Skocz do zawartości
emge

Wymiana termostatu 1.9 TDI AFN (fotostory)

Rekomendowane odpowiedzi

Więc bede szukał G12 febi nr 19400. nic innego tak ?

 

a czym się róznią G12 od skody ( +) itp ??

 

 

gdzie w warszawie moge nabyć taki płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będę wymieniał termostat i mam takie pytanie najpierw kupiłem termostat WERNET ale po przeczytaniu paru postów że nie jest to najlepsza firma wymieniłem go na WAHLERA którego wszyscy polecali.I teraz moje pytani w termostacie WERNET miałem dwa oringi jeden duży drugi mały a w termostacie WAHLERA jest jeden duży oring. Powiedzcie mi ile tych oringów jest potrzebnych żeby wymienić termostat bo będę to robił popołudniem i nie chciał bym zostać na lodzie bo okaże się że jest potrzebna jakaś uszczelka a sklepy będą już pozamykane.

I jeszcze sprawa płynu czy może być PETRYGO a nie G12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel410

Ja wymieniłem na WAHLERA i w silniku AJM {który posiadam}jest tylko jeden oring duży taki płaski i ten oring jest uszczelką wymiana jest bardzo prosta mi zajęło 2 godziny a wymieniałem pierwszy raz[po przeczytaniu instrukcji na forum] Jeśli chodzi o płyn to żadne petrygo na korku pisze G12 i taki ma być kupujesz koncentrat + woda destylowana mieszasz 1:1 i wlewasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro będę wymieniał termostat i mam takie pytanie najpierw kupiłem termostat WERNET ale po przeczytaniu paru postów że nie jest to najlepsza firma wymieniłem go na WAHLERA którego wszyscy polecali.I teraz moje pytani w termostacie WERNET miałem dwa oringi jeden duży drugi mały a w termostacie WAHLERA jest jeden duży oring. Powiedzcie mi ile tych oringów jest potrzebnych żeby wymienić termostat bo będę to robił popołudniem i nie chciał bym zostać na lodzie bo okaże się że jest potrzebna jakaś uszczelka a sklepy będą już pozamykane.

I jeszcze sprawa płynu czy może być PETRYGO a nie G12

 

Wydaje mi się, że dają dwa oringi ponieważ termostat pasuje do kilku różnych silników, i plastik przy nich ma różne średnice. Przy wymianie porównaj wielkość starego z nowymi i załóż ten, który będzie taki sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich termostat wymieniony.

poszło w miarę sprawnie jak na pierwszy raz jutro jeszcze muszę zmienić płyn na G12 gdyż w sobotę nie miałem gdzie go kupić i zalałem petrygo ale z wymiana płynu nie będzie problemu odkręcem kranik przy chłodnicy spuszczam petrygo zalewam G12.

DZIĘKI WSZYSTKIM KTÓRZY MI POMOGLI:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na termostacie koniecznie musi byc ta uszczelka ? Moge dac silicon ? Kupowalem dzis termostat i gosc w sklepie sugerowal : " wez Pan silicon bo tak wszyscy robia, z uszczelka jest klopot przy zakladaniu " czy to prawda ?

 

Wymieniałem termostat parę dni temu i największym problemem było to, że zimno było mi w d.... Założenie oringu nie sprawia żadnego problemu, a wymiana termostatu jest dziecinnie prosta

 

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

 

Wydaje mi się, że dają dwa oringi ponieważ termostat pasuje do kilku różnych silników, i plastik przy nich ma różne średnice. Przy wymianie porównaj wielkość starego z nowymi i załóż ten, który będzie taki sam :)

 

Zgadzam się z kolegą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja we wtorek zmieniam na wahlera plus plyn eko borygo zielony. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem termostat w AJM i miałem jeden problem który nikt nie odpisał a mianowicie termostat nie chciał mi się otworzyć jezdziłem i troche ciskałem i nic byłem u dwóch mechaników i każdy powiedział że passat długo się rozgrzewa żeby termostat puścił i że jak auto się nie grzeje i ciepło leci z nawiewu to mam się nie przejmować jak będzie ciepło to się otworzy, na kompie patrzyłem to temp jest 92 C a wcześniej miałem 75 C to chyba wszystko jest oki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w silniku AHU wymienia sie tak samo termostat,czy jest w innym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat zarąbisty zamkną bym go aby niepotrzebnie się nie rozrastał i założył nowy "gdzie w twoim Passacie jest termostat" aby nie powstawały takie pytania o ile już takowego tematu nie ma

 

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj dokLadnie posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz jak wyjac prawa kratke w zderzaku (od strony kierowcy) zeby oproznic plyn z ukladu chlodzenia?

Kratka po lewej gdzie jest zaczep do holowania da sie wyjac, a z prawej strony kratka nie jest dzielona wiec jak ja zdemontowac aby oproznic uklad odzyskujac plyn ;)

pozdrawiam

 

 

 

AFN '98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w pasku jak wymieniałem chłodnicę to spuszczałem płyn dolnym przewodem chłodnicy wystarczy wypiąc spinkę na zaczepie i zssunąc może ciężko zchodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

user25 poluzuj rejestracje, powinna lekko się odchylać (tzn ten plastik pod nią). Cała kratka jest na zatrzaski, lekko mocniej trzeba pociągnąć, ale z umiarem. A jak będziesz pod rejestracją to najpierw wyjmij dół (tzn do góry kratkę i do siebie), a później w dół i lekko rejestracje w górę, żeby wyszło spod niej.

Chociaż i tak najprościej jest po prostu podłożyć miednice pod wąż dolny od chłodnicy, wyjąc go i wszystko poleci do miedniczki :) A później przez gazik do zbiorniczka, żeby w miarę przefiltrować płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy. Wymieniłem właśnie termostat a AVFie i teraz cieknie! Mocniejsze dokręcanie nie ma sensu, bo w krućcu są metalowe tulejki. Wraz z termostatem dostałem 2 uszczelki - oring oraz "oponkę" jak w tym linku http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-9tdi-130km-termostat-i1276019297.html.

Orginalnie był zamontowany oring, ale czytając pierwszą stronę forum oring powinien być na termostacie, a u mnie był na bloku, na to przyczhodził termostat i w końcu kruciec (niezła gimnastyka, żeby to założyć).

 

Pytanie - jaka w końcu ma być tam uszczelka i w jakiej kolejności? Czy jeśli stosuję "oponkę" to oring już jest zbędny? czy należy użyć obie gumki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej oponce i oringu piszesz, w zestawie fabrycznym jest jedna uszczelka jak na foto na pierwszej stronie. Już nie pamiętam jak było, ale wydaje mi się, że szedł termostat, uszczelka, króciec.

Edytowane przez emge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rzuć okiem na termostat z aukcji którą podałem. Na nim jest naciągnięta taka uszczelka - jakby mała oponka. Właśnie taką uszczelkę wraz z tradycyjnym oringiem miałem w zestawie z termostatem.

 

Co zatem mam wykorzystać:taksobie? Zmienić kolejność patrząc od bloku na termostat, oring, kruciec... czy wywalić oring i naciągnąć na termostat tą oponkę? Wtedy ładnieby się wpasował, bo średnica zewnętrzna termostatu jest mniejsza niż gniazda w którym siedzi.:zeco

 

Zdjęcia z samego początku nie przedstawiają termostatu do mojego auta - AVF czyli 130qucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pomocy. Wymieniłem właśnie termostat a AVFie i teraz cieknie! Mocniejsze dokręcanie nie ma sensu, bo w krućcu są metalowe tulejki. Wraz z termostatem dostałem 2 uszczelki - oring oraz "oponkę" jak w tym linku http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-9tdi-130km-termostat-i1276019297.html.

Orginalnie był zamontowany oring, ale czytając pierwszą stronę forum oring powinien być na termostacie, a u mnie był na bloku, na to przyczhodził termostat i w końcu kruciec (niezła gimnastyka, żeby to założyć).

 

Pytanie - jaka w końcu ma być tam uszczelka i w jakiej kolejności? Czy jeśli stosuję "oponkę" to oring już jest zbędny? czy należy użyć obie gumki?

po pierwsze nie bierz do serca wszystkiego co jest na forum.... teraz juz mozemy sobie reke podac, ja nie raz cos zrobilem i mi te forumowe egzorcyzmy nowe wydatki przyniosly...

 

Wiec jezeli byl oring i na to termostat i nastepnie kruciec to tak zaluz i nie kombinuj!!

A ze na forum napisali inaczej to niech sobie pisza, ty rozkladaj i skladaj w odwrotnej kolejnosci i nigdy odwrotnie!!!

 

Jedyne co mozesz zmodernizowac/doszczelnic to uzys silikony na rant krucca(silikon do ukladow smarowania i chlodzenia) zlozyc i zostawic bez plynu na weekend nastepnie w niedziele na wieczor zalac i bedzie git. Ja tak robie robilem i bede robil, sobie i innym i nikt jeszcze nie wrocil i mi tez nie kapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopatrzyłam kodu silnika. Skoro masz taki komplet to złóż go jak był stary w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności