Skocz do zawartości
Gość lacoste

TDi DUZO PALI NO WŁASNIE CZEMU?

Rekomendowane odpowiedzi

Kujon. dzięki za rade. Posprawdzam to co napisales zebym sprawdził, moze akurat cos wyjdzie nie tak i znajdzie sie przyczyna tego mega spalania. Dodam jeszcze tylko ze silnik bardzo szybko łapie temperature 90 stopnie. A moze jest cos nie tak z moim automatem i lapie zbyt wysokie obroty a przez to spalanie sie podnioslo.Chociaz wydaje mi sie ze skrzynia dosyc dobrze chodzi. pozdrawiam

 

I co, doszedles do czegos?

Moj teraz pali po miescie ok 14l, na trasie 500km spalil mi zdaje sie 7l.

Niedawno mialem wymieniany rozrzad, rolke alternatora i cos tam jeszcze, wydaje mi sie, ze jakby cos nie tak bylo z silnikiem, to by to wyszlo podczas tych czynnosci, ale moze sie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest najlepszy, tj. najbardziej dokładny i wiarygodny sposób na oszacowanie spalania paliwa?

NAjlepiej zatankuj do pełna i kolejne tankowanie tez do pełna i podziel ilość spalonego paliwa przez ilość przejechanych kilometrów i wynik pomnóż razy 100

tak jest najbardziej wiarygodnie gdyż komputer lubi troszkę przekłamywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy niesprawny termostat moze powodowac wieksze zuzycie paliwa? moj AJM na liczniku po ok 5 km spokojnej jazdy wzkazuje 90 stopni jednak jak podlaczylem go pod komputer to po ok 10 dopiero doszedl do 76stopni i nie chcial sie ruszyc dalej. przy ostrym cisnieciu maxymalnie temp doszla do 82stopni. spalanie na kompie pokazuje ponad 9 w cyklu mieszanym i jezdzie czasem spokojnej czasem szybszej. czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że niesprawny termostat może powodować większe spalanie. Odpowiednia temp dla pracy silnika jest kolo 90 stopni a jak jest niedogrzany silnik to pali więcej. W zimę zawsze więcej sie pali przez to że wolniej się nagrzewa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jsosna

a ja mam taki problem

stał sobie mój pasek na poboczu w nocy pod blokiem aż ktoś mnie udeżył i roztrzaskał prawy przód.

od tej pory średnie spalanie 7,5 - 8,5 l/100km (wcześniej 5,5 - 6 l/100km)

na trasie 5,5 - 6 l/100km (wcześniej 4,3 - 4,8 l/100km)

poza tym głośniej chodzi silnik i głośniej słychać turbinę.

jest zima, mam zamiar wymienić filtr powietrza i paliwa.

ale może ktoś mi podpowie co w jednej chwili mogło zmienic tak spalanie?

dodam, że aby wyklepać auto trzeba było wyjąć silnik (zagięła się prawa podłużnica)

przy okazji dokręcony został przewód dolotowy powietrza do turbiny bo był luźny, wyczyszczony zawór recylkulacji spalin i wymieniona uszczelka pod pokrywą, umyty silnik i IC.

Co może być tutaj przyczyną? Od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stał sobie mój pasek na poboczu w nocy pod blokiem aż ktoś mnie udeżył i roztrzaskał prawy przód.

od tej pory średnie spalanie 7,5 - 8,5 l/100km (wcześniej 5,5 - 6 l/100km)

na trasie 5,5 - 6 l/100km (wcześniej 4,3 - 4,8 l/100km)

Jeśli auto stało na biegu, to bardzo prawdopodobne, że Ci pasek rozrządu przeskoczył!

Mógł się tez np. przepływomierz uszkodzić. VAG prawdę Ci powie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój spala tyle ile mu wleje;)autko jak w opisie ,

PS .Mam ciezka noge

Edytowane przez Jacek-passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie automat pali 9.5 po miescie a na trasie 6.3 oponki 195 wszystkie dane z wlaczona klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smoku

Witam

Mam taki mały problem kupiłem miesiąc temu passata B5 z 1997 roku 110KM 19TDI. Pojawił się pewien problem komputer pokładowy przy bardzo delikatnym dodawaniu gazu wskazuje zużycie chwilowe w granicach 25l/100km przy zagrzanym silniku, po dociśnięciu wtyczek przy przepływomierzu i kilku innych chwilowo wraca do normy. problem pojawia się notorycznie. Która wtyczka może nie mieć styku albo co może być jeszcze przyczyną takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego passka 2 tygodnie temu. Pali mi w mieście 10-11l, w trasie ok.8, ale jest to 4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie odnosnie nagrzewania się silnika od zimnego. Oprócz TDI mam inne auto w benzynie i tam wskazówka temperatury silnika stoi na zimnym i po przejechaniu pewnego odcinka wzrasta do i zaraz potem następnym ruchem ( jednym) do 90. W Passacie TDI 131 KM jest tak , że wskazówka temperatury wzrasta równomiernie powoli 50-60-70 itd...

Oczywiście jak auto juz złapie temperaturę to juz trzyma 90.

 

Jak wy macie w swoich TDI z tym nagrzewaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak pisałeś temperatura wzrasta stopniowo, ale samo ogrzewanie działa szybciej niż w benzyniaku (poprzednio focus )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mialem na myśli focusa w benzynie - nagrzewa się duzo szybciej od passata TDI.

Może termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie mialem na myśli focusa w benzynie - nagrzewa się duzo szybciej od passata TDI.

Może termostat?

 

benzyna zawsze szybciej sie nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesle z reguły dłużej sie nagrzewają ale z kolei jak ktos wyżej napisał szybciej mozna uzyskac jakieś ciepło, u mnie jest tak ze jak włączę ogrzewanie na starie to wieje cieple ale silnik grzeje sie mega długo, wiec czasami daje na low na chwilke i silnik duzo duzo szybciej łapie tem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując swoje spalanie z innymi Forumowiczami, zwróćcie uwagę jakiego auta to dotyczy. Silniki PD mają większy apetyt.

Kiedyś sprawdzałem średnie spalanie ( z całego zbiornika), wyszło 5,5 l/100km. Komputer pokazywał 5,2 l/100km. W trasie ponad 6 ale to wina napędu na 4 koła.

 

Jak wy macie w swoich TDI z tym nagrzewaniem?

 

Obserwując różnice w nagrzewaniu się dwóch testowanych dieslach, doszedłem do wniosku ze mam uszkodzony termostat… Teraz mam dwa dobre termostaty: nowy w aucie i stary w garażu.

ASZ w A3 musiałem przejechać 3-5 km dalej, niż AFN w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm passata b5 1.9 tdi 115km 99rok.Auto pali od 10-18litrow na 100.na wolnych obrotach komputer pokazuje 8-15 litrow na 100km a nie jak powinno w granicach 1litra na godz.Nie dymi i normanlnie jezdzi.Przewody paliwowe ok.nawet termostat byl zmieniany i nic nie pomoglo. Badanie komputerowe nic nie wykazało..Kto ma jakis pomysl co mu moze dolegac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów mogło nie być, ale sprawdź logi. Np przepływka i korekty wtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAm passata b5 1.9 tdi 115km 99rok.Auto pali od 10-18litrow na 100.na wolnych obrotach komputer pokazuje 8-15 litrow na 100km a nie jak powinno w granicach 1litra na godz.Nie dymi i normanlnie jezdzi.Przewody paliwowe ok.nawet termostat byl zmieniany i nic nie pomoglo. Badanie komputerowe nic nie wykazało..Kto ma jakis pomysl co mu moze dolegac?
Było o tym na forum, masz ATJ przed liftem i tam komputer przy postoju na wolnych obrotach nie pokazuje spalania na godzinę tylko na 100km. Zalej zbiornik pod korek, wykasuj licznik i pojeździj trochę, a później zalej go ponownie pod korek i zobaczysz ile pali naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz ATJ przed liftem i tam komputer przy postoju na wolnych obrotach nie pokazuje spalania na godzinę tylko na 100km

 

No własnie nie jestem pewien czy to atj tylko na forum tak zapisałem bo nie miałem pewnosci.. dzis jeszcze to sprawdze ale z tego co znalazłem wynika ze to moze byc AJM:

- AJM od 01/ 1999

- ATJ od 01/2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności