupie o radiu kenwood dnx520, teraz pytanko czy ma ktoś dostęp do części dedykowanych do kenwooda ? serwis po sprawdzeniu poiwedział że poszedł moduł ekranu no i możliwe ze będzie ekran do wymiany,

moduł podobno dużo nie kosztuje ale nie chcą zdradzić ile i nie chcą go zamontować jeżel bym wymieniał razem z monitorem to nie ma problemu

koszt naprawy wycenili na używanych częściach około 1600 zł na nowych około 2 tys

dodam iż to samo radyjko używke działającą można zakupić w cenie około 1300 zł :)

 

Proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie trochę czasu mnie nie było na forum bo postanowiłem że w B6 nie będę nic modził (mam inne auto do tego) ale natura wygrała z przekonaniem ;)

Interesuje mnie radio 2din w zamienniku (wzór RNS510) czy da rade coś takiego zamontować bez problemu?

Co będę musiał zrobić po zakupie takiego radia?

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1NT5nHXXXXXajXpXXq6xXFXXXA/222094519/HTB1NT5nHXXXXXajXpXXq6xXFXXXA.jpg?size=78973&height=753&width=950&hash=0dbcdcf14cac26af26229900de59960d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz i działa o ile ma odpowiednie przejściówki no i separator antenowy będzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam coś takiego i wszystko działa http://www.erisin.com/erisin-es7086v...ipod_p480.html

 

Też mam podobne tej firmy i mam problem z radiem gdyż odbiór jest bardzo kiepski poza miastem. Jaki separator dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie z tej aukcji? Kupiłem też na allegro taki sam tylko od innego sprzedawcy i nie działa. Łapiesz poza miastem zasięg? RDS Ci działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten. Mieszkam pozamiastem i w mojej okolicy jest ok. Ale jak się jeździ to różnie bywa. Oryginalne radio lepiej działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością dźwięku na tym radio nie ukrywam że ori dobrze daje...

A co z czujnikami prawowania wyświetli wam też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ten. Mieszkam pozamiastem i w mojej okolicy jest ok.

 

Dzięki, w takim razie kupię kolejny i sprawdzę. :)

 

A jak z jakością dźwięku

 

Jakość dźwięku jest bardzo dobra, czujniki wszelkie działają o ile są w aucie bo u mnie ich nie ma, ale jak włączę wsteczny to pojawia się na ekranie obraz z kamery i tam też opcjonalnie czujniki można wybrać. Ogólnie z canem komunikuje się bardzo dobrze, podaje też podstawowe parametry jak ilość paliwa w baku, temperaturę i takie tam inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz dokładnie z tej aukcji? Kupiłem też na allegro taki sam tylko od innego sprzedawcy i nie działa. Łapiesz poza miastem zasięg? RDS Ci działa?

 

Zeby radio dobrze działało trzeba do anteny podać po kablu 12V. Fabryczne radio po kablu koncentrycznym podaje do anteny 12V i wtedy wzmacniacz antenowy działa prawidłowo. Temat przerabiałem, w jednym passacie gdy klient sie uparł na radio 1DIN pionier. Tam też tuner nie chciał działać, tylko CD. Po wydzieleniu 12V z niebieskiego kabelka i włączeniu go za separatorem - działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wydzieleniu 12V z niebieskiego kabelka i włączeniu go za separatorem - działa jak trzeba.

 

Niebieski kabelek w separatorze to właśnie zasilanie i podłączyłem go da wyjścia ant ext w radiu i wtedy na środkowym pinie fakra pojawia się 12V czy to nie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niebieski kabelek w separatorze to właśnie zasilanie i podłączyłem go da wyjścia ant ext w radiu i wtedy na środkowym pinie fakra pojawia się 12V czy to nie to samo?

 

tak, to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności