Skocz do zawartości
Gość BulkaW

Zmiana rozrządu w B6.

Rekomendowane odpowiedzi

rolka prowadząca pasek też do wymiany:638:

a może ma ktoś schemat jak to wygląda w naszych paskach:638:

Edytowane przez michmq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12.jpg

Ogólny widok od strony rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do wymiany pasek, napinacz, pompa wodna i ile rolek prowadzących:638:

na jednych aukcjach do kupienia dwie rolki (duża i mała) a na następnej tylko jedna (mała) to w końcu co mam kupić. Bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam paska 2,0TDi 136KM kod BMA dwa wałki rozrządu wymieniałem u znajomego a więc kichy mi nie zrobił i wymienił dwie rolki prowadzące, napinacz,pompa i pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robić to tylko porządnie! Lepiej teraz dołożyć pare groszy i kupić wszystko co trzeba niż potem płacić drugi raz za tą samą czynność. Puści Ci rolka i będą jaja jak berety. Mój mechanior mówi że lepiej skrócić interwał wymiany paska rozrządu do 100 tyś km oraz przy wymianie należy zrobić wszystko. Miał taką sytuacje że robił rozrząd w B6 2.0 TDI. Klient chciał zaoszczędzić i wymienił tylko pasek i napinacz. Najpierw padła mu pompa wody czyli demontaż rozrządu potem jedno z kółek nie wytrzymało i puściło. Co się stało oczywiście nie muszę mówić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

 

Mam pytanko mam passata 3C, 12/2006r. 2.0 TDI 170KM BMR, Mam przejechane 108 tys km, mysle powoli o zmianie rozrządu, jak sądzicie jest sens dac te 400-500zl więcej za wymiane w ASO dla pieczatki w ks serwisowej czy wymienic normalnie u mechanika za normalne pieniadze ?? Jak sądzicie... Bo części daje swoje tylko chodzi mi o sama robocizne... Mam na myśli serwis INTER-WELM Bielsko-Biała...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym go oddał do zaprzyjaźnionego serwisu. Tak czy tak będziesz miał naklejkę z datą oraz przebiegiem przy którym został rozrząd wymieniony. Nie wiem po co ci ta piecząteczka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzi mi przede wszystkim o to, że kupiłem auto w serwisie AUTO VIVA w Warszawie jako uzywane tydzien temu z pełna ksiazka serwisowa i w ogole, chcialbym wymienic rozrzad w ASO z mysla o sprzedazy auta za jakies 2-3 lata, zeby go sprzedac dalej z pelna ks serwisowa z ASO, nie wiem co wy o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dalej chcesz prowadzić książke serwisową to ok. Twój wybór. Tylko Aso to zdziercy i są bardzo nieudolni. Możesz też zrobić taki myk. Zakładasz sobie zeszycik który prowadzisz jak książke serwisową. Kolega po np. przeglądzie pisze co zrobił, daje pieczątke i podpis. Do tego przebieg itd. Też to jest dobry sposób na oszczędzenie troche kasy. Dla pewności możesz dołączyć paragony/faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym tygodniu oddaje paska 2.0 tdi 07r z przebiegiem 149tys

na wymianę rozrządu oleju i filtrów, powiem mechanikowi aby wymienił cały kompletny rozrząd wraz z pompą, aby nie było później przygód i narzekań że passat to szrot i szmelc jak to inni robią na tym forum.

Edytowane przez czaja18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okey, coś wymyślę... ASO mi powiedziało za wymiane kompletnego rozrządu bez części ok. 600zł + 100zł za wymianę pompy wody. Więc nie wiem czy to jest dobra cena czy dużo ??

 

Tak w ogóle to mam przejechane 108 tys km wiec jest sens zeby juz wymianiac rozrząd ??

Edytowane przez boombel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle to mam przejechane 108 tys km wiec jest sens zeby juz wymianiac rozrząd ??

 

Ja u siebie wymieniałem rozrząd przy 105 tyś lepiej mieć spokojna głowę to jest bezcenne!

U mnie wymiane robił znajmomy mechanik (już niejedno auto mi naprawiał) serwis to przeważnie partacze lub naciągacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, chyba tak zrobię odrazu wymienie olej filtry i kompletny rorząd z pompą wody... uhhh troche mnie szarpnie po kieszeni... same czesci rozrzadu 750zl... ;/, ale tak jak mowisz lepiej miec spokojna glowe... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź ile czasu zajmuje mechanikowi lub w ASO wymiana kpl.rozrządu + wymiana oleju i filtrów tak orientacyjnie bo muszę zaplanować odpowiednią ilośc czasu czy to będzie kilka h czy np cały dzień?

kto pamięta ile to czasu zajęło niech odpisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o odpowiedź ile czasu zajmuje mechanikowi lub w ASO wymiana kpl.rozrządu + wymiana oleju i filtrów tak orientacyjnie bo muszę zaplanować odpowiednią ilośc czasu czy to będzie kilka h czy np cały dzień?

kto pamięta ile to czasu zajęło niech odpisze

 

Mój samochód odstawiłem na 8 rano a o 12 odebrałem. Wymiana kompletnego rozrządu wraz z robocizną 1100 pln ( ASO Łódź)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, chyba tak zrobię odrazu wymienie olej filtry i kompletny rorząd z pompą wody... uhhh troche mnie szarpnie po kieszeni... same czesci rozrzadu 750zl... ;/, ale tak jak mowisz lepiej miec spokojna glowe... pozdrawiam

]Robotę możesz zrobić kolego u zaprzyjaźnionego mechanika który zna się na rzeczy natomiast rozrząd i pompę możesz kupić oryginalny weź fakture imienną i będziesz miał wszystko udokumentowane. A zaoszczędzisz sobie trochę kasy na robocie. Będziesz miał rozrząd ori a co to za różnica czy wymieniał Ci to mechanik z ASO czy Twój jakiś sprawdzony bynajmniej będziesz miał pewność że wykona swoją pracę dobrze i rzetelnie.

Proszę o odpowiedź ile czasu zajmuje mechanikowi lub w ASO wymiana kpl.rozrządu + wymiana oleju i filtrów tak orientacyjnie bo muszę zaplanować odpowiednią ilośc czasu czy to będzie kilka h czy np cały dzień?

kto pamięta ile to czasu zajęło niech odpisze

Wymiana rozrządu i filtrów w ASO jeśli będzie kumaty mechanik zajmie mu to ok 4h, ale jeśli ma wolne ruchy i na wszystko czas(typy telefoniki prywatne kawka herbatka) to zajmie i to 6-7h. Różnie też bywa, bo czasami coś się przeciągnie z poprzednim autem i Twoje może być robione troszkę później więc lepiej zarezerwuj tego czasu więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No okey, coś wymyślę... ASO mi powiedziało za wymiane kompletnego rozrządu bez części ok. 600zł + 100zł za wymianę pompy wody. Więc nie wiem czy to jest dobra cena czy dużo ??

 

Tak w ogóle to mam przejechane 108 tys km wiec jest sens zeby juz wymianiac rozrząd ??

 

Witam,

Mam taki sam silnik. Rozrząd u siebie wymieniłem przy ok. 150 000 km.

Robiłem to w ASO w Katowicach. Koszt ok 1200 zł. Oczywiście na to wszystko jest 2 letnia gwarancja.

Części zużyte ASO mi oddało. Pasek nie miał widocznych śladów zużycia, chodzi mi o jakieś rozwarstwienia, czy pęknięcia.

Chyba od 2006 r. VW zmienił, tzn. wydłużył termin wymiany rozrządu do 150kkm, czy nawet 160kkm. Jest to zapisane w nowszych książkach serwisowych.

 

Jeżeli jesteś pewien przebiegu, to możesz jeszcze spokojnie trochę (30kkm) pojeździć.

 

Pozdrawiam.

Arkadiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No okey, coś wymyślę... ASO mi powiedziało za wymiane kompletnego rozrządu bez części ok. 600zł + 100zł za wymianę pompy wody. Więc nie wiem czy to jest dobra cena czy dużo ??

 

Tak w ogóle to mam przejechane 108 tys km wiec jest sens zeby juz wymianiac rozrząd ??

 

Jeżeli kupiłeś autko u dilera z gwarancją/rękojmią to pierwsza wymiana około 140 - 150 tys. km.

Polecam Serwis bo różnica w kosztach będzie minimalna a gwarancja na wymianę jest korzystniejsza w serwisie, jak się coś rozleci mimo wszystko to znajomego będzie głupio obciążać a serwis poniesie koszty tak jak było w przypadku mojego kolegi, dali goły silnik w ramach rękojmi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja wymieniałem cały komplet przy 145 tys km w ASO w Poznaniu w cenie 1200 zł. Pieczątka w książce serwisowej daje tzw Gwarancje Mobilności co oznacza, że przy awarii VW na własny koszt na terenie całej europy transportuje ci autko do najbliższego ASO. Ja z tego korzystałem jak mi padła pompka paliwa w baku. Polecam

 

więcej

http://www.volkswagen-czesci.pl/serwis/dozywotnia_gwarancja_mobilnosci/33

Edytowane przez Glogmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Czy moglibyście rzucic okiem na poniższy link.

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-golf-v-tdi-passat-b6-tdi-i1445099676.html

Znalazłem na allegro. Mam paska 1.9 tdi 105 KM

Czy ten zestaw bedzie OK czy może poszukac czegoś innego, może innych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności