Skocz do zawartości
Gość lacoste

TDi DUZO PALI NO WŁASNIE CZEMU?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lacoste

Witam sprawa tyczy sie passata 1.9TDi 110km Kupiłem go miesiac temu i spalanie kształtuje sie w miescie około 10L trasa 6-7 co prawda jest to automat i opony maja szerokosc 225 ale mysle ze to przesada Staram sie jezdzic jak njoszczedniej ale to niewiele daje Kupilem to auto dla siebie to tez zaraz na poczatku wymieniłem olej rozrzad filtry powietrza i paliwa (wiec filter jest ok) Podjechalem na kompa wyskoczył blad czujnik temperatury silnika (dokladnie nie pamientam )sporadyczne przebicie do masy czy cos takiego Przed sama jego wymiana przestała czasem pokazywac wskazowka od temperatury Czujnik wymieniłem pierwsza jazda tak jakby lepiej ale to okazalo sie byc zludne a wskazówka dosc długo sie podnosi Zauwazylem ze wskazówka podnosi sie dłuzej niz przed wymiana czujnika i ciezko jej osiagnac 90 Wymieniłem termostat Co moze byc przyczyna ? jak nie wywalilo zadnego innego blendu? Mozliwe jest ze to sporadyczne bicie do masy czujnika to nie wina czujnika tylko wiazki? Termostat trzyma wiec powinien osiagnac temperature Mysle tez o zapowietrzeniu spusczalem caly plyn i nalalem nowy ale z tego co wiem sam powinien sie odpowietrzyc Przeplywomierz czy sada niewala blendu mozna je jakos sprawdzic ? Ma ktos takiego samego pask by poruwnac spalanie? Z gory dzieki za wszeklie sugestie rady Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa, zrób logi i będzie wszystko wiadomo... spalanie może winno być trochę mniejsze, ale cudów się nie spodziewaj....

 

Czujnik temperatury i termostat wymieniłeś na oryginał ? Jaką po podłączeniu do kompa miałeś temperaturę silnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lacoste

Termostat jest orginalny a czujnik raczej nie tylko taki moglem dostac Orginalny ma taki wystajacy bolec ten jest plaski i w orginale 2 piny byly miedzane tu sa wszytkie al Moze byc on przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Kolego ja założyłem też do siebie opony 225 wcześniej miałem 205 i nie ma żadnej różnicy w spalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest normalne spalanie auta o tej masie i z automatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Termostat jest orginalny a czujnik raczej nie tylko taki moglem dostac Orginalny ma taki wystajacy bolec ten jest plaski i w orginale 2 piny byly miedzane tu sa wszytkie al Moze byc on przyczyna?

 

To jeśli są takie numery z temperaturą, to raczej może być ten czujnik... chociaż niemusowo. Może ktoś podpowie kto zmienial tez na zamiennik.

 

Ale najlepiej podłączyć vag i popatrzeć co tam słychać i powinno być wszystko wiadomo....

 

 

Według mnie to jest normalne spalanie auta o tej masie i z automatem.

 

Może miasto to i zgoda ale poza to trochę za dużo, tyle tylko kolega nie określił jak jeździ w trasie :) ...

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ci pomoże to ja swoim afn automat 98r na trasie do pracy 55km średni prędkość na trasie z kompa 66-70 km/h (mam po drodze kilka świateł i przejazd kolejowy i wiochy) jadę 90-100km/h to spalanie średnie poniżej 5 często 4,6 do 4,8 dm3/100km, dużo zależy od stylu jazdy ja przyśpieszam powoli i hamuję dużo silnikiem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lacoste

jak napisałem staram sie najoszczendniej jak sie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AQQ

Ja mam 1,9 TDi, 74 kW (100 KM) automat 2005 r. w mieście pali ok 9,5 - 10l, trasa 7,8l - jeżdże raczej spokojnie. Też mi się wydaje, ze troche dużo, ale na razie nie mam czasu temu sie przyjrzeć. Oponki 195

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po pierwsze na temat spalania było tematów od groma. można założyć osobne forum. Radziłbym dopisywać się do starych tematów.

lacoste danych twojego silnika nie posiadam ale jak znajdę to napiszę, ale nie wydaje mi się aby spalanie jak na automat było duże.

AQQ twoje spalanie wg. danych technicznych

miasto - 9.5

poza miastem - 5.3

całkowite - 6.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czujnik raczej nie tylko taki moglem dostac Orginalny ma taki wystajacy bolec ten jest plaski i w orginale 2 piny byly miedzane tu sa wszytkie al Moze byc on przyczyna?

 

coś mi tu nie gra ... nawet w zamienniku będzie ten bolec, może założyłeś inny czujnik ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lacoste
coś mi tu nie gra ... nawet w zamienniku będzie ten bolec, może założyłeś inny czujnik ????

 

byłem w sklepie jeszcze wyslismy i sprawdzilismy jaka ma obwodke niebieska czy zielona kolesie stwiedzili ze to bedze ten Jest taki http://moto.allegro.pl/item459339704_czujnik_temperatury_audi_vw_golf_passat.html A orginalny był taki http://moto.allegro.pl/item456052370_czujnik_temperatury_na_2_styki_vw_skoda_audi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już na forum wrzucił opis tych czujników i mamy w passacie 3 rodzaje: jasny zielony, jasny niebieski i czarny.

U siebie miałem jasny niebieski.

U mnie był problem- na desce 90 stopni, a vag pokazywał 78, po zmianie czujnika w vag 89, na desce 90.

Kupiłem zamiennik w centrum moto w lubliinie - jest koloru ciemna zieleń pomieszana z szarym

.

Pozdrrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem w sklepie jeszcze wyslismy i sprawdzilismy jaka ma obwodke niebieska czy zielona kolesie stwiedzili ze to bedze ten Jest taki http://moto.allegro.pl/item459339704...lf_passat.html A orginalny był taki http://moto.allegro.pl/item456052370...koda_audi.html

 

mogę się mylić ale gościu mało czający jest (albo ja :D ) ...... kolor wtyczki może być inny ja miałem zielony a załozyłem niebieski ( albo na odwrót) ten z płaskim łbem jest do chłodnicy i włancza wentylatory ( wtyki i srednica jest taka sama )

do Ciebie jest

059 919 501A -od roku prod.: 1999.05

059919501 - do roku prod.: 1999.04

 

 

P.s na czujniku który miałeś jest nr katalogowy, dajesz taki czujnik w sklepie i taki kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko ma chyba cudownego tego automata albo podał spalanie na 50kilosow!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem ochotę to samo napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam AFN-a w automacie i mi pali w trasie 5,5 natomiast w mieście 8,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam B5 101KM w automacie i po Warszawie na którtkich odcinkach (max 10 kilometrów) średnie zużucie 9-9,5l/100km. Na trasie jednak ciężko przekroczyć 6l/100km.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności