Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,i proszę o wyrozumiałość i podpowiedź: obecnie posidam B6 z orginalnym radiem RCD 300 bez sterowania z kierownicy, chciałbym wymienić na radio takie : http://www.ebay.ie/itm/In-Dash-DVD-GPS-Sat-Nav-VW-SEAT-SKODA-TOURAN-JETTA-PASSAT-B6-B7-T5-Multivan-/121857009037?hash=item1c5f3e658d:g:AVwAAOSwLVZV5~~0 . Czy nie będzie problemów z aku? to tylko wymiana P&P ? Nie będę wymieniał kierownicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym nie będzie, ale będą inne problemy, kup ori RNS'a. Podobna kasa, może ciut drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtam kupiłem pssata z 2011 roku bedzie mi służył jako taxi , obecnie jeżdżę audi a7 w ktorym moge sobie ogladac filmy na mmi 3g plusa , w passacie mam touch screen-a ale niestety tego mniejszego i raz ze wygląda brzydko to jest nie funkcjonlny i wiem , że mozna kupić ładne radio 2 dinn np androidem przeznaczone specjalnie do Passata ale czy jak je podłacze czy będzie mi pokazywało np czujniki parkowania czy na fis będzie wyświetlało info itp bo w zasadzie w ogłoszeniach jest opisane ze kompatybilne itp ale nie ma nic na temat czujników parkowania seryjnych . Moze ktoś zmieniał moze poleceć jakieś radio ktore pasuje ładnie wygląda i ma opcje oglądania filmów

Opcji masz kilka, jedna gorsza od drugiej ;)

1. Android

Plusy:

- duży, pojemnościowy wyświetlacz - ogromny plus, komfort i precyzja sterowania nieporównywalnie większa od wciskanego ekranu

- odtworzy w zasadzie każdy plik, kwestia w najgorszym razie instalacji odpowiedniego odwtarzacza

- niska cena

- niepotrzebne dodatkowe okablowanie (w najgorszym razie przejściówka na fabryczną antenę GPS (4$ na aliexpress)

- sterowanie z kierownicy, wizualizacja fabrycznych czujników parkowania, itp (potrzebny adapter CAN, praktycznie zawsze jest w zestawie, są nawet modele które mają go już w obudowie)

Minusy:

- stosunkowo długo się uruchamia

- nienajwyższa jakość dźwięku

- średnia jakość odbioru radia

2. RNS-510

Plusy:

- przyzwoita jakość dźwięku

- niepotrzebne dodatkowe okablowanie, wszystko działa z pudełka

Minusy:

- istnieje ryzyko kupienia kradzionego

- w sumie nigdy nie wiesz czy dany plik się odtworzy, czy nie

- wysokie ryzyko kradzieży

3. Zenec

Plusy:

- niepotrzebne dodatkowe okablowanie, wszystko działa z pudełka (chyba)

Minusy:

- nowe dosyć drogie, używane ciężko dostępne

- nie wiadomo jak z jakością dźwięku, zdania w necie bardzo podzielone

- ryzyko włamania, mogą pomylić z RNS-510

4. Pioneer, różne modele AVIC, trzeba dla każdego sprawdzać czy mają obsługę CAN

Plusy:

- dobra jakość dźwięku

- dobry odbiór FM

Minusy

- absurdalnie wysoka cena nowych, używane dostępne z reguły bez adaptera CAN, który kosztuje 100EUR

- sporo ma ekrany rezystywne o małej czułości, łątwo wcisnąć nie to co się chce, a trudno to co się chce ;)

- żeby wszystko podłączyć trzeba użyć ogromu kabli, ciężko to wszystko upchnąć z tyłu

5. Kenwood, jakieś pojedyncze modele, niestety tu się nie wypowiem, ale chyba sytuacja zbliżona do tej w Pioneerze

 

Ja kupiłem dedykowany do VW AVIC-9310BT, akurat w komplecie było całe okablowanie i w sumie jetem zadowolony, ale ja tylko muzyki słucham ;)

Do oglądania filmów najlepszy moim zdaniem będzie Android, w razie zainteresowania zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym nie będzie, ale będą inne problemy, kup ori RNS'a. Podobna kasa, może ciut drożej.

A właśnie, źe mogą być problemy. Wiem, bo sam miałem.

Ten rocznik ma gatewaya C, a ten jak wiadomo nie wygasza.

Ale są teź osoby z takimi gatewayami i chińskimi radiami, którzy twierdzą, że wszystko ok.

U mnie pomogła wymiana.

 

@viator. Android moźna powiedziec, źe nie uruchamia się długo. Radio włącza się pod windowsem i tu działają jego podstawowe funkcje. Android to dodatek i uruchamiasz go dopiero gdy masz potrzebę - nawigacja. A działa to tak, źe po uruchomieniu samochodu włącza się radio, czy tam CD, mp3...i jednocześnie w tle uruchamia się Android. Gdy masz potrzebę wlączasz przycisk GPS, lub na pulpicie ikonę Androida i juź masz jego pulpit.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway to koszt 150-200 zł wymiana 20 min. Problem? Nie!

 

Co do Androida w aucie. Zazwyczaj bebechy są tak tragiczne, że jaka kolwiek zmiana, wczytanie czegoś trwa godzinę. Tam jest 512MB RAM na najtańszych pamięciach, stara wersja androida. Jedyne radio z Andkiem do naszych widziałem na Ali ale cena kosmiczna, no ale parametry miał obecnych flagowców.

 

Co do kradzionych RNS. Jak kupujesz za 1200 zł to się nie dziw, ale trafiają się okazje. Jak się upoluje to się kupi za dobrą kasę. Sprawdzić zawsze można. Wszystkie pliki, które mają być odtworzone odtwarza. A w dodatku idealnie współgra z autem. Szukaj RNS'a z SSD i DAB. Zadowolenie do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,i proszę o wyrozumiałość i podpowiedź: obecnie posidam B6 z orginalnym radiem RCD 300 bez sterowania z kierownicy, chciałbym wymienić na radio takie : http://www.ebay.ie/itm/In-Dash-DVD-GPS-Sat-Nav-VW-SEAT-SKODA-TOURAN-JETTA-PASSAT-B6-B7-T5-Multivan-/121857009037?hash=item1c5f3e658d:g:AVwAAOSwLVZV5~~0 . Czy nie będzie problemów z aku? to tylko wymiana P&P ? Nie będę wymieniał kierownicy.

Pozdrawiam

Nie lepsze takie nie przypominające RNS-510? Nie wiem czy tam u was kradną, ale jeśli tak to pewnie mogą się pomylić i zauważyć pomyłkę dopiero po wybiciu szyby ;)

Jeżeli chcesz coś takiego, to lepiej takie które ma adapter CAN już w obudowie, mniej kabli do upchnięcia.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@viator. Android moźna powiedziec, źe nie uruchamia się długo. Radio włącza się pod windowsem i tu działają jego podstawowe funkcje. Android to dodatek i uruchamiasz go dopiero gdy masz potrzebę - nawigacja. A działa to tak, źe po uruchomieniu samochodu włącza się radio, czy tam CD, mp3...i jednocześnie w tle uruchamia się Android. Gdy masz potrzebę wlączasz przycisk GPS, lub na pulpicie ikonę Androida i juź masz jego pulpit.

To zależy które, ja miałem takie, w którym był tylko Android, bez windowsa i wydaje mi się, że w chwili obecnej takich jest już większość (lub przynajmniej bardzo dużo).

 

Co do Androida w aucie. Zazwyczaj bebechy są tak tragiczne, że jaka kolwiek zmiana, wczytanie czegoś trwa godzinę. Tam jest 512MB RAM na najtańszych pamięciach, stara wersja androida. Jedyne radio z Andkiem do naszych widziałem na Ali ale cena kosmiczna, no ale parametry miał obecnych flagowców.

To chyba różne Ali mamy... ja kupiłem za 1360zł, więc raczej tanio, z 1GB RAM i Androidem 4.4, więc nie taki znowu stary. Działał bardzo przyzwoicie, jeśli chodzi o prędkość, jedynie czas uruchamiania był trochę długi, ale i tak krótszy niż znacznie mocniejszych telefonów.

Edytowane przez viator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi nic nie ukradli a zawsze ubezpieczam radio. Zależy mi na montażu bez przeróbek , Dvd bo można podłaczyć dodatkowe monitory,Navi, kable też się zmieszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 1gb ram dla androida? Poza tym nie ilość a rodzaj pamięci. Ich szybkość. A android 4.4 to raczej zabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowach z żoną stwiersziliśmy,że chcemy radio z mp3, ja ma Rdc300 cd a kolega chce mi sprzedać za grosze Rcd 300mp3.Czy muszę wymieniać Gataway-a? żeby nie zjadało prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest 1gb ram dla androida? Poza tym nie ilość a rodzaj pamięci. Ich szybkość.

W każdym razie radio które ja kupiłem działało bardzo przyzwoicie, byłem mile zaskoczony, przełączanie między funkcjami było natychmiastowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym założyć RNS510. Czy w passacie z 2008r też trzeba wymieniać gateway? Na niektórych aukcjach widziałem że sprzedawcy na życzenie do radia wygrywają oprogramowanie które nie rozładuje akumulatora, na ile to jest prawda? Czy taka opcja wogóle jest możliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz Gateway bo często zamiast wymieniać wystarczy wgrać mu nowy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie mam jak sprawdzić wersję gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę Ross-tech.com i poszukaj navigation retrofitting. Będzie tam lista Gateway'ów które mają problemy i informacje czy da się je "naprawić" przez aktualizację softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gateway E więc do RNS510 potrzebna jest aktualizacja lub wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełen symbol jak go już będziesz znał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie radio: http://www.erisin.com/erisin-es7298c-vw-passat-cc-golf-touran-caddy-jetta-skoda-octavia-seat_p574.html

Czekam aż przyjdzie, ale w międzyczasie szukam odpowiedzi na pytanie czy antenę od GPS (fabrycznej nie mam) muszę wyciągnąć gdzieś na zewnątrz czy zostawić ją we wnęce radia i będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugo sie zastanawiałem nad zmianą radia z rns300 na radio z androidem.

ostatecznie zakupiłem takie:

http://www.autopumpkin.com/car-dvd-players/vw-car-dvd-player/8-inch-1024-600-hd-digital-touchscreen-android-4-4-car-dvd-player-for-vw.html

mimo, ze mam auto z 2006 roku nie zmienałem getweya ale nie mam problemu z rozładowywaniem aku.

Problem rozładowywania aku dotyczył zmiany z rns 510 a nie na radio androidowe!

 

co do walorów radia, kolega Benio mowi ze android 4.4.4 to antyk, nie prawda!!! moze na telefonach i tabletach jest nowy android w wer 5 i 6 ale na radiach 4.4.4 to najnowszy soft.

ja długo sie biłem z myślami nad zakupem takiego radia, ale ostatecznie jestem zadowolony z niego.

oczywiście sa minusy i na nich sie skupię, bo o plusach to każdy trochę czytał ( podstawowa to mnogość funkcji)

- uruchamianie zajmuje 40 sek, dla jednych dużo dla mnie akceptowalne ( oczywiście poprzednie radio które miałem rcd 300 uruchamiało płyte i było w gotowości jak tylko otworzysz drzwi kierowcy)

- radio i rds, radio sciaga stacje i gra poprawnie ale rds to troche słaby jest, owszem wyświetlany jest czcionka 6 :) ale pod zaprogramowanymi przyciskami jest cały czas czestotliwość a nie nazwa stacji- to jest słabe ale rozumiem, ze koledzy z chin którzy rds nie maja u siebie nie maja jak tego potestować

- jakosc dziwięku jest akceptowalna ale przyznam ze oryginalne radia vw maja lepsza jakość

 

dla mnie radio z androidem jest super za sprawa liczych mnogich funkcji i chyba nie wroce juz do radi vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o dużej nawigacji ale niestety brak garażu w połączeniu z gentelmenami na ulicy skutecznie mnie uspokaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności