Skocz do zawartości
Gość lacoste

TDi DUZO PALI NO WŁASNIE CZEMU?

Rekomendowane odpowiedzi

pol7777nie przesadzam. 3x sprawdzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba mam naprawde lekka noge (chociaz nie wydaje mi sie).

Moj ATJ 115KM tiptronic spala 5.5-5.8 na trasie na oponach 195 mialem nawet 5.2

Po miescie mam do 8 naogol 7,5-8,2. Ogolna srednia to 6.3. Czyzby za malo palil?

Nadmienie ze kilka razy sprawdzalem tankowaniem pod korek i bylo tak samo ze sredniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po miescie w moim tiptronicu mam srednie spalanie rzedu 13,5 l/100km lub nawet wiecej.

Czytajac wypowiedzi na tym forum doszedlem do wniosku, ze cos musi byc nie w porzadku. Bylem jednak w dwoch serwisach, w tym w Dynosofcie, i z silnikiem jest wszystko ok - tyle po prostu pali i juz.

Problemem prawdopodobnie jest to, ze do pracy mam 6,5km, a srednia predkosc na tej trasie wychodzi mi zdaje sie ~15km/h. No i jezdze z klima, a do tego ksenony, duza navi, dsp i dvd.

Edytowane przez viator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj srednio po miescie wychodzi kolo 6-6.5 z tym ze raczej delikatnie jezdze

trasa Manchester-Czestochowa przy predkosciach 160 do 180 srednia mi wyszla 5.8

 

liczone wedlug tego co zatankowalem a nie wedlug komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja po miescie w moim tiptronicu mam srednie spalanie rzedu 13,5 l/100km lub nawet wiecej.

Czytajac wypowiedzi na tym forum doszedlem do wniosku, ze cos musi byc nie w porzadku. Bylem jednak w dwoch serwisach, w tym w Dynosofcie, i z silnikiem jest wszystko ok - tyle po prostu pali i juz.

Problemem prawdopodobnie jest to, ze do pracy mam 6,5km, a srednia predkosc na tej trasie wychodzi mi zdaje sie ~15km/h. No i jezdze z klima, a do tego ksenony, duza navi, dsp i dvd.

I tutaj jest pies pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze automat a manual to dwa rózne samochody pod wzgledem komfortu :) i spalania i nie mozna ich równac nawet jesli sa takie same silnik. Ja nie posiadam kompa, ale srednio po zalaniu ok.25 l ropy starcza mi to na 350 km w cyklu mieszanym. Czyli spalanie w granicach 6-8 litrów, moZe nawet chwilami dochodzi do 9 albo i wiecej ( koreki lub wysokie obroty itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek

Witam pierszy automat 110 w kombi niby ciezki trasa 7,2 do 7,4 przy predkosciach 120 -140 czasmai szybciej miasto wiecej niz 9 litrow nie bral teraz Drugiego testuje tyle ze 130 tez automat z tip pali bardzo identycznie 7,4 i i 9 litrow.a jak czytam ze komus spala jego codowny pojazd 5 litrow t sie usmiecham aczkolwiek wiem po jeszcze innych passkach ze w manualu na trase robia 6 litrow/100 wiem bo widzialem ponizej nie udalo sie zejsc nikomu z moich znajomych a mnie napewno nie jezdzac na tempomacie i jak tylko mozna najdelikaniej ponizej 7 l/100 za diabla nie chce spalic.Coz i tak nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zipek -w Elblagu nie ma takich korkow jak u mnie.

A ja teraz więcej poruszam się po Gdańsku/Gdyni ... (uczelnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
moj srednio po miescie wychodzi kolo 6-6.5 z tym ze raczej delikatnie jezdze

Automatem???

A były w tej bajce smoki???

 

Już kiedyś ktoś się chwalił że palił mu 3.8 jak jechał na wyspy.... i ktoś słusznie to podsumował: Bo połowę trasy miał z górki a drugą polowę na promie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał jsxx Zobacz post

moj srednio po miescie wychodzi kolo 6-6.5 z tym ze raczej delikatnie jezdze

Automatem???

A były w tej bajce smoki???

 

Już kiedyś ktoś się chwalił że palił mu 3.8 jak jechał na wyspy.... i ktoś słusznie to podsumował: Bo połowę trasy miał z górki a drugą polowę na promie...

maslog jest offline Raportuj zły post

 

 

czyli twierdzisz ze nie umiem policzyc spalanie czy moze wogole nie umiem liczyc.

chyba wiem co i ile tankowalem i ile przejechalem ??!!??!!

 

passat 3bg 130 6bieg sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lacoste i co zmieniłeś ten czujnik :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewalem dzisiaj i wyszlo 10.2. 400km miasto i 200 trasa. Ta sama stacja, ten sam dystrybutor i do 1 odbicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.9 tdi ahu i spalanie w trasie wychodzi okolo 19 litrow na 300km autostrada na 5 biegu z 4 radukcjami biegow predkosc okolo 110-120 km/k w samochodzie tylko ja- 105 kg walizka okolo 10kg i sprzet audio okolo 50kg moc okolo 1kW, jazda na swiatlach cisnienie okolo 2.2 atmosfery oponu 195/65 r15.

i mysle ze to dobry wynik,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pierszy automat 110 w kombi niby ciezki trasa 7,2 do 7,4 przy predkosciach 120 -140 czasmai szybciej miasto wiecej niz 9 litrow nie bral teraz Drugiego testuje tyle ze 130 tez automat z tip pali bardzo identycznie 7,4 i i 9 litrow.a jak czytam ze komus spala jego codowny pojazd 5 litrow t sie usmiecham aczkolwiek wiem po jeszcze innych passkach ze w manualu na trase robia 6 litrow/100 wiem bo widzialem ponizej nie udalo sie zejsc nikomu z moich znajomych a mnie napewno nie jezdzac na tempomacie i jak tylko mozna najdelikaniej ponizej 7 l/100 za diabla nie chce spalic.Coz i tak nie jest zle

 

Nucek ja mam 115 km manual i krótka trasa bez tempomatu odcinek 5 - 6 km caly czas prosta bez wyprzedzania i hamowania predkosc 80 - 90 km/h 5 bieg i spalanie chwilowe 5,2 - 5,6 litra ale chwilowe bo jak lekko nadusze zredukuje to idzie w górę ale to wiadomo :) wiec idzie zejsc ponizej 6 l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemura

Ja mam passata 1.9 tdi 101 km z 2002 r. i wg tego co piszecie to moj pali stanowczo za dużo. Średnie spalanie na miescie ok 14-16 litrów wg komputera a na trasie jeśli zejdę do 8 litrów to jest super ale zazwyczaj pali mi ok 9 litrów;/ Dodam ze mam automata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam passata 1.9 tdi 101 km z 2002 r. i wg tego co piszecie to moj pali stanowczo za dużo. Średnie spalanie na miescie ok 14-16 litrów wg komputera a na trasie jeśli zejdę do 8 litrów to jest super ale zazwyczaj pali mi ok 9 litrów;/ Dodam ze mam automata..

 

Tak, to stanowczo za dużo.... na trasie średnio 120km/h nie powinno przekroczyć 6 litrów. Miasto w lecie poniżej 10 litrów tzn. około 9,5 nie więcej i to bez oszczędzania. Zima jak to zima max 11 litrów... trasa mniej więcej to samo... no może + 0,5 litra.

 

Raczej szukałbym przyczyny takiego spalania, bo to nie jest normalne.... zacznij od termostatu, czujnika temperatury, poprzez przepływkę i ogólnie logi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema zalałem do pełna paska i po miescie samym miescie zrobiłem 780km co sądzicie o tym wyniku ja sądze ze nie jest tak zle 1,9 tdi 110km kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemura

Kujon. dzięki za rade. Posprawdzam to co napisales zebym sprawdził, moze akurat cos wyjdzie nie tak i znajdzie sie przyczyna tego mega spalania. Dodam jeszcze tylko ze silnik bardzo szybko łapie temperature 90 stopnie. A moze jest cos nie tak z moim automatem i lapie zbyt wysokie obroty a przez to spalanie sie podnioslo.Chociaz wydaje mi sie ze skrzynia dosyc dobrze chodzi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kujon. dzięki za rade. Posprawdzam to co napisales zebym sprawdził, moze akurat cos wyjdzie nie tak i znajdzie sie przyczyna tego mega spalania. Dodam jeszcze tylko ze silnik bardzo szybko łapie temperature 90 stopnie. A moze jest cos nie tak z moim automatem i lapie zbyt wysokie obroty a przez to spalanie sie podnioslo.Chociaz wydaje mi sie ze skrzynia dosyc dobrze chodzi. pozdrawiam

 

Jeśli nie ma żadnych rażących problemów z automatem to tak jak pisałem, spalanie powyżej to już trzeba szukać. Posprawdzaj to co pisałem, a że szybko łapie 90 stopni to albo czujnik nawala lub coś z uszczelka pod głowicą. Na obecne temperatury to ja potrzebuję około 4-5 km żeby złapał 90.

 

Poślizg sprzęgła w automacie - hydrokinetycznego, najlepiej widać w trasie na najwyższym biegu porównując obroty do prędkości... jeśli nie odbiegają rażąco to jest ok.... - najprostsza metoda.

 

Szukaj problemu... i jak zacznie na trasie mieścić się w 6 litrach to będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem paska. Ma 160 tys. przebiegu, silniczek 1.9 AVB 101 KM.

Moje pytanie dotyczy wskazań MFA dotyczących spalania. W ogóle chciałbym wiedzieć ile prawidłowo powinien spalać paliwa ten silnik.

Pomiarów za pomocą MFA dokonywałem na 3 sposoby.

1) chwilowe spalanie na tempomacie, płaska droga, z klimą, prędkość coś koło 100-120 km/h (nie pamiętam dokładnie)

2) chwilowe spalanie na tempomacie, płaska droga, bez klimy, prędkość coś koło 100-120 km/h (nie pamiętam dokładnie)

3) średnie z klimą

 

 

 

 

Chwilowe bez klimy wychodzi w przedziale 4.5-5.5, chwilowe z klimą 5,5-6,5 (wszystko na MFA).

Średnie spalanie z klimą wychodzi mi na MFA 6.5 l/100 km.

Dodam, że pomiary były dokonywane w przedziale temperatur 12-25 stopni C, pół drogi z wiatrem, pół pod wiatr. Dodam, że jeżdżę w miarę spokojnie.

Na dojazdach często puszczam wcześniej gaz i samochód dojeżdża sobie spokojnie bez gazu na biegu, na trasie kiedy nie trzeba to nie cisnę gazu jak niektórzy.

 

W czasie jazdy po mieście - wiecznie zakorkowany Lublin -MFA pokazuje średnie spalanie rzędu 9-12 l/100 km. Mówię o odległościach rzędu 10-20 km.

 

I oto moje pytania:

1) Czy wierzyć we wskazania MFA - zwłaszcza w odniesieniu do średniego spalania?

2) Ile średnio powinien spalać pasek AVB, oczywiście proszę o szacunkowe dane przy w miarę spokojnej jeździe?

3) Zakładając, że wskazania MFA są prawdziwe, to jeśli mój pasek spala za dużo to co ew. powinienem w nim sprawdzić lub wymienić, na jakie części szczególnie zwrócić uwagę?

4) Jaki jest najlepszy, tj. najbardziej dokładny i wiarygodny sposób na oszacowanie spalania paliwa?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności