Skocz do zawartości
PiotrekVW

Xenon Passat B4 ktos montowal ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nagonki na to właśnie w Kielcach nikt tego nie sprawdza głównie tych co mają bardzo mocne i źle ustawione światła. Pytanie skąd wziąć taką soczewkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to jakieś uniwersalne soczewki z allegro, ja mam akurat złożone na soczewkach z Nissana (kupiłem już przerobione kompletne lampy). Takie rzeczy jak soczewki to głównie na allegro, można trafić same soczewki bixenon (nie muszą być z Nissana- ale podobno japońskie świecą najlepiej), bądź jakąś strzeloną lampę dla samych soczewek. Pozostaje kwestia przeróbki- wsadzenia tej soczewki w reflektor. Dobrze zrobione lampy świecą idealnie, testowałem je na mnóstwo sposobów (bo też nie chciałem być uciążliwy dla innych kierowców) i takie lampy nie oślepiają. Minusy są takie, że koszt jest większy niż zakup HIDów a mimo wszystko dowód mogą Ci zabrać. Z plusów to na pewno wygląd (z resztą na forum jest kilka B4 z custom soczewką, można pooglądać) no i bezpieczeństwo- takie lampy świecą naprawdę dobrze, do moich seryjnych 'świeczek' nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba gra nie warta zachodu ... Jak takie koszta. Może coś z przetwornicą jest nie tak i może inne dam żarówki np Xenon Vision o Philipsa, albo zaryzykować i pchać się w Xenony bo jednak bezpieczeństwo na drodze nocą najważniejsze jest. A soczewki to np coś takiego ?

 

http://allegro.pl/soczewki-h1-h4-h7-bi-xenon-projektory-ringi-ccfl-i3029705207.html

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te soczewki co podałeś w linku są do du*y! Lepiej już kupić coś niemieckiego albo japońskiego...

 

Hida nie wstawiaj bo może i ty będziesz lepiej widział ale osoby z naprzeciwka na pewno nie!

 

Mi odziwo do lamp się jeszcze nikt nie przyczepił a tez na bi-xenonie śmigam

 

dafota.2.a1y1349007045h.jpg.sm&th=9779

 

Polecam zapoznać się z tym tematem http://forum.vw-passat.pl/threads/60702-Montaz-instalacji-Ksenon-Bi-ksenon-w-Passacie-B4-by-John-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widzę sporo pracy i inwestycji w to :P bede musiał poważnie to przemyśleć

 

---------- Dodano o 16:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:39 ----------

 

Chyba że sobie kupie lampy DAYLIGHT zawsze mi się podobały i już mają fabrycznie soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAYLIGHT do passata B4 pasuje jak ch*j do dupy

 

to jest tania chińska soczewka więc super efektów się nie spodziewaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu a myślałem że jest porządna bo fajnie w miarę wygląda, ale jeśli to jest bubel to już lepiej bd pościęcić trochę czasu i pieniążków i zrobić sam jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tym zaryzykował:

http://allegro.pl/soczewki-soczewka-bixenon-bi-xenon-hid-ksenon-kpl-i3052569207.html

 

W ręku nie miałem, ale to wygląda bardzo podobnie do popularnych soczewek w usa. Bardzo łatwy montaż, jedyny problem to załatwić wypolerowane szkło do reflektora. No i w razie kontroli można wsadzić zwykłe h1 i jedziesz dalej. Gdyby mi ktoś dzisiaj kazał za karę pakować soczewki do b4 (bo to nie jest przyjemna robota, jeśli chcemy by to wyglądało ładnie) sięgnął bym po takie rozwiązanie. Nic nie trzeba ciąć, szlifować, czy malować. Wykręcasz stare gniazdo i montujesz całą soczewkę, ustawiasz poziom i kleisz szkło - i po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś chiński badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem soczewki od Merca C klasa 2009 rok produkcji, 50 zł/szt a są idealne, świecą mega i są dosyć małe. Zaletą jest brak warstwy napylanej odbłyśnika ( odbłyśnik blaszany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle. Co do hid-ów. najgorsze badziewie na rynku. Za 200zł możesz kupić tylko dobry żarnik a nie cały komplet ksenonu. lepiej zainwestowac w używane ori przetwornice i ori żarniki, tylko nadal pozostaje kwestia tych lamp. każdy pisze o przerabianiu klejeniu dłubaniu i spawaniu co i tak wiemy wszystko jest nie legalne i do niczego. A ja mam pytanie bo szukałem ale nie mogę znależć czy są jakies soczewkowe lampy do passata b4 ale tylko hella????? Bo jak patrze na na wszystkie chińskie lampy angel eyes to mnie śmiech rozpiera. kiedyś miałęm ten shit to odrazu powiem ze szkoda kasy po roku czasu już szkło żółknie..... kasa nie gra roli jak stać kogoś na ksenon to i na lampy też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poluję na oryginalne soczewki do mojego B4... Niestety, są tylko do B3:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde jestem tak zażenowany tym że hella nie wyprodukowała choć troche lamp z soczewką bo naprawde jestem w stanie kupić nawet ori helli abym tylko miał... szkoda. Bo można byłoby zamontować ksenon do zwykłych lamp ale póżniej wiecej z tym problemów więc szkoda zachodu. Chyba kupie zwykłe ori hella i położę nową i grubszą instalacje z konkretnymi przekażnikami i osramem. mam nadzieje że pocieszę oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności