Skocz do zawartości
zuse

olej 5w50 lub 5w60 co Wy na to??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sie ostatnio zastanawialem...dlubiemy silniki a olej??

 

oleje seri 5w50 i 5w60 sa to oleje do silnikow wysilonych.

 

Co Wy na to ?? !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

 

0W-30 nadaje się do silnika...od kosiarki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse, moze sie nie przejmowac typem oleju, ewentulanie mozesz zmienic producenta oleju na np motul.

 

a co do 0W30 to jezdzilem na takim i bylo bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a co z 505.01? sprawdzil ktos jak olej nie spelniajacy normy pd, ale o dobrych parametrach [w50, w60] wplywa na zywotnosc walka i pompek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcony silnik = większa moc = wyższa temperatura

 

Olej ma głownie za zadanie smarować i chłodzić. Dlatego też tam, gdzie kończą się możliwości 0W-30 tam 5W-60 dopiero się rozgrzewa. Nie do przecenienia przy podkręconych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimson smarowanie to ma tutaj male znaczenie. mi akurat nie musisz tlumaczyc co robi olej i dlaczego stosuje sie w50, w60 w wysilonych autach. kwestia glupiej normy dla pompek. jak przelozy sie stosowanie oleju bez normy na zywotnosc walka i pompek. sprawdzil ktos organoleptycznie? interesuje mnie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa oleje 5w50 i 5w60 ktore spelniaja nawet normy 506.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse do pd sa normy 505.01 i 506.01 :) etech podaje mi olej 5w50 i 10w60 z norma 505.01, ale na oczy takiego jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zuse do pd sa normy 505.01 i 506.01 :) etech podaje mi olej 5w50 i 10w60 z norma 505.01, ale na oczy takiego jeszcze nie widzialem.

 

 

znow WAM ktos kitu nawciskal !! ja juz kiedys TO na forum tlumaczylem...507.00 jest o wiele wyzsza norma niz 505.01 i ma w sobie norme 505 i 506.

 

generalnie oleje 5w50 i 5w60 trzymaja lepkosc w wysokich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.....

 

czy jest sens, czy można zalać TDI PD olejem 5w50??

Dotychczas lałem VALVOLINE XLIII 5w30, auto trochę dłubnięte i często ostro gania, czy w związku z tym warto wlać alej z wyższym zakresem temp??

Z tego co jest do kupienia to chyba żaden olej 5w50 nie spełnia normy 505.01 stąd głównie moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy ci 5w30. Ja moje B5 też miałem dłubnięte a jeździłem na 5w40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starczy ci 5w30. Ja moje B5 też miałem dłubnięte a jeździłem na 5w40.

Dokładnie moje B5FL lekko dłubnięte lata na 5W30 z norma 507 wymiana co 15000 km i nie bierze ni grama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem, wiem że można na 5w30...

Pytam ponieważ często gonie w trasy dużą prędkością na dłuższych odcinkach powiedzmy ok 180-190km/h i temp oleju mam ~100stC.

W takich temperaturach oleje 5w50 mają znacznie wyższy wskaźnik lepkości - lepsze chłodzenie i zabezpieczenie dla silnika, zastanawiam się tylko jaki wpływ ma brak normy na PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcesz zostać przy marce Valvoline i lać jej olej 5W50 a dokładnie VR1 Racing?

Mialem ten olej w wysilonej benzynce i spisywał sie rewelacyjnie alee.. to jest PD i wiadomo że pompki pasuje porządnie smarować wiec przydało by sie 505.01 czego tak jak mowisz zaden olej 5w50 przynajmniej mi znany nie posiada.

 

Ja bym raczej zaproponował Motula Specific 5W40 505.01. Myśle ze 40 ogarnie spokojnie;)

Jeśli chodzi o Valvo 5w50 to podrzucam jego test na maszynie do badania granicy zacierania danego oleju.

Porównywalismy go z Castrolem to Castro do pięt nie dorasta valvo.

Jak bede mieć dostęp to z chęcią wykonam jeszcze test Motula 5w40 na którym obecnie smigam w PDku i sobie chwalę

 

Przechwytywanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności