Skocz do zawartości
PiotrekVW

Xenon Passat B4 ktos montowal ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam sie nad zamontowaniem zestawu HID z allegro barwy 4300

Moje swiatla sa bardzo slabe i jezeli samochod nadjezdza z przeciewka bardzo malo widze

Chce aby swiatlo nie bylo rozpoznawalne jako Xenon tylko zalezy mi na poprawieniu widocznosci a gdzies wyczytalem ze 4300 ma najlepsze pokrycie drogi

Jezdzilem paskiem b6 z oryginalnym xenonem i wszystko pieknie widac :)

 

 

Co o tym myslicie? Montowal ktos taki zestaw do B4, wiem ze jest temat o HID'ach ale zalezy mi na wypowiedzi posiadaczy B4 lub kogos kto montowal to w zwykle halogeny a nie soczewki :)

 

http://www.allegro.pl/item459384952_xenon_hid_h1_h3_h4_h4_2_h7_ksenon_made_in_germany.html

 

Pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oslepiać innych to montuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zastanawiam sie nad zamontowaniem zestawu HID z allegro barwy 4300

Moje swiatla sa bardzo slabe i jezeli samochod nadjezdza z przeciewka bardzo malo widze

Chce aby swiatlo nie bylo rozpoznawalne jako Xenon tylko zalezy mi na poprawieniu widocznosci a gdzies wyczytalem ze 4300 ma najlepsze pokrycie drogi

Jezdzilem paskiem b6 z oryginalnym xenonem i wszystko pieknie widac :)

 

 

Co o tym myslicie? Montowal ktos taki zestaw do B4, wiem ze jest temat o HID'ach ale zalezy mi na wypowiedzi posiadaczy B4 lub kogos kto montowal to w zwykle halogeny a nie soczewki :)

 

http://www.allegro.pl/item459384952_xenon_hid_h1_h3_h4_h4_2_h7_ksenon_made_in_germany.html

 

Pozdrawiam i dzieki

 

Bardzo głupi pomysł !!! Najpierw pomyśl o soczewkach a potem o xenonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem paskiem b6 z oryginalnym xenonem i wszystko pieknie widac :)

 

ale B6 to nie B4, dwie epoki dalej.

daj spokój - o czy mówimy...

 

Moje swiatla sa bardzo slabe i jezeli samochod nadjezdza z przeciewka bardzo malo widze

 

może lepiej kupić lepsze żarówki?

Osram, Philips etc.

 

Co o tym myslicie? Montowal ktos taki zestaw do B4, wiem ze jest temat o HID'ach ale zalezy mi na wypowiedzi posiadaczy B4 lub kogos kto montowal to w zwykle halogeny a nie soczewki :)

 

i jeśli zdecydujesz się to zakupić i zamontować w lampie, bez samopoziomowania spryskiwaczy to życzę Ci z całego serca abyś

dostał taki mandat, że przez całe życie będziesz na to przeklinał.

 

tak, wiem powiedziałem to ze złością, ale nie miałeś przypadku że jedziesz poza miastem i nagle jedzie jakiś jan niezbędny z takimi lampkami i tak wali po oczach, że musisz zjechać na pobocze ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez MeCeNaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem maja ustawione swiatla wysoko i wala po oczach ze glowa boli

 

Hmmm, znajomy ma zamontowane takie swiatla w FIAT SIENA i nikogo nie oslepia, chcialem sie dowiedziec i dlatego zadalem pytanie. Musze chyba zainwestowac w przekazniki i wypolerowac lampy :)

Edytowane przez PiotrekVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze chyba zainwestowac w przekazniki i wypolerowac lampy :)

 

na 1001% lepsze wyjście z sytuacji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu cala klutnia o xenach sie zaczyna, ale i tak teraz w co drugim aucie sa hidy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh zadna klotnia poprostu chcialem sie dowiedziec co o tym sadzicie, mnie tez wkurza jak jada barany bez wyregulowanych swiatel z perfdnym niebieskim swiatlem. Szczerze mowiac nie pomyslalem ze dolaczylbym do ich grona ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjne światła w passacie potrafią naprawdę super świecić, wymaga to co prawda przeróbek (przekaźniki) lub regeneracji luster (w niewielu przypadkach). Ale nakłady finansowe są o wiele mniejsze, poza tym jeździsz legalnie i nie stanowisz zagrożenia dla innych uczestników ruchu

znowu cala klutnia o xenach sie zaczyna, ale i tak teraz w co drugim aucie sa hidy...

a w co czwartej dupie hemoroidy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem zakładaj, tylko najpierw musisz założyć soczewki, gładkie lustra. Tu pojawia się problem bo nie ma zamienników soczewek do B4 :/ i jedynym rozwiązaniem jest samodzielne dłubanie tak jak to zrobił jeden z forumowiczów. iPotem idelanie ustawiasz światełka i dla pewności z kolegami pomijaj się kilka razy by się upewnić, że nie oślepiasz. Jeśli wszystko OK, to pamiętaj tylko o dbaniu o czystość lamp i regulacji wysokości świateł w zależności od obciążenia tyłu. Barwa oczywiście 4300K - żaden miś się nie skapnie (brak poświaty błękitu) i świecą najlepiej. Jeśli spełnisz te wszystkie warunki możesz z czystym sumieniem jeździć na HID-ach.

 

Oczywiście najpierw załóż przekaźniki i ewentualnie wymień/zregeneruj odbłyśniki i wemień szkła jeśli tego wymagają. Może wówczas oryginalne światła cię na tyle zadowolą, że zrezygnujesz z ksenonów.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos jeszcze powiedziec dokladnie jakie mam kupic przekazniki ? Dzis sie tym zajme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, myslalem ze to troche wiecej bedzie kosztowac :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup droższe, take za 6 zł :P (np. polskie, włoskie) bo te chinczyki są badziewne wykonane, i ruszając konektorami można załączyć obwód ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znowu cala klutnia o xenach sie zaczyna, ale i tak teraz w co drugim aucie sa hidy.

A to dlatego, że poza oślepianymi wszyscy mają to bardzo serdecznie i bardzo głęboko.

Problem to nie HIDy. Problem to oślepianie.

Widział ktoś kiedyś, żeby POLICJA się puściła za kimś kto miał HIDy, źle wyregulowane światła, lub jechał w deszczu na przeciwmgielnych? Bo ja nie.

Trochę to mi zaczyna przypominać temat homologacji w CB. Jest problem, jest dyskusja, a i tak wszyscy robią po swojemu.

Wracając do tematu, na niekorzyść HID-ów (tych tańszych) przemawiają jeszcze rozsiewane przez nie zakłócenia http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34865 - a to już dotyczy ich użytkownika.

Na tej aukcji są 2 zdjęcia typu przed i po, proponuję zwrócić uwagę na granicę światła i cienia. http://www.allegro.pl/item455320498_xenon_hid_specjalna_aukcja_h1_h7_super_cena.html

 

I trochę prawa: Dzienniki Unii Europejskiej Seria L Nr 137 z 30 maja 2007

 

6.2.6.2. Korektor ustawienia świateł przednich

6.2.6.2.1. W przypadku gdy do spełnienia wymogów określonych w pkt 6.2.6.1.1 i 6.2.6.1.2 niezbędny

jest korektor ustawienia świateł przednich, takie urządzenie musi działać automatycznie.

6.2.6.2.2. Dozwolone są jednak korektory ręczne regulowane w sposób ciągły lub nieciągły, pod warunkiem

że mają one ustalone położenie przywracające odchylenie początkowe określone

w pkt 6.2.6.1.1 przy użyciu zwykłej śruby regulacyjnej lub w inny zbliżony sposób.

Ręczny korektor ustawienia świateł musi być obsługiwany z fotela kierowcy.

...

6.2.9. Inne wymagania

Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej

2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania

świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45 (1). Ponadto, w odniesieniu do odchylenia

pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra skończcie glupoty gadac nowe auta maja soczewy srewy i też rażą po gałach jak złe wiec zakładaj ważne zebys ty dobrze widzial ale ustaw tak zeby nie swiecily w oczy a na droge. wszystko w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja podepne sie pod temat i zapytac co myslicie o lampkach ANGEL EYES FK i HIDy?

 

Pozdrawiam Seba :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo, bo to nie są soczewki, więc jestem na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra skończcie glupoty gadac nowe auta maja soczewy srewy i też rażą po gałach jak złe wiec zakładaj ważne zebys ty dobrze widzial ale ustaw tak zeby nie swiecily w oczy a na droge. wszystko w tym temacie

 

seba.mak1[/url]]

a ja podepne sie pod temat i zapytac co myslicie o lampkach ANGEL EYES FK i HIDy?

 

Pozdrawiam Seba :vw:

Matys dobrze gada wodki mu dac !!!

 

ja mam Fk i Hid i jest dobrze - przyjemnosc z jazdy niesamowita i nawet nie chcem tego rownac do przekaznikow.

 

Jestem zdania nie mial nie montowal nie jezdzil nie zabiera zdania.

A jesli ktos mowi ze oslepia to skad wiesz ze to HID a moze ori ksenon?!

 

No a teraz mozecie mnie zj.bac ale i tak zdania nie zmienie. Zalozylem uzywam nie raz mi pomogly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności