Skocz do zawartości
PiotrekVW

Xenon Passat B4 ktos montowal ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam Fk i Hid i jest dobrze

 

jozko moglbys napisac jakie dokladnie masz te HIDy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000k hidy prod chinskiej dostepne na allegro za 199zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które działają na takiej samej zasadzie jak orginalne xenony w nowych autach, jakośc na pewno słabsza ale zasada działania to samo, czyli bańka z gazem i oprawka tak przystosowana żebyś mógł je włożyc do konkretnych lamp. dla mnie temat nalezy zakonczyc bo jak mi ktoś zaraz napisze ze w najnowszym passacie zenony świeca na kilometr przy tym nie oślepiając jadących z naprzeciwka to nie będę wiedział czy sie śmiac czy płakac, teraz jadąc juz po ciemku cokolwiek jadące z naprzeciwka wyposażone w xenon czy to ori czy HID oślepiał oślepia i będzie to robił. nawet najnowsze mercedesy też mnie oślepiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyskocze z inicjatywą i zaproponuje żeby zamknąć temat wreszcie bo jest już tyle wątków zenonach które przypominają debate nad wyższością Świąt Bożego Nardzenia nad Wielkanocą że kolejnego chyba nie potrzeba...

 

 

A ja założe Angel'sy i hidy i tak będe jeździł :)

 

 

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się tak nie ciesz, bo jeśli rzeczywiście będziesz dość mocno oślepiał to jak spotkasz mego odpowiednika na drodze w nocy to szykuj się na mijankę na długich z mojej strony ;] Jak mnie ktoś mocno oślepia to ja nie zostaje kwita, długie i po gałach ile wlezie, może to go skłoni by wyregulować reflektory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz...

 

 

mam taką przyjemność mijać się kilka razy w tygodniu z chłopakiem który ma w oplu astrze (paskudne auto swoją drogą) angelsy i hidy i nie ma mowy o żadnym oślepianiu więc nie rozumiem OCB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiesz...

 

 

mam taką przyjemność mijać się kilka razy w tygodniu z chłopakiem który ma w oplu astrze (paskudne auto swoją drogą) angelsy i hidy i nie ma mowy o żadnym oślepianiu więc nie rozumiem OCB...

 

damianko w oplu astrze bedzie soczewka chyba :)

 

Two pac - Twoje podejscie jest jak najbardziej ok...tyle ze ja mam suprisa dla takich :D

 

 

 

 

w długich tez mam hidy - jak Cie raza moje mijania to jak zobaczysz drogowe to dopiero stwierdzisz ze jest jasno :D

 

P.S bez napinki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damianko w oplu astrze bedzie soczewka chyba :)

:)

 

 

nie ma soczewki na 1000% to jest astra z ok 94 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w długich tez mam hidy - jak Cie raza moje mijania to jak zobaczysz drogowe to dopiero stwierdzisz ze jest jasno

Litości ... Nie ..., szkoda klawiatury.

"Nie wiem jak będzie wyglądała następna wojna,ale kolejna po niej to będzie wojna na maczugi i kamienie." Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Nie wiem jak będzie wyglądała następna wojna,ale kolejna po niej to będzie wojna na maczugi i kamienie." Albert Einstein

 

hehe dobry cytat taki wlasciwy i na miejscu :)

 

A ja założe Angel'sy i hidy i tak będe jeździł

 

ja wlasnie tez mam taki zamiar hehe ;)

 

Pozdrawiam Seba :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem przekazniki i swiatla zaczely lepiej swiecic, kupilem i zalozylem takie zarowki : http://moto.allegro.pl/item447954375_h1_osram_night_breaker_12v_55w_zarowka_swiatla.html

 

i musze powiedziec ze jest troche lepiej ale dalej jest mi malo, dzis przy deszczowej pogodzie przejechalem 100 km w trasie i widocznosc dosc slaba :mad: nie wiem jak bedzie w dobrych warunkach ( bez deszczu)

Mam jeszcze busa T4 + zarowki philips +80% i jest naprawde o niebo lepiej , wiem ze wieksze klosze itd ale swiatla w pasacie to porazka :mad::mad::mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Litości ... Nie ..., szkoda klawiatury.

"Nie wiem jak będzie wyglądała następna wojna,ale kolejna po niej to będzie wojna na maczugi i kamienie." Albert Einstein

 

Nie ma to jak znalezc sie w niewlasciwym miejscu o niewlasciwej porze... Proponuje przeczytac calosc i polaczyc sztuke czytania z sztuka rozumienia dodajac do tego troszke wyobrazni i dystansu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis jest juz sucho i moglem sprawdzic swiatla na krotkim odcinku i powiem wam ze jest duzo lepiej :) Mam zarowki OSRAM +90 % swiatla + zamontowane przekazniki osobno na lewa i prawa lampe. Droga swieci odcieniem bialego i jest lepiej kryta niz przy zwyklej zarowce. Dodaje fotki i sami ocencie :) Polecam wszystkim ktorzy maja problem z swiatlami niewielkim kosztem (zarowki 50 + 15 przekazniki ) mozna sobie sprawic fajne swiatelka

 

 

9165c2663604b1eb.jpg

 

863a99dc2e515c28.jpg

 

a26436b4a3a71ef4.jpg

 

b762a205ce461bb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyższością Świąt Bożego Nardzenia nad Wielkanocą że kolejnego chyba nie potrzeba...

 

 

Ja tam jestem zdecydowanie za Bożym Narodzeniem :ok:

Prezenty, karp, barszczyk ... mniam ...

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam jestem zdecydowanie za Bożym Narodzeniem :ok:

Prezenty, karp, barszczyk ... mniam ...

:provw:

 

A jak jeszcze jest dużo śniego to już wogóle wypas :)

No i ..................pasterka :564::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A montujcie sobie te paści gdzie tylko chcecie, proponuje też do stopów włożyć zenony!;)

 

Ale chciaż rozłóżcie wcześniej reflektor wyczyście w środku i zamalujcie część odbłyśnika, by granica światła i cienia była płaska! Bo to jest najgorsze, gdy na zakręcie w nocy, nagle ci wyjedzie taki czubek i wali po oczach. Na prostych to wogóle nie preszkadza, bo odcięcie świeci na pobocze, ale w zakręcie chwilowo tracisz całkowicie widoczność i jedziesz w ciemno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tymi hidami założonymi tylko na długich, zapewne trochę mniejsze zło tylko czy nie przepalą się po miesiącu jak tak się je często naprzemiennie włącza i wyłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W długich odradzam bo xenon na poczatku mało światła daje, jakies 30 sekund z zimnego znaim się rozpali.

Odnośnie oslepiania, czy ci co są oślepiani maja pewnośc ze to xenon???

Taka krótka anegdotka, pojechałe z ojca golfem IV na przeglad do serwisu. Samochod posiadamy od nowości, wszystko robione w serwisie i orginalne. Wyjechałem z serwisu wracam do domu wieczorkiem, jak nagle z naprzeciwka dlugimi po gałach dostałem to ciemno mi sie zrobiło, patrze długich nie mam właczonych wszytsko normlnie. Przyjeżdzam pod dom podjeżdzam pod garaż i co prawe światło w ziemie lewe w niebo.

Jeśli samochod z tak ustawionymi światlami przeszedł przegląd, to macie odpowieź kto was oślepia.

Sam mam xenony w Paski B4 w zwykłych lampach o nikt mi nie mruga długimi. Jak sprawdzałem z kumplem w róznych ustawieniach ( ja za nim jade, mijanie z naprzeciwka) to dokuczliwa może być poświata która każdy lefrektor niesoczewkowy daje. podobny efekt jest przy tych pseudo xenonowych żarówkach.

Z powodu mankamentu normalnych lefrektorów chce podłubać i sklecić soczewkowe, mam częsci, ale czasu nie jak sklece to wrzuce na forum.

 

Dziwi mnie zachowanie ludzi którzy całe zło oślepiania zwalają na xenony a nie na niewłaściwe wypoziomowanie. Przypomina mi to nagonke na Żydów w 68, wszystko co mogło pójśc nie tak było winą Żydów, oślepił mnie ma napewno xenon z allegro.

 

Według mnie najlepszym rozwiązaniem było by produkowanie polników xenon o mocy nie 35W a ok. 20W. Ilość światła ciut większa niż w normalnej żarówce, a widzenie znacznie lepsze. Światło emitowane z xenonu jest światłem monochromatycznym, dlatego tak dobrze widzimy w tym świetle. A przy mniejszej mocy nie ma problemu z oślepianiem.

 

Odnośnie zakłuceń mam chińskie przetwornice z allegro za 150PLN, pomierzyłem z ciekawości i nie ma zakłuceń, wszytsko jest ok. Dla mądrali dodam że nie zrobiłem tego multimetrem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwi mnie zachowanie ludzi którzy całe zło oślepiania zwalają na xenony a nie na niewłaściwe wypoziomowanie. Przypomina mi to nagonke na Żydów w 68, wszystko co mogło pójśc nie tak było winą Żydów, oślepił mnie ma napewno xenon z allegro.

 

Pojechałeś po bandzie z tym porównaniem :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to innaczej porównać. Jeden z moich kumpli też mi nawrzucał ze jeżdze na xenonach. A sam jeździ z luźną żarówka i raz gitara raz w niebo świeci.

Ale ja jestem fe bo mam xenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności