Skocz do zawartości
Gość BulkaW

Zmiana rozrządu w B6.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Czy moglibyście rzucic okiem na poniższy link.

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-g...445099676.html

Znalazłem na allegro. Mam paska 1.9 tdi 105 KM

Czy ten zestaw bedzie OK czy może poszukac czegoś innego, może innych producentów

 

Kolego a nie lepiej dołożyć pare groszy i kupić coś zdecydowanie lepszego a nie takie że każda część z innej parafii. Bo przez takie oszczędności potem więcej wydasz na remont jeśli któraś z tych części zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozrzad wymieniłem na 77k mil czyli ok 120k km

i mój mechanik mi powiedział ze to był najbardziej rozsadny czas bo jedna z rolek już była tak wywalona ze mogła w kazdej chwili narobić takich szkód ze brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do wymiany rozrządu i chciałbym dobrać najlepsze części. Czy wybór jak poniżej to dobra propozycja?:

 

1. zestawu rolek SKF: VKMA 01250

wskład zestawu wchodzą:

- pasek rozrządu

ilość zębów 120

szerokość: 30mm

- rolka napinająca plus szpilka z nakrętką

- rolka prowadząca plus nakrętka

2. pompy wody SKF: VKPC 81418

całość za 555zł

 

lub:

 

rozrząd na pasku wzmocnionym GATES i rolkach INA - 315zł + pompa SKF - 184zł

 

a przy okazji:

1. Pasek wieloklinowy Volkswagen Passat 1.9 TDI BKC BXE BLS 6PK1050 continental 40zł

2. Napinacz paska wieloklinowego VW Passat 1.9 TDI BLS 55790 - potrzebny???? 103zł

3. Zestaw filtrów + olej - 360zł

- Filtr oleju Knecht - OX188D

- Filtr paliwa Knecht - KX220D ECO

- Filtr powietrza Knecht - LX1211

- Filtr kabiny Knecht - LA181

- Olej MOTUL specific 507.00

 

4. Płyny

-płyn chłodniczy G12 Febi - 25zł/1,5L (ile litrów?)

-płyn hamulcowy ATE typ 200 1L - 37zł (ile litrów?)

 

Zapomniałem o czymś?

Proszę o komentarze,

Pozdrawiam!

Edytowane przez forester123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś komentarze ?
co do rozrządu to założyłbym nr 2 a reszta jak najbardziej :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ceny się zmieniły, ale dziś dzwoniłem do serwisu VW w Poznaniu (K-C) i za przegląd na 120 tys ( w tym wymiana rozrządu) wstępnie ok 3 tys. Tak się zastanawiam czy warto prowadzić dalej książkę serwisową, bo kosztuje to coraz więcej. :zeco

Pasat B6 2006 rok 2.0 TDI 140 KM BKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ceny się zmieniły, ale dziś dzwoniłem do serwisu VW w Poznaniu (K-C) i za przegląd na 120 tys ( w tym wymiana rozrządu) wstępnie ok 3 tys. Tak się zastanawiam czy warto prowadzić dalej książkę serwisową, bo kosztuje to coraz więcej. :zeco

Pasat B6 2006 rok 2.0 TDI 140 KM BKP

to już od ciebie zależy jak przestaniesz serwisować auto to o 12 letniej gwarancji na blachy zapomnij i chyba jest też 6 lat na motor o ile się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 lat na nieprzerdzewienie elementów nadwozia od wewnątrz na zewnątrz. Tak to dokładnie brzmi. Troche lipa.

A silnik i lakier normalnie 3 lata. Chyba że opłaciłeś dodatkową opcje. I jeszcze jedno. Cyt. ... roszczenia gwarancyjne nie przysługują gdy uszkodzenia zostały spowodowane ... brakiem należytej pielęgnacji nadwozia lub podwozia ... he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ceny się zmieniły, ale dziś dzwoniłem do serwisu VW w Poznaniu (K-C) i za przegląd na 120 tys ( w tym wymiana rozrządu) wstępnie ok 3 tys. Tak się zastanawiam czy warto prowadzić dalej książkę serwisową, bo kosztuje to coraz więcej. :zeco

Pasat B6 2006 rok 2.0 TDI 140 KM BKP

Ja zrobiłem poza ASO na orginalnych częściach

rozrząd

pompa wody

olej

wszystkie filtry

kosztowało mnie ok1200zł zamierzam jeszcze pojeździć kilka lat np. z 4 więć przy ewentualnej odsprzedaży to raczej nie będzie miało już tak dużego znaczenia a paragony na części oczywiście mam żeby było jasne co i kiedy kupowane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ceny się zmieniły, ale dziś dzwoniłem do serwisu VW w Poznaniu (K-C) i za przegląd na 120 tys ( w tym wymiana rozrządu) wstępnie ok 3 tys. Tak się zastanawiam czy warto prowadzić dalej książkę serwisową, bo kosztuje to coraz więcej

Jakas masakra... miałem zamiar zrobić podobnie, ale raczej na bank oleję "sikiem parabolicznym" ten przegląd, bo za tą kasę to się nie opłaca. Wartości auta i tak nie utrzyma, a wywalenie takiej kasy to przesada, szczególnie, że za 1/3 ceny można to zrobić w innym warsztacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój samochód odstawiłem na 8 rano a o 12 odebrałem. Wymiana kompletnego rozrządu wraz z robocizną 1100 pln ( ASO Łódź)

 

Witam. Możesz dać namiary na to ASO w Łodzi?

Pozdrawiam.

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie koszt czesci :

pasek, napinacz, pompa wodna,

400zl do tego z 200-300zl mechanik pewnie......

a z tego co sie dowiedzialem to cena do 8zaworowego bo do 16 jest wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie są obecnie ceny wymiany rozrządu w 2.0 tdi bkd, dzwoniłem do serwisu to krzykneli 2 koła :( , to chyba trochę dużo?

 

Może ktoś ma jakiś znajowy serwis vw w okolicy W-wy, co potraktuje mnie łagodniej :)

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Kowalczyk 509146299 dzwon i pytaj ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba jednak obstawię autoryzowany serwis vw, zawsze to gwarancja na 2lata, a z rozrządem jak wiemy nie ma żartów.

 

Nie ma któryś kolegów jakiś kontaktów, znajomości, zniżek, rabatów, bonusów itp w vw :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dla jasności: jeżeli pierwsza wymiana była przy 147 tys, to nastepna przy jakim przebiegu wypada? 2.0 TDI BKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, chyba jednak obstawię autoryzowany serwis vw, zawsze to gwarancja na 2lata, a z rozrządem jak wiemy nie ma żartów.

 

Nie ma któryś kolegów jakiś kontaktów, znajomości, zniżek, rabatów, bonusów itp w vw :)?

Nie wiem jak w warszawce ale w łodzi w ASO Bednarek auta powyżej pięciu lat na dzień dobry rabat 15% na części + 30% na robociznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak naprawdę wymiana rozrządu w 1.9PD jak i w 2.0 8V PD 2.0 16V PD to nic trudnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, chyba jednak obstawię autoryzowany serwis vw, zawsze to gwarancja na 2lata, a z rozrządem jak wiemy nie ma żartów.

 

 

No właśnie leje ze śmiech jak słysze takie gadanie....................jak myslisz...... jak zerwie Ci się pasek na tej "wirtualnej gwarancji" to co Ci wymienią na gwarancji???? Wymienią Ci właśnie pasek bo to on się zerwał. Ale to że powygina zawory w głowicy to już gwarancja nie obejmuje. Więc jak już rozebrali w ASO silnik to niech już robią.....jak myślisz ile kosztuje taka naprawa w ASO???? +/- 3000zł o ile nie będą chcieli założyć Ci nowej głowicy za 5-6 tyś. Więc taki pasek za 300zł i tak wrzucą Ci w koszty i nawet tego nie zauważysz.

Gwarancja.................... taaaaaaaa już to widzę. Zadzwoń do ASO i przyciśnij gościa w biurze, zobaczysz jak będzie kręcił w zeznaniach.

Edytowane przez Bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bajer masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności