Skocz do zawartości
PiotrekVW

Xenon Passat B4 ktos montowal ?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to innaczej porównać. Jeden z moich kumpli też mi nawrzucał ze jeżdze na xenonach. A sam jeździ z luźną żarówka i raz gitara raz w niebo świeci.

Ale ja jestem fe bo mam xenony.

 

A może kolega stanąć przed ścianą w nocy i cyknąć fotkę jak te światła świecą?

Ciekaw jestem ile tego światła idzie tam, gdzie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano moge, ale to jakos w okolicy nastepnego weekendu.

N pewno jest wiecej niż powinno, ale nie na tyle żeby kierowca z przeciwka nic nie widział i go oślepiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ojciec przytargał przetwornice i żarniki xenon pod H4, ale chyba nie zamontuje. Nie wiem jak to będzie pod B3 wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj ojciec przytargał przetwornice i żarniki xenon pod H4, ale chyba nie zamontuje. Nie wiem jak to będzie pod B3 wyglądać

 

no raczej tego nie rób bo jak będę przejeżdżał przez Elbląg a robie to często jadąc do rodziców to znajde Cie i powybijam lampki :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdun_VW kiedyś miałem B3 i dla prób założyłem xenon. Oślepiał mocniej niż teraz w B4 na H1, a poza tym musisz mieć palniki bi-xenon lub xenon + halogen.

Polecam zojżeć na tą stronke

http://www.regeneracja-hc.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwalilo mnie jak dzis w maluchu zenony zobaczylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to chyba zestaw z allegro przekroczył wartość samochodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej_POZ

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum - z pewnością nie ostatni :)

ale do rzeczy: mam już zakupione zenonki, jednak z ich montażem czekam aż z allegro przyjdą spryskiwacze do reflektorów (powinny być już dziś! :). Zamówiłem od Octavii I i planuje je podłączyć pod pompe od sprysku tylnej szyby. Wrzuce fotki, gdy zamontuje i ustawie. Idąc za ciosem postojówki zamieniam na mocne ledy.

Przy okazji tematu, mój padre wsadził zenony do Renaulta Espaca II, różnica kolosalna (in plus), robiliśmy testy na mijanie się - nie ma żadnego problemu, nie oślepia bardziej niż standard. Grunt, to jak już ktoś wcześniej wspominał - odpowiednio je ustawić przy najniższym poziomie świecenia na regulacji elektrycznej, tak, by przy dociążonym tyle można było zniwelować zmianę kąta świecenia.

 

Pytanie odnośnie przepisów, które któryś z kolegów pare stron wcześniej przekleił.

Jeśli będę mieć taki zestaw - xenony, elektryczna regulacja wysokości świecenia i spryskiwacze - teoretycznie nawet bardzo upierdliwy misiek nie ma sie do czego przyczepić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

to mój pierwszy post na tym forum - z pewnością nie ostatni :)

ale do rzeczy: mam już zakupione zenonki, jednak z ich montażem czekam aż z allegro przyjdą spryskiwacze do reflektorów (powinny być już dziś! :). Zamówiłem od Octavii I i planuje je podłączyć pod pompe od sprysku tylnej szyby. Wrzuce fotki, gdy zamontuje i ustawie. Idąc za ciosem postojówki zamieniam na mocne ledy.

Przy okazji tematu, mój padre wsadził zenony do Renaulta Espaca II, różnica kolosalna (in plus), robiliśmy testy na mijanie się - nie ma żadnego problemu, nie oślepia bardziej niż standard. Grunt, to jak już ktoś wcześniej wspominał - odpowiednio je ustawić przy najniższym poziomie świecenia na regulacji elektrycznej, tak, by przy dociążonym tyle można było zniwelować zmianę kąta świecenia.

 

Pytanie odnośnie przepisów, które któryś z kolegów pare stron wcześniej przekleił.

Jeśli będę mieć taki zestaw - xenony, elektryczna regulacja wysokości świecenia i spryskiwacze - teoretycznie nawet bardzo upierdliwy misiek nie ma sie do czego przyczepić?

 

brakuje Ci kolego lamp soczewkowych do pełnego sukcesu i spokoju jak Cie miski zatrzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zamontowaniem swiateł ksenonowych to nie taka prosta sprawa,to raz a dwa pomyśl co by sie działo w razie jakiegos odpukać wypadku z Twojej winy,gdyby samochód był wzięty do ekspertyzy i sie okazało że masz zamontowane swiatła nie spełniajace wymagań producenta,lepiej sprawdz stan obecnych lamp i kup sobie dobre zarówki z homologacja i wszystko bedzie ok a przy okazji sporo kasy Ci zostanie.A tak nawiasem mówiąc to za żle wyregulowane lub nie własciwe swiatła w kodeksie powinna być przewidziana dotkliwa kara pinięzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ormowiec przeczytałem ten artykuł i owszem z puntu widzenia prawa osoba wypowiadająca się w imieniu firmy Hella ma racje.

Jest w tym artykule jeszcze jedna sprawa poruszona. Xenon 4300K jest znacznie lepszy pod wszytskimi względami niż zwykłe halogenowe źródło światła.

Więc kochana ludzkości może zróbmy ten rozsądny krok na przód i dopoścmy mormalne soczewkowe lampy do pracy z xenonem. A nie jakieś specjalne z normą E1.

Przypomina to mi jak kiedyś się pojawiły piersze halogeny. Tylko ze przy halogenach mimo znacznie wiekszej ilości światła od zwykłej żarówki nikt nie wymagał jakiś układów samopoziomujacych czy samoczyszczących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ormowiec przeczytałem ten artykuł i owszem z puntu widzenia prawa osoba wypowiadająca się w imieniu firmy Hella ma racje.

Jest w tym artykule jeszcze jedna sprawa poruszona. Xenon 4300K jest znacznie lepszy pod wszytskimi względami niż zwykłe halogenowe źródło światła.

Więc kochana ludzkości może zróbmy ten rozsądny krok na przód i dopoścmy mormalne soczewkowe lampy do pracy z xenonem. A nie jakieś specjalne z normą E1.

Przypomina to mi jak kiedyś się pojawiły piersze halogeny. Tylko ze przy halogenach mimo znacznie wiekszej ilości światła od zwykłej żarówki nikt nie wymagał jakiś układów samopoziomujacych czy samoczyszczących.

 

Problem zwykłej lampy z karbowanym szkłem jest taki, że wywołuje znacznie więcej refleksów, niż ładnie uformowana wiązka światła z soczewki, w dodatku, w wypadku soczewki znacznie łatwiej zintegrować system samopoziomowania.

 

Nikt tutaj nie zmusza cię do zakładania oświetlenia zgodnego z przepisami, raczej jest to informacja dla tych, którzy pozostają przy orginalnym (legalnym) oświetleniu. Wystarczy, pierwasz kolizja z uświadomioną osobą, o tym, że masz nielegalne światła, i choć byś nie wiem co robił, winę przejmujesz ty.

 

PS: Każdego nowego użytkownika zenonów w halogenowej lampie, proszę o umieszczenie zdjęcia, jak te "światła" świecą na równą ścianę. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego John ja wiem jaka jest różnica pomieczy zwykłą lampą a soczewką. Tylko zastanawia mnie po co takie obostrzenia odnosnie soczewek a nie dopuszcza się każdych lamp soczewkowych do pracy z xenonem.

Ważne jest to ze bedzie precyzyjne odcięcie strefa swiatła od cienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zastanawia mnie po co takie obostrzenia odnosnie soczewek a nie dopuszcza się każdych lamp soczewkowych do pracy z xenonem.

 

np. jakie to lampy soczewkowe :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano takie które są zaopatrzone w soczewke.

http://allegro.pl/item473681556_soczewki_bixenon_xenon_d1s_i_d2s.html

Na tej aukcji masz same wkłady soczewkowe pod D1S

 

No tak, ale pokaz mi taką lampe z soczewką, która ne może miec xenona :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale pokaz mi taką lampe z soczewką, która ne może miec xenona :?:

 

kumpel ma w nowej Fabii soczewki a oznaczenie na reflektorze jest pod halogen a nie xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa pod xenon musi mieć na szkle wytłoczony znaczek homologacji E1 zeby można zastoswać legalnie xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampa pod xenon musi mieć na szkle wytłoczony znaczek homologacji E1 zeby można zastoswać legalnie xenon.

 

a więc o to kaman :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności